التهاب مثانه

التهاب مثانه

یکی از بیماری های شایع در زنان التهاب مثانه است

علت التهاب مثانه چیست؟

در حال حاضر علت مشخصی برای ایجاد شدن این بیماری وجود ندارد. التهاب مثانه علائمی مانند عفونت ادراری دارد و برای درمان آن نمی توان از آنتی بیوتیک استفاده کرد زیرا آنتی بیوتیک در درمان این بیماری تاثیری ندارد. مهمترین عامل ایجاد التهاب مثانه عفونت است.

التهاب مثانه

التهاب مثانه

علائم التهاب مثانه

  • درد لگنی آندومترویوز شایع ترین نشانه این بیماری است.
  • وجود غیر طبیعی مخاط در داخل لگن
  • احساس درد در زمان پر بودن  و خالی بودن مثانه
  • تکرر ادرار که با درد شدیدی در ناحیه مثانه همراه است

در صورتی که هریک از علائم فوق را مشاهده کردید به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید تا در صورت تشخیص التهاب مثانه درمان صورت گیرد. دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان در این زمینه می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند از طریق راه های ارتباطی زیر می توانید مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

درمان التهاب مثانه

برای درمان التهاب مثانه یک درمان اختصاصی وجود ندارد و روش های درمان این بیماری در هر فردی می تواند متفاوت باشد. متاسفانه احتمال عود این بیماری بسیار زیاد است و ممکن است پس از گذشت مدتی از درمان این بیماری دومرتبه بروز کند. برای دریافت بهترین نتیجه از درمان این بیماری در اکثر موارد چندین روش درمانی با یک دیگر ترکیب می شوند در زیر به برخی از روش های درمانی التهاب مثانه اشاره شده است.

روش های درمان التهاب مثانه

متسع کردن مثانه:

یکی از روش های درمان التهاب مثانه متسع کردن مثانه است که این روش با بیهوشی عمومی انجام می شود و سبب منتقل شدن سیگنال های درد، حجیم کردن مثانه و کاهش و بهبود دردهای مثانه می شود. پس از درمان التهاب مثانه با روش درمانی متسع کردن مثانه علائم بیماری پس از 48 ساعت بدتر می شوند اما به مرور زمان و پس از گذشت یک ماه،علائم بهبودی ایجاد می شود.

وارد کردن داروهای مخصوص به مثانه

یکی دیگر از روش های درمان التهاب مثانه استفاده از داروهای مخصوص است که وارد مثانه می شوند. پس از گذشت 15 دقیقه از وارد کردن دارو به مثانه می توان مثانه را خالی کرد. در این روش درمانی داروهای مخصوص توسط سوندی که داخل مثانه قرار داده شده است  وارد مثانه می شوند. درمان با استفاده از این روش معمولا هر هفته به مدت دو ماه انجام می شود.

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان پولیپ رحم

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان

 

 

پاسخ

Call Now Button