بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار

سن مشخصی برای بی اختیاری ادرار وجود ندارد و این مشکل می تواند در جوانان هم مشاهده شود.

بی اختیاری ادرار در اثر استرس و اظطراب شدید ( این نوع از بی اختیاری ادرار درزنان بیشتر رخ می دهد و علت آن برهم خوردن زاویه گردن مثانه است.) همچنین استرس با شل کردن مجاری ادرار موجب بی اختیاری ادرار می شود.

بی اختیاری ادرار در اثر فشار ( در صورتی که بدلیل بلند کردن اجسام سنگین، عطسه کردن، خندیدن شدید، پریدن و سرفه کردن ادرار از شما خارج شود مبتلا به بی اختیاری ادرار هستید که این نوع از بی اختیاری ادرار در دختران جوان بیشتر رخ می دهد.)

بی-اختیاری-ادرار

درمان بی اختیاری ادرار

ورزش کگل

در افرادی که به علت فشار دچار بی اختیاری ادرار می شوند انجام ورزش کگل برای درمان بسیار تاثیر گذار است.

استفاده از وسیله ای به نام پساری

با استفاده از این وسیله که در داخل واژن گذاشته می شود می توان بی اختیاری ادرار ناشی از فشار را درمان کرد.

تزریق کلاژن

با تزریق کلاژن در بافت های اطراف مجاری خروجی ادرار می توان از بی اختیاری ادراری جلوگیری کرد.

دارودرمانی

در صورتی که مبتلا به بی اختیاری ادرار هستید حتما به یک متخصص مراجعه نمایید تا بهترین روش درمانی برای شما در نظر گرفته شود. برای درمان بی اختیاری ادرار داروهایی توسط دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان تجویز می شود که این داروها باید بطور مرتب مصرف شود.

عمل جراحی

یکی از روش های درمان بی اختیاری ادرار جراحی است که غالبا در افرادی که بی اختیاری ادرار ناشی از فشار دارند این جراحی انجام می شود.

توصیه های لازم برای بی اختیاری ادرار

متعادل کردن وزن ( داشتن وزن متعادل در پیشگیر ی از بی اختیاری ادرار بسیار تاثیر گذار است زیرا هر چقدر که وزن بیشتر باشد فشار بیشتری به مثانه وارد می شود و در نتیجه موجب بی اختیاری ادرار می شود. داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن در پیشگیری از بی اختیاری ادرار کمک می کند.)

انجام دادن ورزش لگن ( انجام ورزش لگن در کنترل مثانه و ادرار کردن بسیار تاثیر می گذارد زیرا سفت و شل کردن عضلات لگن موجب می شود که عضلات لگن از استحکام بالایی برخوردار شود انجام این ورزش در هر سنی برای جلوگیری از بی اختیاری ادرارتوصیه می شود بخصوص در زنان و مردانی که ورزش های سنگین انجام می دهند.)

مصرف برخی از نوشیدنی ها مانند نوشابه سیاه، قهوه و چایی باید کنترل شود زیرا مصرف این نوشیدنی ها موجب افزایش فعالیت مثانه و در نتیجه بی اختیاری ادرار می شود.

مصرف غذاهای تحریک کننده برای جلوگیری از بی اختیاری ادرار باید به حداقل برسد غذاهای دارای ادویه، شکلات های دارای کافئین و غذاهای اسیدی موجب بی اختیاری ادرار می شوند زیرا این غذاها موجب تحرک بیش از حد دستگاه ادراری می شوند.

از کشیدن سیگار خودداری نمایید مصرف دخانیات  باعث ناراحتی مثانه می شود. سرفه های مزمن در اکثر افراد سیگاری مشاهده می شود که این سرفه های مزمن یکی از دلایل بی اختیاری ادراراست.

جلوگیری از عفونت دستگاه ادراری زیرا عفونت دستگاه ادراری موجب می شود که میکروب به مثانه حمله کند و در نتیجه عضلات مثانه استحکام خود را از دست می دهند و ضعیف می شوند که می تواند منجر به بی اختیاری ادرار شود.

جلوگیری از یبوست می تواند در پیشگیری از بی اختیاری ادرار موثر باشد با مصرف فیبر می توانید ازبروز یبوست جلوگیری نمایید

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران

درمان نابروری

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان پولیپ رحم

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

پاسخ

Call Now Button