تب زایمان

تب زایمان

با بروز عمل زایمان همانگونه که قبلا نیز اشاره شد ، پاره گی ها و ناراحتی هایی در محل عبور نوزاد از رحم پدید می آید که منجر به لختگی خون التهاب آن ها و زخمی شدنشان می شود که این مناطق بهترین و مساعدترین محیط برای رشد و تکثیر میکروب های عفونی است اگر بعد از زایمان زن زائو رعایت بهداشت خودش را نکند و حتی در صورت بروز نفاس خود را از ترشحات مصون و منزه نسازد . انواع میکروب ها در آن محل جمع گشته و زمینه را برای التهاب و عفونی شدن دهانه رحم و مهبل فراهم آورده و نتیجتا زن به تب زایمان شدیدی دچار می شود .

تب زایمان یکی از بیماری هایی است که زن باردار را مبتلا می کند و بایستی نکات و مراقبت های لازم برای آن انجام شود . دکتر زهرا سیفی متخصص زنان مطالبی را جهت تب زایمان به بیمارای عزیز خود ارائه می دهد تا بهتر بتوانند این بیماری را کنترل کنند . جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره های لازم می بایستی با شماره های 44977660 تماس حاصل نمائید .

در زمان های گذشته غالب بیماری های زنان از این طریق بود و اغلب مرگ و میرهای ناشی از این بی احتیاطی ها به وقوع می پیوست و در بارور و پندار خرافاتی عامیانه چنان جای گرفته بود که بر سر زن زائو نفرین شده ای و یا اجنه زن زائو پس از زایمان موجبات عفونی شدن بدن وی شده و از تب شدید به مرگ می افتاد .

اما حال این پرسش مطرح می شود که تب زایمان را چگونه می توان تشخیص داد ؟ اگر تا 24 ساعت پس از زایمان و یا ده روز بعد از زایمان  تب و حرارت بدن زن زائو از 38 درجه سانتی گراد افزایش یابد . هیچ نگرانی وجود ندارد ولی اگر در زمان یاد شده تب وی بیشتر از این مقدار باشد باید به پزشک برده شود . از این رو همانطور که در بخش مراقبت های زن زائو گفتیم ، کنترل مداوم حرارت و فشار خون بدن بیمار الزامی است . البته ناگفته نماند که این تب زایمان چندان خطرناک نیست و اگر بلافاصله درمان شود عفونت با آنتی بیوتیک ها درمان می شود .

تب زایمان

تب زایمان

تجمع لوشی یا نفاس

همان گونه که متذکر شدیم پس از زایمان باید ترشحات لازم از رحم زن به بیرون انتقال داده شوند که آن را با نام لوشی یا به تعبیر دینی نفاس یاد کردیم . اگر در برابر رحم به دلایلی انسدادی پیش بیاید و لشی یا نفاسی دیده شود . آن زمان این ترشحات در رحم تجمع می شوند . عوارض ناشی از این اجتماع ترشحات تب شدید – تب و لرز و دردهای شدید ناحیه شکم است . برای اطمینان از بروز نفاس باید نوارهای بهداشتی به طور پیوسته کنترل شوند .

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

کیست تخمدان

زایمان طبیعی

راه های ارتباطی دکتر زهرا سیفی

44977660

info@drz-seify.com

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی

پاسخ

یک × چهار =