تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن که در اصطلاح به آن واژینوپلاستی اطلاق می شود ؛ نوعی عمل جراحی زیبایی مربوط به خانم ها می باشد که با انجام آن ، می توان گشادی و شل شدگی که در اثر بالا رفتن سن یا زایمان طبیعی در واژن خانم ها ایجاد شده است را برطرف نمود.

با انجام این عمل زیبایی علاوه بر تنگ شدن واژن ، عضلات کف لگن نیز تنگ شده و عضلات پرینه بیرون از واژن تقویت و بازسازی می شوند.

دکتر زهرا سیفی متخصص زنان تهران از بهترین جراحان و متخصصان زنان استان تهران به شمار می روند ، ایشان با اتکا بر توانمندی و تجارب فراوانی که در زمینه انواع جراحی های زیبایی زنان ؛ از جمله لابیاپلاستی در تهران ، تزریق ژل به واژن ، تزریق چربی واژن و غیره کسب نموده اند ، بهترین نتایج را برای مراجعین خود رقم می زنند.

روش تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی

همانطور که گفتیم با واژینوپلاستی ؛ پرینه ، عضلات واژن و بافت اطراف پرینه تنگ می شوند که این امر موجب بیشتر شدن قدرت و کنترل عضلات واژن و به دنبال آن افزایش لذت و حساسیت جنسی خانم ها می شود.

عضلات واژن معمولا طی زایمان طبیعی بیش از حد کشیده و شل می شوند ، اما مشکل اصلی زمانی به وجود می آید که این عضلات شل و ضعیف شده و در نهایت موجب نارضایتی جنسی گردند.

واژینوپلاستی ؛ هم به تنهایی قابل انجام بوده و هم می توان آن را با روش های دیگری همچون تزریق چربی به واژن ، پرینورافی ، سفید کردن واژن و غیره ، با روش های جراحی یا با بهره گیری از لیزر مونالیزا تاچ انجام داد.

تنگ کردن واژن

نحوه انجام عمل تنگ کردن واژن

جراح و متخصص زنان ، برای انجام این عمل زیبایی که به طور معمول حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد ، فرد را بیهوش نموده یا تحت بی حسی موضعی قرار می دهد.

سپس بافت های نرم اطراف واژن را با تکنیک های به خصوصی تنگ نموده و عضلات کشیده شده پشت واژن را با استفاده از بخیه های قابل جذب متصل نموده و کوتاه می کند.

با کم شدن اندازه کانال واژن ، اصطکاک و تماس بیشتری طی رابطه جنسی ایجاد می شود که این امر با لذت بیشتری برای زوجین همراه خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی واژینوپلاستی

  • افراد پس از انجام این عمل جراحی باید به مراتب بیشتر از قبل در رعایت بهداشت فردی بکوشند.
  • پس از عمل واژینوپلاستی ؛ در صورتی که احساس سوزش در ناحیه واژن داشته یا این که با تورم در این ناحیه مواجه شدید ، نگران نباشید ؛ چرا که این مسئله از عوارض بدیهی و موقتی عمل می باشد و طی چند روز فروکش کرده و برطرف می شود.
  • بعد از جراحی واژینوپلاستی باید از پوشیدن لباس زیرهای جذب و چسبان اجتناب کنید.
  • افراد تا 72 ساعت پس از عمل واژینوپلاستی ، باید استراحت نموده و از انجام کارهای روزمره خودداری نمایند.
  • داشتن مقاربت جنسی ، به مدت 6 الی 8  هفته پس از واژینوپلاستی ممنوع خواهد بود.
  • تا 6 هفته پس از عمل واژینوپلاستی ، باید از انجام ورزش های سنگین و همچنین استحمام و قرارگیری در وان آب و رفتن به استخر پرهیز کنید.

تنگ کردن واژن

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل تنگ کردن واژن ( واژینوپلاستی ) می باشند ؟

بهترین کاندیدا برای انجام عمل واژینوپلاستی ؛ خانم هایی هستند که با تغییر شکل واژن ، کشیدگی یا جراحت طی زایمان واژن مواجه شده اند ؛ البته خانم هایی که تا به حال زایمان نداشته اند نیز می توانند اقدام به انجام این جراحی نمایند.

به طور کلی در پی زایمان طبیعی ، ممکن است نسوج اطراف واژن شل شوند ؛ حال آن که به دنبال این اتفاق ، عضلات کف لگن فرد تضعیف شده و جداره واژن شل می شود و در نتیجه ، این مسئله سبب بروز پیامدها و عوارض متعددی ؛ از جمله بی اختیاری ادرار و غیره می گردد.

علاوه بر این به دنبال تغییرات فوق الذکر ، کیفیت روابط جنسی زوجین نیز تحت الشعاع قرار گرفته و می توان گفت که گشاد شدن یا شل شدن واژن ، زندگی جنسی فرد را نیز مختل می کند.

انجام عمل واژینوپلاستی ، می تواند با بازیابی جوانی واژن ؛ علاوه بر درمان اختلالات پیش آمده ، اعتماد به نفس زنان را افزایش داده و بر کیفیت روابط جنسی آنان بیفزاید.

پاسخ

بیست − سه =