درمان سرطان تخمدان

 درمان سرطان تخمدان

درمان سرطان تخمدان یکی از مسائلی است که تمام افرادی که به این بیماری مبتلا هستند درگیر آن می باشند .سرطان تخمدان را می توان درمان کرد مخصوصا اگر در روزهای اولیه تشخیص داده شود . با درمان و بهبود سرطان بیشتر زنان می توانند یک زندگی طولانی و آرامی را تجربه کنند حتی با وجود سرطانی که بسیار پیشرفت کرده است .

سرطان تخمدان بیماری است که اگرچه درمان نشود می تواند خطراتی را برای فرد به وجود آورد . دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران می تواند با روش های گوناگون سرطان تخمدان را درمان کند . اگرچه شما عزیزان هم از سرطان تخمدان رنج می برید می توانید به همراه دکتر سیفی برای درمان آن اقدام کنید . جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره های لازم می بایستی با شماره های 44977660 تماس حاصل نمائید .

زمانی که یک گروهی از سلول های ناهنجار رشد می کنند و نمی توان آن را کنترل کرد توده ای را به وجود می آورند که به آن تومور گفته می شود و سرطان ایجاد می شود .

سرطان تخمدان به سه شکل وجود دارد که رایج ترین آن سرطان اپی تلیومی می باشد زیرا تومور در لایه بیرونی یا پوسته تخمدان ها آغاز به رشد می کند . تومورهای تخمدان امکان دارد به شکل زیر ایجاد شود

  • تومور خوش خیم
  • تا حدودی بدخیم
  • سرطان بدخیم

دو نوع دیگر سرطان تخمدان سرطان های نواحی تناسلی و تومورهای تخمدان هستند . این دو نوع سرطان جز سرطان های بسیار کمیاب هستند . مهم ترین عواملی که بر روی نتیجه سرطان تخمدان ها تاثیر می گذارد اندازه تومور – مرحله پیدایش تومور این که آیا می توان تومور را کاملا توسط جراحی از بین برد.

سرطان تخمدان به چند درجه تقسیم می شود

سلول های سرطانی یک عملیات گسترده ای را نشان می دهند . به اندازه گوناگون رشد می کنند و امکان دارد به بخش های دیگر بدن سرایت کند یا نه . درجه سرطان نشان دهنده این است که سلول های سرطانی با چه سرعتی گسترش می یابند و تا چه میزان سلول های رشد کرده مشابه سلول های سالم هستند .

درجات سرطان

درجه اول : در این مرحله سلول های سر طانی بسیار مرتب هستند و اصولا قابل پخش نیستند .

درجه دوم : سلول های سرطانی امکان دارد از تومور جدا شوند و در قسمت لگن و شکم سرایت می کند .

درجه سوم : این تومور بیشترین سلول های سرطانی تهاجمی را دارد و یعنی سلول های سرطانی به سرعت پیش می روند.

درمان سرطان تخمدان

درمان سرطان تخمدان

سرطان دارای چه مراحلی می باشد

سرطان تخمدان می تواند در رحم یا شکم و یا گروه های لنفی درون شکمی پخش شوند . به اندازه پیشرفت سرطان در زمان تشخیص مرحله سرطان می گویند که این مراحل شامل موارد ذیل می شود

اولین مرحله : تومورها تنها در درون تخمدان ها وجود دارند .

دومین مرحله : تومورها در درون رحم پخش می شوند.

سومین مرحله : تومورها در درون شکم پخش می شوند.

چهارمین مرحله : تومورها اغلب پیشرفت کرده اند اصولا در حفره سینه .

درمان

روش های درمانی جدید برای درمان سرطان تخمدان بسیار مناسب می باشد . اصولا به وسیله جراحی همه تومور یا در مرحله پیشرفته تا جایی که امکان دارد آن را بر می دارند و به همراه آن پرتو درمانی یا شیمی درمانی صورت می گیرد .

جراحی

جراحی روشی است که بسیار با موفقیت همراه می باشد . در حین جراحی همه یا قسمت بسیاری از تومور برداشته می شود . سلول های نمونه تومور جهت صدمه شناس فرستاده می شوند که او تشخیص دقیق و درجه تومور را مشخص می کند . برای تومورهایی که در روزهای اول هستند و به صورت کامل برداشته می شوند درمان سرطان تخمدان به وسیله جراحی انجام می شود .در این حالت امکان دارد معالجه دیگری نیاز نباشد . به هر حال اکثر اشخاص پس از جراحی احتیاج به اندازه ای معالجه دارند.

روش های دیگری که برای درمان سرطان تخمدان به کار گرفته می شود شامل موارد ذیل می شود .

  • شیمی درمانی
  • پرتو درمانی

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

کیست تخمدان

زایمان طبیعی

راه های ارتباطی دکتر زهرا سیفی

44977660

info@drz-seify.com

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی

پاسخ

شش + 17 =