زایمان طبیعی بدون درد

زایمان طبیعی بدون درد

امروزه مادران از زایمان طبیعی هراس دارند و آن هم به دلیل این است که دردی را باید تحمل کنند . به همین خاطر حاضرند تن به جراحی سزارین بدهند .

برخی اوقات مادران دوست دارند دردی را تحمل نکنند . ما می توانیم از روش های بسیار زیادی برای این که درد زایمان طبیعی کاهش پیدا کند استفاده کنیم .

روش های بی حسی اپیدورال – یا نخاعی می تواند کمک کننده باشد که معمولا در بیشتر مواقع از اپیدورال استفاده می شود . استفاده از بی حسی اپیدورال به این صورت است که ماده بی حسی در نقطه ای از کمر شما توسط متخصص بیهوشی تزریق می شود و سپس مادر می تواند تمامی مراحل و پروسه های زایمان طبیعی را طی کند تنها با این تفاوت که دیگر در این زمان هیچگونه دردی را احساس نمی کند .

گاهی وقت ها ممکن است بعد از زایمان طبیعی بدون عوارض بسیار ناچیزی احساس شود که آن هم هیچ گونه خطری برای مادر ندارد و در مدت زمان کوتاهی این عوارض برطرف می شود . و توصیه ما این است مادرانی که تحمل دردی را ندارند حتما از روش زایمان طبیعی بدون درد استفاده کنند .

زایمان طبیعی بدون درد

زایمان طبیعی بدون درد

یکی از مشکلاتی که ما با زایمان طبیعی بدون درد داریم ممکن است زایمان مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد و در این خصوص باید صبر و حوصله فراوانی را به خرج داد و این مسئله نبایست باعث نگرانی و آزرده خاطری مادر شود . در مجموع باید این موضوع به یاد داشت که پروسه و روند مادر شدن صبر و حوصله بسیاری را طلب می کند .

ما بر این باور هستیم و معتقدیم که همه مادران باردار می توانند روش و روند زایمان خود را انتخاب کنند و آن را بدون هیچ مشکلی طی کنند  . مادر زمانی که وارد کلاس های آمادگی برای زایمان می شود  و هنگامی که موعد زایمان وی فرا می رسد  این مادر است که باید انتخاب کند که چه روش درمانی را انتخاب کند . تمام روش های زایمان را مربی کلاس های آمادگی برای مادر توضیح می دهد .

پاسخ

5 × دو =