سفید کردن واژن

درباره سفید کردن واژن

سفید کردن واژن : زنان به طور غریزی به دنبال زیبایی و داشتن ظاهری زیبا می باشند ؛ قاعدتا برخورداری از فاکتورهای زیبایی در کلیه اندام های بدن به دلیل حس رضایتمندی که در زنان ایجاد می کند منجر به افزایش اعتماد به نفس آنان می گردد.

به طور کلی غلظت بالای ملانین زیر پوست سبب تیرگی پوست می شود ؛ تیرگی بخش خارجی ناحیه تناسلی زنان نیز در پی همین مسئله اتفاق می افتد و می توان گفت یکی از دغدغه های اصلی بانوان محسوب شده و آنان را بر این می دارد تا به دنبال راهی برای سفید کردن واژن خود باشند.

راهکارهایی که در گذشته به منظور سفيد کردن واژن مورد استفاده قرار می گرفت ، هیچ یک دائمی نبوده و نتایج ماندگاری به دنبال نداشتند ؛ در نتیجه روش های سنتی روشن سازی واژن هرگز منتج به سفید کردن رنگ پوست بخش خارجی ناحیه تناسلی به صورت دائمی نشده و محققان و پزشکان حوزه جراحی های زیبایی زنان را بر این داشت که به دنبال یافتن راهی موثر و کارآمد در راستای سفيد کردن واژن با ماندگاری بالا باشند.

با پیشرفت علم پزشکی روش های نوینی در راستای سفید کردن و روشن سازی واژن اعم از لیزر Co2 ، کربوکسی تراپی و RF ؛ پا به عرصه ظهور نهادند که در ادامه به معرفی آن ها و شرح توضیحاتی اجمالی پیرامون هر یک خواهیم پرداخت.

سفید کردن واژن

علل تیرگی واژن :

تیرگی واژن می تواند در اثر علل مختلفی ایجاد شود ؛ از جمله رایج ترین عواملی که سبب تیرگی ناحیه تناسلی می شوند عبارتند از :

  • ژنتیک
  • افزایش سن
  • عفونت واژن
  • تغییرات هورمونی
  • پوشیدن لباس زیر تنگ و چسبان
  • مرطوب ماندن واژن به مدت طولانی
  • اصلاح موهای ناحیه شرمگاهی با تیغ
  • و غیره

سفید کردن واژن با لیزر :

رفع تیرگی واژن با لیزر ، از پرطرفدارترین و کارآمدترین روش های سفيد کردن واژن به شمار می رود که نتایجی ایده آل به همراه دارد.

سفيد کردن واژن با لیزر ، در حقیقت یکی از جدیدترین تکنیک های رفع تیرگی واژن محسوب می شود که به وسیله اشعه لیزر ، قسمت تیره شده پوست اندام تناسلی را مورد هدف قرار داده و با افزایش کلاژن سازی در پوست به سفید شدن واژن می انجامد.

سفيد کردن واژن با لیزر ، یک عمل غیرتهاجمی است که فاقد درد بوده و تنها طی چند دقیقه انجام می شود. لازم به ذکر است که تعداد جلسات مورد نیاز جهت رسیدن به نتیجه رضایت بخش به وسعت تیرگی ناحیه تناسلی بیمار بستگی دارد.

سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی :

یکی دیگر از روش های موثر در راستای روشن سازی واژن به شمار می رود که طی آن پزشک با تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست ناحیه تناسلی ، سلول ها و رنگدانه های پوستی را فعال نموده و بدین ترتیب با جایگزین نمودن سلول های پوستی جدید به جای سلول های پوستی قدیمی علاوه بر رفع تیرگی واژن موجب جوانسازی واژن نیز می شود.

ماندگاری سفيد کردن واژن با کربوکسی تراپی بالا بوده و تقریبا تا دو سال پس از انجام آن نیازی به تکرار تزریق نخواهد بود.

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن با استفاده از رادیوفرکوئنسی :

رادیوفرکوئنسی یا RF که به سلول درمانی نیز موسوم است ، یکی دیگر از راه های روشن سازی واژن می باشد که طی آن پلاسمای خون خود فرد به ناحیه تناسلی تزریق می گردد.

به طور کلی پلاسمای خون در راستای زیباسازی و جوانسازی پوست بسیار موثر است. در این روش با استفاده از امواج رادیویی اقدام به تحریک کلاژن سازی در پوست ، صورت گرفته و بدین ترتیب تیرگی واژن برطرف می شود.

سخن آخر :

به منظور انتخاب هر یک از روش های فوق الذکر نیاز به مراجعه به پزشک متخصص زنان ضروری می باشد. جراح و متخصص زنان پس از بررسی شرایط عمومی بیمار ، تعیین علت تیرگی واژن و تشخیص و صلاحدید خود یکی از روش های مذکور را مورد استفاده قرار می دهد.

پاسخ

Call Now Button