عفونت دستگاه ادراری

 عفونت دستگاه ادراری

انسیدانس عفونت دستگاه ادراری پس از عمل در بیماران تحت جراحی های ژنیکولوژیک که آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک دریافت نمی کنند به 40 درصد می رسد . تجویز حتی یک دوز منفرد از آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک در دوره حوالی عمل میزان بروز عفونت ادراری را در دوره پس از عمل به 4 درصد کاهش می دهد . سالانه بیش از یک میلیون عفونت ادراری مرتبط با کانتر در ایالات متحده رح می دهد . باکتری های مرتبط با کاتتر هنوز هم شایع ترین اتیولوژی باکتریمی گرم منفی در بیماران بستری می باشند . درمان عفونت دستگاه ادراری هیدراسیون و آنتی بیوتیک تراپی است .

عفونت دستگاه ادراری امروزه بسیار در بین زنان رایج است و همه به دنبال درمان آن هستند .دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران تبحر خاصی در درمان کردن عفونت دستگاه ادراری دارد . اگر شما هم از این بیماری رنج می برید می توانید به همراه دکتر زهرا سیفی برای درمان آن اقدام کنید .  جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره های لازم می بایستی با شماره های 44977660 تماس حاصل نمائید .

عفونت های ریوی

دستگاه تنفسی محل ناشایعی برای عوارض عفونی در بیماران تحت جراحی ژنیکولوژیک می باشد . 40 الی 50 درصد از پنومونی های کسب شده از بیمارستان توسط ارگانیسم های گرم منفی ایجاد می شوند . ظاهرا مصرف داروهای ضد میکروبی – کلونیزاسیون باکتری های گرم منفی را در اورال فارنکس به طور چشمگیری افزایش می دهد . معاینه کامل ریه باید بخشی از ارزیابی همه بیماران تب دار جراحی شده باشد . درمان شامل درناژ وضعیتی پامسازی تهاجمی ریوی و تجویز آنتی بیوتیک است .

فلبیت

میزان بروز عفونت های مرتبط با کاتترهای وریدی 25 الی 35 درصد می باشد . کاتترهای وریدی باید به روش استریل کار گذاشته شوند و به طور مکرر تعویض گردند . فلبیت را می توان با توجه به وجود تب – درد – قرمزی – سفتی یا یک نوار وریدی قابل لمس تشخیص داد .

درمان شامل استفاده از کمپرس های گرم و مرطوب و خارج ساختن سریع کاتتر از ورید آلوده می باشد . در صورت بروز سپسیس مرتبط با کاتتر باید آنتی بیوتیک تراپی با داروهای ضد استافیلوکوکی آغاز گردد . به ندرت اکسیزیون یا درناژ ورید آلوده ضرورت می یابد .

عفونت دستگاه ادراری

عفونت دستگاه ادراری

عفونت های زخم

میزان بروز عفونت های زخم را می توان با رعایت موارد زیر کاهش داد :

بستری کوتاه مدت در دوره پیش از عمل – شستشوی زخم با هگزاکلروفن قبل از عمل به حداقل رسانیدن شیوع محل زخم استفاده از تکنیک های ظریف جراحی . کاهش مدت زمان عمل تا حد امکان خارج کردن Drain از محل هایی غیر از خود زخم و مطلع کردن جراحان از میزان عفونت های زخم در اعمال جراحی مورد نظر .علائم عفونت زخم غالبا در اواخر دوره پس از عمل و معمولا بعد از روز چهارم پس از عمل نظاهر می یابند و ممکن است شامل تب – اریتم – تندرنس – سفتی و ترشح چرکی باشد .عفونت های محل زخم که 1 الی 3 روز بعد از عمل ایجاد می شوند به طور کلی ناشی از عفونت های کلستریدیوم یا استرپتوکوک هستند .

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

کیست تخمدان

زایمان طبیعی

راه های ارتباطی دکتر زهرا سیفی

44977660

info@drz-seify.com

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی

پاسخ

5 × دو =