عفونت قارچی مزمن

عفونت قارچی مزمن

امروزه عفونت قارچی واژن بسیار در بین زنان رایج است و کمتر زنی را می بینید که از آن شکایتی نداشته باشد . عوامل بسیاری در رابطه با این بیماری دخیل هستند که موجب می شود فرد به این بیماری مبتلا شود .

یکی از مشکلاتی که بسیار فرد را آزار می دهد عفونت قارچی مزمن و عود کننده است .عفونت قارچی مزمن و عود کننده به عفونت قارچی گفته می شود که 4 بار در سال یا بیشتر تکرار شود .

عفونت قارچی واژن با چه نشانه هایی همراه است

  • آلت تناسلی دچار خارش می شود .
  • در زمان ادرار کردن فرد احساس درد می کند .
  • واژن رنگ قرمزی به خود می گیرد و دچار ورم می شود .
  • فرد در زمان برقراری رابطه جنسی احساس درد دارد .
  • برخی از زنان ترشحاتی را از واژن خود مشاهده می کنند که به اندازه کمی مایع به همراه ذراتی پنیری شکل مشاهده می شود اما امکان دارد به صورت آبکی و روان هم باشد .
عفونت-قارچی-مزمن

عفونت-قارچی-مزمن

اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که خانم هایی که مبتلا به عفونت قارچی مزمن و عود کننده هستند حتما سیستم ایمنی آن ها بایستی مورد استفاده قرار گیرد . بیماری های دیابت برایشان رد شوند – در واقع اگر باردا هستند حتما بایستی با پزشک خود درمیان بگذارند . اگر در چند ماه اخیر آنتی بیوتیک های قوی و با قدرت استفاده کرده اند باید به پزشک اطلاع دهند زیرا این ها عواملی هستند که در به وجود آمدن عفونت قارچی مزمن و عود کننده موثر هستند .

تشخیص و درمان

می توان با کشت قارچ این بیماری را تشخیص و ثابت کنیم و اقدام به درمان کنیم و یک روش درمان سرکوب کننده را برای بیمار انجام دهیم . می توان دارویی را برای بیمار تجویز کرد که  صورت هفتگی یک دارو را به مدت شش ماه استفاده کند  . البته اگر این عفونت مجدد عود کرد و بیمار را آزار می داد دوباره باید به مدت شش ماه دیگر این دارو را تکرار کرد .

 دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران در رابطه با عفونت قارچی مزمن تخصص به خصوصی دارد و تا الات هزاران بیمار را با روش های بسیار خوب و متد و تکنیک های عالی درمان کرده است . اگر شما هم از عفونت قارچی واژن رنج می برید می توانید به همراه دکتر زهرا سیفی جهت درمان آن اقدامات لازم را انجام دهید .

 بیمار چه زمانی بهبود پیدا می کند

در بیشتر موارد 2 الی 3 روز پس از این که بیمار درمان را شروع کرد وضعیت آن رو به بهبودی می رود و اگرچه دارو به اتمام رسید اما بیمار همچنان حالت های قبل را داشت بایستی مجددا به پزشک مراجه کند زیرا احتمال دارد که بیشتر درمان شود و روش های متفاوتی از درمان را تجربه کند .

پاسخ

15 + هشت =