علائم ناباروری

علائم ناباروری

اگر پس از این که بین زن و مرد مقاربت به مدت 6 ماه تا یک سال به صورت مرتب انجام شد اما بارداری اتفاق نیفتاد ناباروری اتفاق افتاده است . علائم ناباروری به دلیل ناباروری وابسته می باشد . بیشتر بیماری ها دلیل ناباروری هستند و بعضی از مواقع همچنین دلیلی برای آن پیدا نمی شود .

ناباروری مشکلی است که امروزه در بین زوج ها رایج می باشد و همه به دنبال درمان آن هستند . دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران ناباروری را به شیوه های نوین تشخیص می دهد و جهت درمان آن از تمامی روش هایی همچون درمان ناباروری با ivf – درمان ناباروری با iui و … استفاده می کند . اگر شما هم ناباروری رنج می برید می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .

نشانه های ناباروری در زنان

اگرچه دوران عادت ماهانه و تخمک گذاری زنان تغییر یابد امکان دارد از نشانه های ناباروری باشد . نشانه های ناباروری عبارتند از :

  • عادت ماهانه هایی که غیر عادی هستند یعنی خونریزی زیادتر یا کمتر از میزان طبیعی است .
  • دوران قاعدگی نامنظم . تعداد روزهایی که میان دو دوران متوالی عادت ماهانه می باشد در ماه های گوناگون باهم تطابق ندارد .
  • شخص تحت هیچ شرایطی دوران قاعدگی ندارد یا این که عادت ماهانه آن یکباره قطع می شود .
  • دوران قاعدگی همراه با درد
علائم-ناباروری

علائم-ناباروری

مردان نابارور با چه نشانه هایی همراه هستند

علائم ناباروری در مردان می تواند آشکار نباشد و تا هنگامی که شخص جهت بارداری اقدامات لازم را انجام نداده باشد این علائم خود را نشان ندهد .

برخی از نشانه های ناباروری در مردان شامل موارد ذیل می شود :

  • رشد مو دچار تغییراتی می شود .
  • میل جنسی تغییر پیدا می کند
  • بیضه دچار درد می شود و در برخی مواقع ورم هم مشاهده شده است .
  • نعوظ و انزال با مشکلاتی همراه است .
  • بیضه ها از حالت شلی در می آیند و کوچک می شوند .

تشخیص

اگر فرد کمتر از 35 سال سن داشته باشد و پس از یک سال برای بارداری اقدام کرده باشد اما همچنان باردار نشده باشد به دکتر می بایستی مراجعه کند . آزمایش خون – ادرار و تصویربرداری جهت تشخیص دادن ناباروری انجام می شود و همچنین آزمایش اسپرم مردان در رابطه با سالم بودن کامل اسپرم ها اطلاعاتی را در اختیار پزشک قرار می دهد .

درمان ناباروری

برای درمان ناباروری روش های مختلفی وجود دارد که شامل درمان ناباروری با ivf – درمان ناباروری با iui – اهدای تخمک می باشد . این روش ها هرکدام بنا بر شرایط بیمار انتخاب می شود و بیمار می تواند به وسیله این روش ها بارور شود و بارداری را تجربه کند . لازم به ذکر است که قبل از این که در رابطه با نوع روش درمان ناباروری اقدام کنید حتما بایستی با یک متخصص زنان مشاوره لازم را انجام دهید .

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

کیست تخمدان

زایمان طبیعی

راه های ارتباطی دکتر زهرا سیفی

44977660

info@drz-seify.com

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی

پاسخ

15 − چهار =

Call Now Button