قاعدگی نامنظم

قاعدگی نامنظم

قاعدگی نامنظم موضوعی است که می تواند هر خانمی را درگیر خود کند . یکی از مسائلی که برای بانوان بسیار حائز اهمیت می باشد منظم بودن قاعدگی است . چون این امر نشان دهنده سلامت بدن می باشد. به شکلی که یک خانم به صورت همیشگی زمان قاعدگی خود را چک می کند و به خاطر می سپارد . بدون هیچ تردیدی یکی از مسائلی که خانم ها را نگران می کند این می باشد که قاعدگی سالم و طبیعی داشته باشد چون که قسمت عظیمی از سلامت در خانم ها به همین مسئله ارتباط دارد تا جایی که حتی چندین روز تعویق و یا تعجیل در قاعدگی امکان دارد احتیاح به ارزیابی های بیشتر – آزمایش و سونوگرافی داشته باشد . توصیه می شود اگر خانمی دارای قاعدگی نامنظم می باشد هرچه سریع تر جهت تشخیص و درمان اقدام کند زیرا تشخیص به موقع باعث می شود بهتر و آسان تر مشکل برطرف شود .

دکتر زهرا سیفی متخصص زنان در غرب تهران می باشد . ایشان با به روز ترین متد های پیشرفته در خصوص بیماری های زنان می تواند به خوبی و به بهترین نحو قاعدگی نامنظم را درمان کند. . وی با سابقه چندین ساله و تجربیاتی که دارد می تواند با روش های گوناگون قاعدگی نامنظم  را تشخیص دهد و درمان کند و نتیجه رضایت بخشی را از آن بیمار خود کند . جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره های لازم می بایستی با شماره های 44977660 تماس حاصل نمائید .

قاعدگی نامنظم و دلیل آن

بیشتر پزشکان قاعدگی نامنظم را این گونه تعریف کرده اند : اگر خانمی کمتر از 25 یا بیشتر از 35 روز در ماه نتواند قاعده شود باید گفت که این فرد دارای قاعدگی نامنظم می باشد . به علاوه اندازه خونریزی هم می تواند جز علائم مهمی باشد . بر این اساس اگر اندازه خونی که خارج شده است از رحم بسیار زیاد باشد قاعدگی همراه با درد یا خون خروجی از بدن به شکل لخته باشد در این صورت می بایستی جهت تشخیص علت آن بررسی های بیشتری انجام شود . به صورت اساسی قاعدگی نامنظم به علت تخمک گذاری نامنظم می باشد . علل های گوناگونی موجب می شود که قاعدگی نظم نداشته باشد مانند : متعادل نبودن هورمون ها – کیست های تخمدان – بارداری – استرس – مسافرت سنگین و …

چه بی نظمی هایی نگران کننده نمی باشد

بیشتر بانوان سیکل 28 روزه می گذرانند و هر 28 روز یک بار دوران قاعدگی دارند . البته بیشتر خانم ها سیکل 24 روزه دارند . در صورتی که سیکل عده ای از افراد دیگر 35 روزه می باشد . البته برخی از خانم ها دارای سیکل 24 روزه هستند . دلیل اینکه دوران قاعدگی در بین افراد به این حد تفاوت دارد این می باشد که این مسئله به ژنتیک و ویژگی های جسمی ارتباط دارد . بعضی مواقع طی کردن مسیر این سیکل به علل های گوناگونی به هم ریخته می شود و منظم بودن قاعدگی رخ می دهد .

مهم ترین دلیل قاعدگی نامنظم

تخمدان پلی کیستیک یکی از علل هایی است که نقش بسزایی در قاعدگی نامنظم دارد .
مبتلا شدن به کیست و تنبلی تخمدان می بایستی در اسرع وقت درمان شود اگرچه تخمک گذاری در کسانی که به کیست و تنبلی تخمدان مبتلا هستند ، انجام نشود می تواند موجب نازایی و متعادل نبودن هورمون ها شود . و این مسئله امکان دارد دچار شدن به سرطان رحم و پستان را افزایش دهد .

قاعدگی نامنظم

قاعدگی نامنظم

در صورت قاعدگی نامنظم چه کارهایی باید انجام داد

تمامی خانم ها می بایستی دارای یک قاعدگی با ثبات باشند که از 28 روز تا 35 روز باهم تفاوت دارد . اما در هر صورت این ثبات می بایستی وجود داشته باشد .  اگر چه قاعدگی نامنظم وجود داشته باشد می بایستی فورا به پزشک مراجعه شود و فرد تحت درمان قرار گیرد . در این مواقع پزشک تاریخچه ای از قاعدگی خانوادگی را جمع آوری می کند . به علاوه انجام دادن بعضی از آزمایشات مانند تست های بارداری – آزمایش خون برای اینکه اندازه سطح هورمونی و اولتراسونوگرافی از نواحی لگن جهت ارزیابی تخمدان ها و رحم ملزوم می باشد . درمان های دارویی جهت تنظیم هورمون ها یا برطرف کردن کیست ها – تعادل داشتن ورزش های حاد – کنترل استرس و فشارهای عصبی – برنامه غذایی سالم در روند کارکرد تخمدان ها و قاعدگی منظم بسیار تاثیر گذار می باشد .

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

کیست تخمدان

زایمان طبیعی

راه های ارتباطی دکتر زهرا سیفی

44977660

info@drz-seify.com

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی

پاسخ

چهارده + پنج =