متخصص زنان خوب در تهران

متخصص زنان خوب در تهران

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی ، حوزه درمان بیماری های زنان نیز رشد شایانی داشته است . شناخت بیماری های زنان ، انواع ناباروری ها و راه های درمان آن، جراحی های زیبایی و … جزو زمینه های کاری یک متخصص زنان و زایمان قرار می گیرد . حال انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان، می تواند در داشتن نتیجه مناسب تاثیر مستقیم داشته باشد . این کار نیاز به تخصص نداشته و با بالا بردن آگهی خود می توانید یک انتخاب درست داشته باشید . در ادامه به توضیح بیشتر معیار های مناسب یک متخصص زنان خوب می پردازیم .

وظایف متخصص زنان

متخصص زنان دارای تحصیلات ابتدایی زمینه ای مناسب است و برای داشتن تخصص در گرایش های مختلف به اخذ مدرک می پردازند . به طوری که بخشی در زمینه ناباروری فعالیت کرده و عده ای در قسمت درمانی و یا زیبایی.

قسمت درمانی زنان شامل :

درمان بیماری های رحم و سرطان های آن .

خشک شدن واژن

سرطان پستان

انواع کسیت های تخمدان

فیبروم ها و مراقبت های دوران بارداری و زایمان ها، بیماری های دستگاه تناسلی مانند زگیل تناسلی و یا تبخال تناسلی  و …

این تنها بخشی از بیماری های زنان برشمرده می شود که شیوع بیشتری دارد .

در ادامه می توانید توضیحات دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان را مشاهده نمایید .

 

قسمت زیبایی زنان را می توان انواع جراحی های زیبایی و جوانسازی واژن نام برد که سفید کردن واژن ، لابیاپلاستی و … از جمله پرطرفدارترین قسمت زیبایی ناحیه تناسلی زنان محسوب می شوند .

انواع سرطان های زنان

دومین سرطان شایع در میان بانوان ، پس از سرطان پستان، سرطان دهانه رحم (سرویکس) است .

بیش از 80 درصد موارد جدید سرطان در میان جمعیت های با وضعیت اقتصادی پایین یافت می شود . شیوع این سرطان در ایران بر اساس گزارش مرکز ملی ثبت سرطان (2004IANCR) 42/1 درصد هزارنفر بوده و رتبه 13در کل سرطان های زنان را داراست. بیشترین میزان شیوع در سنین میانسالی و دهه 4 زندگی بوده که حدودا 10 سال پایین تر از آمار بین المللی است . شایع ترین نوع سرطان رحم در ایران اسکواموسل کارسینوما و سپس آدنوکارسینوما گزارش شده است.

بهبود بقای بیماران مبتلا به سرطان سرویکس به طور معنی داری به مرحله بیماری در زمان تشخیص و توانایی و تبحر پزشک متخصص وابستگی دارد .

دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان در تهران

سرطان رحم

روش های درمانی سرطان رحم یک متخصص زنان خوب :

کولپوسکوپی

انجم کولپوسکوپی روش ارزشمندی برای تشخیص، ارزیابی و پیگیری دقیق موارد مشکوک به ضایعات پیش سرطانی سرویکس و نیز تشخیص به موقع سرطان زودرس سرویکس محسوب می شود .

کولپوسکوپی با استفاده از بزرگنمایی و نور کافی با مشاهده اپی تلیوم سرویکس ، دستگاه ژنیتال تحتانی و ناحیه آنوژنیتال، قبل و بعد از اضافه کردن چند محلول، می تواند برای تشخیص ضایعات پیش سرطانی دستگاه تناسلی تحتانی به کار رود . همچنین برش یا تخریب ضایعات ناحیه بینابینی ، پیگیری بیماران مبتلا به ضایعات پیش سرطانی سرویکس بعد از درمان و پیگیری بیمارانی که در معاینات اولیه تشخیص قطعی گزارش نشده نیز با کمک کولپوسکوپ امکان پذیر است.

علاوه بر این ، معاینه کولپویکوپی برای تشخیص و درمان و پیگیری ضایعات پیش بدخیم ولو و واژن نیز بسیار کمک کننده و در بعضی مواقع ضروری است. همچنین این دستگاه در تشخیص عفونت ها و ضایعات خوش خیم دستگاه تناسلی تحتانی نیز مفید است. به طوری که در کشورهای پیشرفته معاینه کولپوسکوپی جزئی از کلینیک های سلامتی زنان، سلامتی جنسی و بیماری های عفونی است.

سرطان تخمدان

تخمدان یک جفت عضو بیضی شکل است که 4-2 سانتی متر قطر دارد و به وسیله چین پریتوان به لیگامان پهن و به وسیله لیگامان اینفاندیبولوپلویک به دیواره جانبی لگن متصل می شود.

درناژلنفاتیک تخمدان به وسیله مسیرهای لیگامان گرد ، اینفاندیبولوپلویک و یوترواوارین و یک مسیر فرعی اکسترنال ایلیاک به گره های لنفاوی زیر تخلیه می شود:

ایلیاک خارجی ، ایلیاک مشترک ، پاراآئورتیک ، هیپوگاستریک ، ساکرال جانبی و گاهی به گره های لنفاوی ناحیه اینگوینال.

شایع ترین محل متاستاز پریتوان ، امنتوم ، پریتوان احشایی ، شکمی ، لگنی و نیز سطح کبد است . درگیری پلور نیز به دفعات زیاد رخ می دهد . هر چند امکان متاستاز به نواحی دیگر خارج پلور و پریتوان وجود دارد ولی بسیار نادر است.

روش های تشخیص سرطان تخمدان

موفقیت درمان سرطان تخمدان به تشخیص زودرس آن بستگی دارد که توسط متخصص زنان خوب صورت می گیرد . یکی از فاکتور هایی که همیشه باید مدنظر قرار گیرد سن بیمار است . تومورهای بوردرلاین بیش از همه در حوالی و سنین قبل از یائسگی رخ می دهند . در حالیکه باید در خانم های جوان متوجه تومورهای ژرم سل بود و در صورت مشکوک بودن تومور مارکرهایی چون آلفا-فیتوپروتئین و گنادوتروپین انسانی اندازه گیری شوند .

تومورهای اپی تلیالی در مراحل پائین معمولا بدون علامت است و یا علامت واضحی که پزشک را متوجه بدخیمی کند ایجاد نمی کنند .

تقریبا دو سوم تومور اپی تلیالی (EOC) در مراحل سوم و چهارم، تشخیص داده می شوند. شایع ترین شکایت های بیماران به صورت درد یا ناراحتی مبهم شکم ، بی نظمی قاعدگی ، سوء هاضمه و سایر اختلالات خفیف گوارشی در چند ماه اخیر است . بنابراین باید در خانم های 69 -40 ساله در صورت وجود علائم غیر اختصاصی فوق شدیدا شک به بدخیمی شود . وقتی بیماری پیشرفت کند ، ناراحتی و اتساع شکمی بدتر می شود . علائم تنفسی نیز در اثر افزایش فشار داخل شکمی یا در اثر تراوش مایع به داخل حفره های پلور می تواند رخ دهد . خونریزی واژن یا رحم شایع نیست .

دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران جهت بیماری های زنان می تواند مشاوره و راهکارهایی را در اختیار بیمار خود بگذارد که بیمار بتواند راحت تر این دوره را بگذراند و آسان تر با علائم و نشانه های آن خود را تطابق دهد . راه های ارتباطی : 44977660 و پیچ اینستاگرام

 ویژگی متخصص خوب در تهران

متخصص زنان خوب در برخورد با بیماران سرطان موارد زیر را انجام می دهد :

  • گرفتن تاریخچه پزشکی از جمله سابقه سرطان در نقاط دیگر بدن و سابقه سرطان فامیلی .
  • معاینه کامل فیزیکی شامل پستان ها ، لگن و رکتوم .
  • انجام پاپ اسمیر .
  • گرافی قفسه سینه CXR برای بررسی متاستاز به پلور و ریه ها .
  • سی تی اسکن شکم و لگن برای بررسی میزان پیشرفت بیماری به داخل شکم و بررسی حضور احتمالی تومور اولیه دیگر در حفره شکمی .
  • باریم انما یا کولونوسکوپی، اگر علائم به نفع کانسر روده باشد.
  • اندازه گیری تومور مارکرها مانند : CA125 ، CEA و اینهیبین .
  • در بیمارانی که از نظر سنی در ریسک ابتلا به کانسر پستان هستند ماموگرافی انجام می شود .

جراحی زیبایی زنان

زیبایی دستگاه تناسلی زنان و بحث جوانسازی آن بسیار پر مخاطب گریده که خود نتیجه موفق بودن روش های استفاده شده می باشد . البته اگر جراحی زیبایی توسط شخص بی تجربه که تبحر علمی لازم را ندارد، انجام شود ، آسیب های جبران ناپذیری به بیمار وارد می کند . به این خاطر باید ذکر نمود جراحی های زیبایی به اندازه جراحی های درمانی و یا درمان بیماری ها، می تواند مهم و تاثیر گذار باشد . باید به سابقه پزشک ، تحصیلات وی و زمینه تخصصی وی دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید با یک تصمیم درست ، نتیجه قابل قبولی را دریافت نمایید .

برای آشنای بیشتر با جوانسازی واژن می توانید ویدئوی توضیحات دکتر زهرا سیفی را مشاهده نمایید.

پاسخ

Call Now Button