مقاربت دردناک

مقاربت دردناک

مقاربت دردناک امروزه دغدغه بسیاری از زوجین شده است . آیا می دانستید بسیاری از خانم ها در حین رابطه جنسی درد زیادی را تحمل می کنند و همین امر باعث شده است که نتوانند از این رابطه لذت مطلوبی را ببرند ؟ بسیاری از روش ها می توانند به برقراری رابطه جنسی بدون درد کمک کنند و موجب کم شدن درد شود .در ادامه این مطلب در رابطه با این موضوع بیشتر توضیح داده ایم .

مقاربت دردناک

مقاربت دردناک

دیس پارونی ممکن است به وسیله بیماری های مختلف ولوواژینال از جمله عفونت های شایع واژن و واژینیسموس ایجاد شود . Vulvodynia اصطلاحی است که جهت توصیف درد غیر قابل توجیه ولو – دیس فونکسیون جنسی و ناتوانی سایکولوژیک ناشی از آن به کار می رود .

وستیبولیت ولو برای توصیف حالتی به کار می رود که در آن تریاد Friedrich وجود داشته باشد : درد حین مقاربت یا حین اقدام به وارد کردن شی در واژن درد هنگام فشار به وستیبول حین معاینه ، اریتم وستیبول .

وستیبولیت ولو ، اکنون به ولوودینیای برانگیخته ی موضعی موسوم است . ارتباط پایداری بین این بیماری با ارگانیسم های عفونی ژنیتال مانند کلامیدیا تراکوماتیس – گنوره – تریکوموناس – مایکوپلاسما – اوره آپلاسما – گادنرلا- کاندیدا یا HPV وجود ندارد .درمان های طبی و رفتاری تا حدی سودمند هستند . برخی درمان جراحی را پیشنهاد می کنند .

بسیاری از روش ها و راهکارهایی وجود دارد که می تواند موجب شود درد در حین رابطه جنسی کمتر شود و فرد بیشتر از رابطه لذت ببرد و مشکلی به وجود نیاید . بیشتر زوجین امروزه مقاربت دردناک را تجربه و تحمل می کنند و همین امر موجب شده است که در برقراری رابطه جنسی به مشکل برخورند . دکتر سیفی متخصص زنان غرب تهران می تواند راهکارها و مشاورات لازم را در اختیار بیمار بگذارد و آن را راهنمایی کند. جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره های لازم می بایستی با شماره های 44977660 تماس حاصل نمائید .

زخم های ولو

تعدادی از STD ها نظیر ویروس هرپس سیمپلکس – سیفلیس – لنفوگرانولوما ونروم و گرانولوم اینگوئینال می توانند موجب اولسر ولو شوند . بیماری کرون ممکن است باعث درگیری ولو به شکل آبسه – فیستول – مجاری سینوسی – ایجاد سوراخ های ریز و اسکارهای دیگر شود . درمان طبی با استروئیدهای سیستمیک و سایر داروهای سیستمیک – درمان استاندارد می باشد . درمان جراحی ممکن است برای بیماری روده ای و ولوار ضرورت پیدا کند .

بیماری بهجت

این بیماری سیستمیک یا زخم های دهانی و ژنیتال همراه با التهاب چشم و سایر تظاهرات مشخص می گردد . علت و موثرترین درمان آن هنوز ناشناخته است . درمان های ضد التهابی و ایمونو ساپرسیو ممکن است موثر باشد .

لیکن پلان

این بیماری – زخم های دهانی و ژنیتال ایجاد می کند . به طور تیپیک – واژینیت دارای پوسته ریزی به همراه اروژن وستیبول وجود دارد . درمان بر پایه مصرف همزمان استروئیدهای موضعی و سیستمیک می باشد .

موکوزیت پلاسماسل به شکل اروژن های ولو خصوصا وستیبول تظاهر می یابد . بیوپسی جهت تائید تشخیص ضروری است .

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

کیست تخمدان

زایمان طبیعی

راه های ارتباطی دکتر زهرا سیفی

44977660

info@drz-seify.com

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی

پاسخ

دوازده − 7 =