ناباروری

ناباروری

در درمان  ناباروری نکته ای که مهم است این است که روش بررسی ما در رابطه با خانم تعیین زمان تخمک گذاری می باشد و اینکه ببینیم که آیا عمل تخمک گذاری صحیح انجام می شود و یا خیر. درمورد آقا نیز آزمایش اسپرم درخواست می کنیم تا بتوان تعداد اسپرم ها و حرکت اسپرم ها را بررسی کرد. در بررسی بعدی رحم را مورد مطالعه قرار می دهند که از یک عکس رنگی از رحم شروع می شود و در مرحله بعد اگر نیاز بود لاپاراسکوپی و یا جراحی را پیشنهاد می کنیم تا چسبندگی های داخل رحمی را تشخیص دهیم. در مورد آقا هم اگر بعد از آزمایش اسپرم مشکل خاصی پیدا نشد و یا مشکلی پیدا شد که با جراحی قابل حل و درمان باشد روش های جراحی را پیشنهاد می کنیم اما نکته اینجاست که درمان زوج های نابارور در بیشتر مراحل بدون روش های جراحی قابل انجام می باشد.
در مواردی که افراد فاصله زمانی بین درمان ها را رعایت می کنند روند درمان با موفقیت بیشتری روبرو خواهد بود. در مواردی که زوج ها فاصله زمانی درمان را به خوبی رعایت نمی کنند احتمال کاهش و یا حذف تاثیر داروها و روند درمانی بالا می رود و این باعث می شود که درمان به آن صورتی که باید موفقیت آمیز نباشد که این مساله خود باعث می شود که زوجین هزینه بیشتری را برای نتیجه بخش بودن درمان تقبل کنند.

 

همچنین درمان ناباروری در سنین پایین نتیجه بخش تر خواهد بود. به همین دلیل به زوج ها توصیه می شود در سن پایین اقدام به درمان ناباروری بکنند. طبق آمار شانس درمان در خانم های بین 25 تا 32 سال 35 % و در خانم هایی با سن بالای 40 سال 10% می باشد.
در موارد زیر باید سریعا برای درمان ناباروری اقدام کرد:
برخی از موارد وجود دارند که اگر در زوج بروز کنند باید سریع تر برای درمان اقدام کنند و دیگر نیازی به صبر کردن برای گذراندن مراحل 12 گانه نمی باشد.
• طبیعی و نرمال نبودن روند رویش موهای بدن در مرد
• خانم هایی که دارای سابقه جراحی در ناحیه شکم و یا چسبندگی در ناحیه شکم می باشند.
• آقایانی که دارای کوتاهی و یا بلندی غیر طبیعی و مفرط قد می باشند.
• آقایانی که به بیضه آنها ضربه وارد شده و یا دچار عفونت بیضه ناشی از جراحی می باشند.
• خانم دارای سن بالای 35 باشد و یا خانم و آقا هر دو دارای سن بالا باشند.
• خانم ها و آقایانی که دارای سابقه ناباروری در خانواده و اقوام خود هستند.

پاسخ

یازده − 11 =