پولیپ های رحمی

پولیپ های رحمی

برخی از زنان خون ریزی های غیر طبیعی دارند که بسیار آنان را نگران کرده است یکی از علت های شایع این خونریزی های غیر طبیعی پولیپ های رحمی است. پولیپ های رحمی در بسیاری از موارد بدون علامت و خوش خیم هستند.

در صورتی که سلول های رحم بیش از حد رشد کنند سبب تشکیل پولیپ رحم می شود که در اصطلاح به رشد بیش از حد سلول های دیواره رحم پولیپ آندومتر گفته می شود. در اکثر بانوان پولیپ ها در بخش دیواره داخلی رحم رشد می کنند و در صورتی که بزرگ شوند به قسمت های دیگر رحم پیشرفت می کنند.

پولیپ های رحمی در برخی موارد پایه دار و در برخی موارد بدون پایه هستند که به دیواره رحم می چسبند. اندازه پولیپ رحم از چند میلی متر تا چند سانتی متر متغیر است ممکن است  پولیپ رحمی بزرگ شود و رشد کند و در هر قسمت از رحم می تواند پیشرفت کند

پولیپ-رحمی

علائم پولیپ رحم

با افزایش سن و یائسه شدن پولیپ رحم در بانون ایجاد می شود. اما ممکن است در برخی موارد در بانوان جوان پولیپ رحم ایجاد شود.

خون ریزی شدید پس از قاعدگی

نامنظم بودن عادت ماهانه

عادت ماهانه شدید یکی از علائم پولیپ رحم است، و در صورت بروز این مشکل بانوان باید سریعا به پزشک مراجعه نمایند دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان در این زمینه راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

علت پولیپ رحم

با انجام مطالعات فراوان در این زمینه علت خاصی برای پولیپ رحم شناسایی نشده است. عوامل هورمونی در برخی موارد علت پولیپ رحم شناخته شده است.

عوارض پولیپ رحم

پولیپ رحم در اکثر موارد خوش خیم است اما در صورتی که این بیماری درمان نشود و نادیده گرفته شود ممکن است باعث بروز عوارضی مانند نازایی شود در نتیجه در صورت مشاهده علایم بالا حتما به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید. امروزه روش های بارداری زیادی مطرح شده است، یکی از این روش ها IVF است بانوانی که با استفاده از این روش باردار شده اند پولیپ رحم می تواند خطر سقط جنین را در آن ها افزایش دهد.

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران

درمان نابروری

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان پولیپ رحم

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران

 

پاسخ

نوزده + 1 =

Call Now Button