کربوکسی تراپی واژن + دکتر سیفی

در عصر حاضر ، راهکارهای متعددی برای زیباسازی و جوانسازی واژن وجود دارد که در این میان کربوکسی تراپی واژن ، یکی از موثرترین و کارامدترین آن ها محسوب می شود و مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته است. یا بهره وری از این تکنیک ، می توان تیرگی ناحیه تناسلی خانم ها را تا حد قابل توجهی برطرف نموده و بدین ترتیب بر زیبایی ناحیه تناسلی افزوده و کیفیت مقاربت جنسی را بهبود بخشید. البته لازم به ذکر است که کربوکسی تراپی ، صرفا برای روشن سازی و سفید کردن واژن مورد استفاده قرار نگرفته و می توان از آن در راستای سفید کردن کشاله ران ، زیربغل ، گردن ، روی سینه و حتی دست ها نیز بهره برد. دکتر زهرا سیفی ، بهترین متخصص زنان در تهران ، با استفاده از نوین ترین تکنیک ها ، بهترین نتایج را برای مراجعه کنندگان به ارمغان می آورد.

کربوکسی تراپی واژن - دکتر سیفی

کربوکسی تراپی چیست و چگونه انجام می شود ؟

کربوکسی تراپی یا در واقع کربن دی اکسید تراپی ، تکنیکی است که در دسته اعمال زیبایی قرار دارد و با بهره وری از گاز CO2 ( گازی ایمن و بی خطر ) ، و افزایش گردش جریان خون و تحریک تولید کلاژن در پوست می تواند جوانسازی صورت ، گردن ، پاها و حتی بخش بیرونی واژن بانوان را محقق سازد. لازم به ذکر است که گاز کربن دی اکسید ، به طور طبیعی در بدن انسان تولید شده و در بدن همه افراد موجود است ؛ لذا ورود این گاز از طریق تکنیک کربوکسی تراپی به بدن ، هیچ گونه واکنش منفی ایجاد نکرده و توسط بدن پذیرفته می شود. با توجه به موضع مورد نظر ، انجام کربوکسی تراپی می تواند کمی متفاوت باشد ؛ اما به طور کلی مکانیزم کار آن در همه موارد به یک شکل است. پس از بی حس شدن ناحیه مورد نظر ، کربن دی اکسید تزریق می گردد ؛ زمانی که این گار به لایه های زیرین پوست وارد می شود ، موجب افزایش گاز CO2 طبیعی موجود در بدن شده و در نتیجه مکانیزم های جبرانی بدن ، فعال می گردند. هموگلوبین موجود در بدن انسان به گونه ای می باشد که تمایل زیادی به چسبیدن به گاز کربن دی اکسید را دارد ؛ لذا زمانی که این گار به بدن تزریق می شود ، همگلوبین مترصد چسبیدن به آن می گردد و برای این کار ، اکسیژن رها می کند. اکسیژن رها شده توسط هموگلوبین سبب افزایش جریان خون شده و در نتیجه موجب جوانسازی و روشن شدن پوست ناحیه تزریق می شود.

 • آیا کربوکسی تراپی واژن درد دارد ؟

توجه داشته باشید که انجام کربوکسی تراپی دردی به همراه ندارد ، زیرا قبل از انجام آن ، موضع درمان با استفاده از کرم های مخصوصی بی حس می شود.

درمان قطعی خشکی واژن با کربوکسی تراپی

خشکی واژن از جمله ناراحتی های زنان است که می تواند عوارضی اعم از سوزش و خارش واژن و درد در حین نزدیکی جنسی را به همراه داشته باشد. کربوکسی تراپی واژن ، از جمله روش های درمان این عارضه بوده و با آبرسانی مطلوب در ناحیه واژن ؛ درمان قطعی خشکی واژن را امکان پذیر می سازد.

درمان عفونت های واژینال با کربوکسی تراپی

عفونت واژن در واقع نوعی التهاب در ناحیه واژینال می باشد که در پی عوامل میکروبی یا قارچی اتفاق می افتد. عفونت واژن ، سبب خارش ، ترشح ، درد در ناحیه واژن و زیر شکم و بوی بد واژن می شود. عفونت مکرر واژن ، می تواند عوارض جدی تری گردد ؛ اگرچه عفونت های مکرر واژن با دارودرمانی و رعایت نکات بهداشتی تا حدود زیادی قابل کنترل است ، اما به طور کامل درمان نمی شود. لازم به ذکر است که کربوکسی تراپی واژن ، در درمان عفونت های مکرر واژن نقش داشته و این مهم را محقق کرده است.

کاربرد و مزایای کربوکسی تراپی واژینال

بانوان با قرار گرفتن تحت پروسه کربوکسی تراپی واژن زیر نظر بهترین متخصص زنان در غرب تهران می توانند هم به لحاظ درمانی و هم زیبایی ، مشکلات ناحیه تناسلی خود را بهبود ببخشند :

 • برطرف کردن خشکی واژن
 • بهبود خارش ، سوزش و درد در مقاربت جنسی و افزایش تحریک پذیری واژن
 • رفع حالت شل و افتاده لابیاهای واژن
 • جوانسازی و از بین بردن ترک های پوستی در اطراف ناحیه شرمگاهی
 • برطرف کننده تیرگی های واژن و روشن تر کردن آن

چه کسانی به عنوان کاندیدای ایده آل برای کربوکسی تراپی واژن شناخته می شوند ؟

بانوانی که دوران باداری متعددی را پشت سر گذاشته و چندین زایمان داشته اند ، به گشادی واژن دچار می شوند و خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری پوست و عضلات آن ناحیه کاهش می یابد. این دسته از خانم ها از پروسه کربوکسی تراپی واژن ، نتایج بسیار مطلوبی بدست می آورند. زمانی که زنان به سنین بزرگسالی می رسند ، به تدریج با بالا رفتن سن شان ، سطح هورمون استروژن در بدن آنان کاهش می یابد و همین امر می تواند آتروفی واژن را به دنبال داشته باشد. آتروفی بافت واژن رطوبت آن ناحیه را کم کرده و تا حدودی موجب بی اختیاری در ادرار می شود ؛ به خصوص زمانی که فرد تحت فشار قرار می گیرد همچون هنگام عطسه یا سرفه کردن. این گروه از بانوان می توانند با چند جلسه کربوکسی تراپی واژن ، مشکلات مذکور را برطرف سازند.

زنانی که به سرطان پستان مبتلا بوده ، پس از درمان ، در ناحیه شرمگاهی خود احساس خشکی و سوزش دارند. گاز CO2 می تواند سطح ph واژن را تنظیم نموده و رطوبت را در آن جا ایجاد کند. بدین صورت احساس سوزش و خارش به طرز قابل توجهی کم می شود. در کل هر خانمی که از ظاهر واژن خود ناراضی است و به دنبال پروسه جوانسازی می گردد که بدون خونریزی و گذارندن دوره ریکاوری طولانی ، ظاهر واژن را بهبود بخشد ، می تواند کربوکسی تراپی انجام دهد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی واژینال و مدت ماندگاری آن

توجه داشته باشید که تعداد جلسات درمانی برای هر فرد با فرد دیگر متغیر است. زیرا میزان ایرادات موجود در ناحیه تناسلی برای هر یک از متقاضیان متفاوت است. اما به طور متوسط برای تمامی افراد 6 تا 10 جلسه کربوکسی تراپی در نظر گرفته می شود که معمولاً بعد از جلسه سوم فرد می تواند تغییرات را کاملاً مشاهده کند. فاصله زمانی بین جلسات نیز دو هفته در نظر گرفته می شود که باز هم بسته به تشخیص بهترین متخصص زنان تهران این مورد می تواند متغیر باشد. در مورد ماندگاری نتیجه بدست آمده از کربوکسی تراپی واژن در تهران باید گفت که عوامل مختلفی در آن مسئله تاثیرگذار هستند. جنس پوست ، سن فرد مراجعه کننده و نوع عکس العمل پوست به گاز کربن دی اکسید از جمله فاکتورهای اثرگذار هستند. با اینحال می توان گفت اکثر افراد تا 6 ماه می توانند از نتیجه بدست آمده لذت ببرند. برای حفظ نتیجه به مدت طولانی تر بهتر است سبک زندگی سالمی داشته باشید و کمتر دخانیات مصرف کنید.

چه کسانی نباید کربوکسی تراپی واژن انجام دهند ؟

در مجموع کربوکسی تراپی روشی ایمن برای روشن سازی واژن و رفع برخی از مشکلات مربوط به آن است و چنانچه بانوان مشکل زمینه ای خاصی نداشته باشند می توانند با آسودگی تحت این روند قرار بگیرند. اما در این بین ، برخی شرایط موجود ، محدودیت هایی را برای زنان ایجاد می کنند و مانع از انجام کربوکسی تراپی برای آنان می شوند ؛ از جمله این شرایط میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

 • مبتلایان به بیماری سرطان
 • خانم هایی که به کم خونی شدید دچار هستند
 • بیماران دیالیزی
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی
 • کسانی که به تنگی نفس و بیماری های مربوط به دستگاه تنفس مبتلا هستند
 • مبتلایان به بیماری دیابت

هزینه کربوکسی تراپی واژن در تهران

طبیعی است که زمان اقدام برای انجام یک پروسه ، هزینه انجام آن را نیز جویا شویم. البته بهتر است برای این امر به صورت حضوری به مطب یک دکتر زنان خوب در غرب تهران برویم تا ایشان بتوانند با انجام معاینه دقیق ، هزینه را اعلام نمایند. چرا که برخی از بانوان برای گرفتن نتیجه مطلوب از کربوکسی تراپی امکان دارد به بیش از یک جلسه نیاز پیدا کنند. از این رو دکتر زنان تعداد جلسات درمانی را نیز تعیین کرده و طبق آن هزینه نهایی کربوکسی تراپی واژن را به ایشان می گوید.

بعد از کربوکسی تراپی واژینال چه مراقبت هایی نیاز است ؟

 • باتوجه به اینکه این روند یک پروسه سرپایی است ، دوره نقاهت چندانی ندارد و تنها برای مدت کوتاهی باید یکسری مراقبت های آسان را به انجام برسانید. پس از انجام کربوکسی تراپی واژن به مدت 4 ساعت از شستشو دادن ناحیه تناسلی اجتناب کنید.
 • در 24 ساعت ابتدایی از رفتن به حمام ، استخر ، سونا ، جکوزی امتناع کنید. همچنین امکان دارد ضایعه های کهیرمانندی را بر روی پوست مشاهده کنید. لزومی نیست نگران این مسئله باشید زیرا تنها التهاب پوست در ناحیه تناسلی است و عموما تا پایان همان روز درمان برطرف می گردند. همچنین هیچگونه مواد بهداشتی را بر روی واژن اعمال نکنید.
 • در همان یک روز اول که ناحیه تحت درمان کمی ملتهب است پیشنهاد می شود که به کارهای سنگین و پر تحرک نپردازید تا سریعاً التهابات ایجاد شده برطرف گردند.

رفع تیرگی واژن با کربوکسی تراپی

به مرور زمان با افزایش سن ، واژن دچار افتادگی ، چین و چروک و تیرگی هایی می شود ، معمولا تیرگی های واژن به این شکل است که قسمت هایی از نواحی پوست از قسمت های دیگر تیره تر هستند و این موضوع به اجتماع رنگدانه ها ارتباط دارد. بیشتر خانم ها از این موضوع خجالت می کشند و اعتماد به نفس خود را از دست داده و لذت جنسی محروم می شوند. این در حالی است که امروزه روش های مختلفی از جمله ، کربوکسی تراپی واژن که روشی ایمن و بدون خطر است ، به کمک آمده است. در ادامه به موارد مهمی که منجر به تیرگی واژن می شود ، اشاره شده است :

 • ژنتیک : برخی از خانم ها به صورت ژنتیکی ، از پوست تیره تری در ناحیه واژن برخوردار هستند.
 • افزایش سن : یکی از شایع ترین و اصلی ترین دلایل تیرگی ناحیه تناسلی ، مربوط به افزایش سن و کاهش تولید کلاژن می باشد.
 • بارداری و زایمان : خوب است بدانید که بارداری و پس از آن زایمان خود از دلایل تیره شدن واژن هستند.

مهم نیست علت تیرگی واژن شما به کدام یک از دلایل مذکور ارتباط دارد ، به هر حال به کمک کربوکسی تراپی می توان ، به رفع تیرگی های ناحیه تناسلی کمک نمود. تعداد جلسات لازم برای درمان به میزان و درجه تیرگی بستگی دارد.

 عوارض کربوکسی تراپی واژن

لازم به ذکر این که روش درمانی و جوانسازی عارضه جدی خاصی ندارد. تنها ممکن است برخی افراد درد خفیفی را بعد از تزریق احساس نمایند که بعد از چند ساعت برطرف می شود. از دیگر عارضه های جانبی می توان به احساس تورم ، قرمزی و کبودی اشاره نمود ، همچنین ممکن است در برخی افراد وجود گاز زیر پوست احساس شود که اغلب بعد از 4 الی 6 ساعت از درمان برطرف می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
رقیه مهرنگی
رقیه مهرنگی
1 سال گذشته

سلام خسته نباشیدمیخواستم بدونم واسه یائسگی کاری انجام میده خوب میکنه