بارداری

بارداری ( حاملگی )

بارداری یا حاملگی ، برهه ای از زندگی خانم ها محسوب می شود که اکثر بانوان آن را تجربه می کنند. باردار شدن ، مقوله ای است که نیازمند آمادگی و آگاهی کافی می باشد تا با موفقیت سپری شده و به زایمان و تولد نوزاد سالم منتج گردد.

از این رو برنامه ریزی دقیق و آمادگی برای شروع بارداري ، بسیار حائز اهمیت می باشد.

لذا به منظور اطمینان برای اقدام به حاملگی و انجام کنترل های لازم جهت بارداري موفق ، باید به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مجرب و متبحر مراجعه گردد.

دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان تهران و از برجسته ترین پزشکان متخصص زنان در این استان می باشند.

خانم های محترمی که تصمیم به بارداري دارند ، می توانند برای برنامه ریزی مناسب بارداري و بکارگیری صحیح مراقبت های قبل ، حین و بعد از بارداري و در نهایت داشتن زایمانی موفق ؛ با اطمینان خاطر به مطب دکتر سیفی مراجعه فرمایند.

بارداری

آمادگی برای بـارداری

همانطور که اشاره شد ؛ باردار شدن مستلزم آگاهی و آمادگی لازم ، پیش از اقدام به حاملگی می باشد.

بنابراین در این راستا ، باید به یک متخصص زنان خوب مراجعه نمایید تا وضعیت سلامت شما مورد ارزیابی قرار گرفته و به این ترتیب زمان مناسب جهت اقدام به حاملگی ، شناسایی علائم تخمک گذاری و همچنین آگاهی از ریسک و احتمال باردار شدن را افزیش دهید.

بـارداری

آغاز بارداري ، با شروع نوسانات و تغییرات ناشی از باروری همراه خواهد بود.

بانوان عزیز ، در صورت شناخت کافی از وضعیت سلامتی در دوران حاملگی و نیز توجه به سبک زندگی سالم در این دوران ، می توانند بارداري سالمی را تجربه نموده و در نهایت نوزاد سالمی را به دنیا بیاورند.

بـارداری پر خطر

مقصود از حاملگی یا بارداری پرخطر ؛ وجود مشکلات ، عوارض و بیماری هایی ؛ اعم از دیابت بارداری ، فشارخون بارداری ، خونریزی واژینال و پره اکلامپسی است که خطراتی را برای مادر یا جنین یا هر دوی آن ها به دنبال داشته و در پاره ای موارد حتی ممکن است به سقط جنین بیانجامند.

توجه داشته باشید در صورتی که از ابتدای تصمیم به بارداري ، تحت نظر متخصص زنان قرار داشته باشید ؛ ریسک بروز خطرات بارداری به حداقل خواهد رسید و چنانچه در معرض خطرات حاملگی قرار داشته باشید نیز پزشک شما می تواند راهکارهای مناسبی را پیش روی تان گذاشته و با تحت نظر داشتن تان ، شما را در راستای داشتن یک بارداری سالم و به دور از خطر یاری نماید.

guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
drseifi2
ادمین
drseifi2
12 روزها گذشته

سلام خانم دکتر ، دوهفته بعد از زدن واکسن سینوفارم میتونیم اقدام به بارداری کنیم؟