تنگ کردن واژن + معرفی انواع روش ها

تنگ کردن واژن که در اصطلاح به آن واژینوپلاستی اطلاق می شود ، نوعی عمل جراحی زیبایی مربوط به خانم ها می باشد که با انجام آن ، می توان گشادی و شل شدگی که در اثر بالا رفتن سن یا زایمان طبیعی در واژن خانم ها ایجاد شده است را برطرف نمود. با انجام این عمل زیبایی علاوه بر تنگ شدن واژن ، عضلات کف لگن نیز تنگ شده و عضلات پرینه بیرون از واژن تقویت و بازسازی می شوند. دکتر زهرا سیفی ، بهترین متخصص زنان غرب تهران ، ایشان با اتکا بر توانمندی و تجارب فراوانی که در زمینه انواع جراحی های زیبایی زنان ، از جمله لابیاپلاستی در تهران ، تزریق ژل به واژن ، تزریق چربی واژن و غیره کسب نموده اند ، بهترین نتایج را برای مراجعین خود رقم می زنند.

 

تنگ کردن واژن - دکتر زهرا سیفی

روش تنگ کردن واژن

همانطور که گفتیم با تنگ کردن واژن ، پرینه ، عضلات واژن و بافت اطراف پرینه تنگ می شوند که این امر موجب بیشتر شدن قدرت و کنترل عضلات واژن و به دنبال آن افزایش لذت و حساسیت جنسی خانم ها می شود. عضلات واژن معمولا طی زایمان طبیعی بیش از حد کشیده و شل می شوند ، اما مشکل اصلی زمانی به وجود می آید که این عضلات شل و ضعیف شده و در نهایت موجب نارضایتی جنسی گردند. واژینوپلاستی هم به تنهایی قابل انجام بوده و هم می توان آن را با روش های دیگری همچون تزریق چربی واژن ، پرینورافی ، سفید کردن واژن و غیره ، با روش های جراحی یا با بهره گیری از لیزر مونالیزا تاچ انجام داد.

نحوه انجام عمل تنگ کردن واژن در تهران با دکتر زهرا سیفی

لازم به ذکر است که گشادی و شلی واژن علائمی اعم از کاهش کیفیت رابطه جنسی ، بی اختیاری ادرار ، عفونت واژینال ، خارش و سوزش واژن ، خشکی واژن و موارد متعدد دیگری را به دنبال دارد. عمل تنگ کردن واژن در تهران ، یکی از پرطرفدارترین اعمال جراحی زنان می باشد که در حال حاضر شیوع گسترده ای یافته است. در حقیقت عمل واژینوپلاستی ، به منظور تنگ کردن عضلات کانال داخلی واژن مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک آن می توان علائم ناشی از گشادی واژن را مرتفع ساخت. جراح و متخصص زنان تهران ، برای انجام این عمل زیبایی که به طور معمول حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد ، فرد را بیهوش نموده یا تحت بی حسی موضعی قرار می دهد. سپس بافت های نرم اطراف واژن را با تکنیک های به خصوصی تنگ نموده و عضلات کشیده شده پشت واژن را با استفاده از بخیه های قابل جذب متصل نموده و کوتاه می کند. با کم شدن اندازه کانال واژن ، اصطکاک و تماس بیشتری طی رابطه جنسی ایجاد می شود که این امر با لذت بیشتری برای زوجین همراه خواهد بود.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل واژینوپلاستی می باشند ؟

بهترین کاندیدا برای انجام عمل تنگ کردن واژن در تهران ؛ خانم هایی هستند که با تغییر شکل واژن ، کشیدگی یا جراحت طی زایمان واژن مواجه شده اند. البته خانم هایی که تا به حال زایمان نداشته اند نیز می توانند اقدام به انجام این جراحی نمایند. به طور کلی در پی زایمان طبیعی ، ممکن است نسوج اطراف واژن شل شوند. حال آن که به دنبال این اتفاق ، عضلات کف لگن فرد تضعیف شده و جداره واژن شل می شود و در نتیجه ، این مسئله سبب بروز پیامدها و عوارض متعددی ، از جمله بی اختیاری ادرار و غیره می گردد. علاوه بر این به دنبال تغییرات فوق الذکر ، کیفیت روابط جنسی زوجین نیز تحت الشعاع قرار گرفته و می توان گفت که گشاد شدن یا شل شدن واژن ، زندگی جنسی فرد را نیز مختل می کند. انجام عمل واژینوپلاستی ، می تواند با بازیابی جوانی واژن علاوه بر درمان اختلالات پیش آمده ، اعتماد به نفس زنان را افزایش داده و بر کیفیت روابط جنسی آنان بیفزاید. به جهت آن که بدانید فردی مناسب برای این پروسه هستید ، بهتر است به یک متخصص جراحی زیبایی زنان در تهران مراجعه کنید.

آیا واژینوپلاستی تحریک پذیری واژن را کم می کند ؟

یکی از اهداف عمل تنگ کردن واژن ، باز گرداندن این ناحیه به فرم اولیه پیش از زایمان طبیعی است ؛ به همین دلیل بعد از این پروسه عضلات واژن مجدد سفت شده و تحریک پذیری آن نیز افزایش پیدا می کند که این موضوع در افزایش لذت جنسی نیز تاثیر گذار است. البته ذکر این نکته لازم است که بعد از جراحی تا مدتی احساس بی حسی در ناحیه تناسلی وجود دارد که کاملا طبیعی است. به مرور با ترمیم و بهبود بافت ها بی حسی از بین رفته و حس به ناحیه واژن باز می گردد.

همزمان با جراحی تنگ کردن واژن چه جراحی هایی را می توان انجام داد ؟

بسیاری از پروسه های زیبایی واژن همزمان با عمل تنگ کردن واژن امکان پذیر است. یکی از محبوب ترین عمل ها جراحی لابیاپلاستی است. برای اینکه مشخص شود به چه عمل های زیبایی یا درمانی دیگری در کنار واژینوپلاستی نیاز دارید ، لازم است این موضوع را با پزشک زنان در میان گذاشته تا آزمایش و معاینه های فیزیکی لازم انجام شود. سپس در صورتی که کاندید خوبی باشید ، برای دستیابی به نتیجه مطلوب و دلخواه روش های درمانی لازم توضیح داده می شود. گاهی بهتر است جراحی های زیبایی به صورت همزمان انجام شوند تا نتیجه بهتری داشته باشند اما گاهی ممکن است پزشک پیشنهاد دهد مدتی بعد از عمل تنگی واژن اقدام نمایید.

مزایای جراحی تنگ کردن واژن با دکتر سیفی

درمان گشادی واژن در افرادی که با این معضل روبرو هستند ، افزون بر افزایش لذت جنسی و احساس رضایت بیشتر از آمیزش جنسی ، می تواند درمان سایر علائم ناشی از این اختلال که پیشتر به آن ها اشاره شد از قبیل بی اختیاری ادراری ، خشکی واژن ، افتادگی واژن و غیره را نیز برطرف سازد.

📍توضیحات دکتر زهرا سیفی در خصوص تنگ کردن واژن با پرینورافی

 

 

تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا در غرب تهران

یکی از پروسه های جوانسازی واژن که امروزه میان بانوان طرفداران بسیاری پیدا کرده است ، تنگ کردن واژن با لیزر در تهران می باشد. لیزر مونالیزا یکی از بهترین تکنولوژی های موجود در این زمینه بوده که از سوی بهترین متخصص زنان غرب تهران ، جهت رفع گشادی و آتروفی واژن مورد استفاده قرار می گیرد. در لیزر مونالیزا از انرژی CO2 فرکشنال استفاده شده که کلاژن سازی را تحریک می کند. کلاژن نیز یکی از مولفه های اصلی سلامت و جوانی بافت های ناحیه تناسلی می باشد. همچنین کلاژن یکی از دلایل مقاومت و مستحکم بودن دیواره واژن به حساب می آید.

مزایا جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا

همانطور که گفته شده این لیزر با تحریک عمل کلاژن سازی ، بافت های واژن را وادار می کند تا به طور طبیعی پروسه جوانسازی را به انجام برسانند. بدین نحو دیواره های واژن مجدداً استحکام خود را بدست آورده و به اصطلاح واژن تنگ می شود. به علاوه ، تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا و نتیجه حاصل شده از آن مزایای دیگری را نیز به همراه دارند :

 1. خشکی واژن را برطرف نموده و خاصیت کشسانی بافت آن را افزایش می دهد.
 2. درد هنگام رابطه جنسی به طور کامل رفع می شود و تحریک پذیری واژن به حالت نرمال خود باز می گردد.
 3. خارش و سوزش که به سبب خشکی نمود یافته بوده اند ، کاملا برطرف می شود.

 

تنگ کردن واژن - دکتر سیفی

مراقبت های بعد از جراحی واژینوپلاستی

 • افراد پس از انجام این عمل جراحی باید به مراتب بیشتر از قبل در رعایت بهداشت فردی بکوشند.
 • پس از عمل در صورتی که احساس سوزش در ناحیه واژن داشته یا این که با تورم در این ناحیه مواجه شدید ، نگران نباشید ؛ چرا که این مسئله از عوارض بدیهی و موقتی عمل می باشد و طی چند روز فروکش کرده و برطرف می شود.
 • بعد از جراحی باید از پوشیدن لباس زیرهای جذب و چسبان اجتناب کنید.
 • افراد تا 72 ساعت پس از عمل ، باید استراحت نموده و از انجام کارهای روزمره خودداری نمایند.
 • داشتن مقاربت جنسی ، به مدت 6 الی 8 هفته پس از عمل ممنوع خواهد بود.
 • تا 6 هفته پس از عمل تنگ کردن واژن ، باید از انجام ورزش های سنگین و همچنین استحمام و قرارگیری در وان آب و رفتن به استخر پرهیز کنید.

آیا جراحی واژینوپلاستی درد دارد ؟

عمل تنگ کردن واژن در تهران ، از جمله اعمال جراحی با حداقل خطر محسوب می شود که احتمال بروز عوارض احتمالی ناشی از این جراحی ( عفونت و خونریزی ) بسیار ناچیز است و به ندرت رخ می دهد.

توصیحات بهترین متخصص جراحی زیبایی زنان تهران ، دکتر سیفی ، درباره تنگ کردن دائمی واژن بدون جراحی

 

آیا بعد از بارداری نیاز به انجام پروسه تنگ کردن واژن می باشد ؟

در دوره بارداری به موجب تغییرات هورمونی ایجاد شده ، طبیعی است که بافت های بدن ، از جمله بافت های ناحیه تناسلی و واژن ، دستخوش تغییراتی شوند. عموما دوره حاملگی باعث می شود که عضلات ناحیه بیکینی استحکام خود را از دست داده و واژن گشاد شود. همچنین زایمان طبیعی نیز می تواند تا حدی در این امر تاثیر گذار باشد. چنانچه بارداری باعث بروز تغییرات زیادی در ناحیه شرمگاهی شود به گونه ای که گشادی واژن موجب خشکی آن و کاهش لذت جنسی در حین مقاربت گردد ، خوب است زنان تحت روند تنگ کردن واژن در تهران قرار بگیرند. انجام این پروسه جوانسازی واژن بعد از بارداری ، زمانی که تعادل هورمون ها برقرار شده ، می تواند نتایج بسیار عالی را به ارمغان بیاورد. البته این را هم بدانید که انجام پروسه مذکور پیش از بارداری هم ممکن بوده و حاملگی و زایمان لزوما نتیجه آن را تغییر نمی دهند. به تشخیص دکتر زنان ، این پروسه طی جراحی یا با لیزر به انجام می رسد.

هزینه جراحی تنگ کردن واژن در تهران چقدر است ؟

در ارتباط با عمل واژینوپلاستی ، باید اشاره داشت که هزینه این جراحی به روشی که دکتر زنان بدین منظور در نظر می گیرد بستگی دارد ؛ زیرا این عمل می تواند به روش جراحی ، لیزر یا با استفاده از نخ صورت پذیرد. همچنین لازم به ذکر است که وضعیت اندام تناسلی و موارد متعدد دیگری نیز در برآورد قیمت نهایی این جراحی ، تاثیرگذارند. از این رو برای احتساب هزینه دقیق عمل تنگ کردن واژن در تهران ، فرد باید از سوی بهترین متخصص زنان مورد معاینه و ارزیابی های تخصصی قرار گیرد.

چه افرادی به تنگ کردن واژن نیاز پیدا می کنند ؟

عوامل مختلفی موجب افتادگی و شلی واژن در بانوان می شود. در ادامه به رایج ترین این عوامل اشاره شده است ، که افراد در صورت نیاز می توانند برای برطرف کردن این مشکل ، اقدام به عمل تنگ کردن بیکینی نمایند :

 • از مهم ترین مواردی که سبب شل شدگی و افتادگی ناحیه تناسلی در خانم ها می شود ، افزایش سن می باشد ؛ چرا که این موضوع سبب کاهش خاصیت کلاژن سازی می شود و در نتیجه خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • خانم هایی که تجربه زایمان طبیعی داشتند نیز از آنجایی که ماهیچه های بیکینی آن ها در طی زایمان تحت تاثیر قرار می گیرند ، کاندید مناسبی برای انجام این پروسه هستند.
 • انجام ورزش های پیوسته و سنگین از دیگر علل افتادگی و شل شدن واژن است.
 • روابط جنسی مکرر ، انجام جراحی های مختلف زنانه ، حمل اجسام سنگین ، یبوست مداوم ، آسیب دیدگی لگن و یائسگی از دیگر عواملی است که موجب می شود ، خانم ها به جراحی تنگ کردن واژن در تهران ؛ نیاز پیدا کنند.

صحبت های دکتر زهرا سیفی در مورد انواع روش های واژینوپلاستی

برطرف کردن شلی واژن چه اهمیتی دارد ؟

ممکن است بسیاری از افراد تنها به جنبه های زیبایی و بهبود کیفیت رابطه جنسی این مسئله توجه داشته باشند ، در حالی که به کمک جراحی تنگ کردن واژن از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری می شود که در ادامه به آن ها اشاره شده است :

 • افزایش ترشحات واژن
 • بی اختیاری در ادرار
 • بروز عفونت های واژینال به صورت مکرر
 • افزایش میکروب های ناحیه تناسلی

 

تنگ کردن واژن - دکتر زهرا سیفی

 

تنگ کردن واژن با دستگاه rf

یکی از بهترین و جدیدترین تکنولوژی ها که به کمک درمان شلی و افتادگی ناحیه تناسلی بانوان نیز آمده است ، دستگاه آر اف می باشد. این دستگاه به کمک امواجی که از خود تولید می کند به اعماق بافت بیکینی نفوذ پیدا کرده و با تولید گرما و افزایش خونرسانی سبب کلاژن سازی و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود و بدین ترتیب مشکل گشادی واژن برطرف می شود. این پروسه روشی سرپایی بوده و نیازی به بیهوشی ندارد. از دیگر مزیت های این روش از جوانسازی واژن می توان به این نکته اشاره نمود که برای تنگ کردن واژن با دستگاه rf هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

تنگ کردن واژن با نخ

لیفت واژن یا تنگ کردن واژن یکی از روش هایی است که باعث رفع افتادگی واژن می شود. این تکنیک بدون بیهوشی و خونریزی انجام می شود و به همین جهت راهکاری غیر تهاجمی به حساب می آید. نخ هایی که برای تنگ شدن واژن کاربرد دارند ، باعث کلاژن سازی و سپس جذب در پوست می شوند. نکته مورد نظر این است که جنس و نوع نخ ها نباید به شکلی باشند که بعد از مدتی بافت واژن را به شکل اولیه خود برگرداند. بانوانی که نگران باقی ماندن جای جراحی در اندام تناسلی می باشند می توانند از این متد استفاده کنند. در ویدیو زیر می توانید با صفر تا صد عمل تایتنینگ واژن با نخ آشنا شوید.

رابطه جنسی پس از جراحی تنگی واژن

عموما پس از جراحی واژینوپلاستی بیمار حداقل 4 تا 6 هفته نباید رابطه جنسی داشته باشد. البته این زمان ممکن است در بعضی بیماران طبق نظر متخصص زنان بیشتر باشد.

آیا تنگ کردن واژن موجب کاهش میل جنسی می شود؟

جواب این سوال منفی است ، به طور کلی می توان گفت یکی از هدف های درمان گشادی واژن ، بهبود و افزایش لذت روابط جنسی در بین افراد می باشد و هیچ اختلالی در این امر ایجاد نخواهد شد.

اقداماتی که قبل از تنگ کردن واژن مورد نیاز است :

 1.  شب قبل از جراحی حمام کنید.
 2.  یک هفته قبل از تنگ کردن ناحیه تناسلی ، رابطه جنسی نداشته باشید.
 3.  از مصرف پماد ، کرم ، لوسیون و غیره در واژن و اطراف آن قبل از عمل تنگ کردن واژن پرهیز کنید.
 4.  قبل از جراحی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 5.  بهترین زمان در تنگی واژن 3 الی 5 روز بعد از پایان دوره پریودی می باشد.
 6.  اگر دچار عفونت ، تبخال و یا زگیل تناسلی هستید ابتدا این موارد را درمان کنید.
 7.  قبل از تایتنینگ ابتدا موهای این ناحیه را شیو کنید.

درباره جراحی تنگ کردن واژن چه می دانید ؟

جراحی تنگ کردن واژن ، در واقع یکی از اعمال جراحی زنان محسوب می شود که علاوه بر تنگی واژن موجب بهبود ظاهر واژن نیز شده و افزودن بر ارتقاء سطح کیفی مقاربت جنسی ، منجر به افزایش اعتماد به نفس بانوان نیز می شود. برخی از زنان به دنبال زایمان به روش طبیعی ، افزایش سن و غیره ، دچار گشادی واژن شده و در نتیجه دچار نارضایتی از وضعیت واژن خود می شوند ؛ چرا که در پی این امر ، نه تنها خودشان بلکه شریک جنسی شان نیز از رابطه جنسی ؛ لذت کافی نبرده و در نتیجه روابط عاطفی بین آن ها به چالش کشیده می شود. عمل تنگ کردن واژن در این موارد ، می تواند بسیار اثرگذار و کارآمد واقع شده و با تنگ نمودن واژن سبب بهبود اعتماد به نفس بانوان شده و احساس رضایت جنسی عمیقی را به همراه داشته باشد.

 

جراحی تنگ کردن واژن - دکتر زهرا سیفی

 

انواع جراحی تنگ کردن واژن

موثرترین و شناخته شده ترین روش های جراحی تنگی واژن ، اعمال جراحی واژینوپلاستی و پرینورافی می باشند ؛ البته متدهای دیگری اعم از تنگ کردن واژن با لیزر و تنگ کردن واژن با نخ نیز در حال حاضر به این حوزه ورود یافته اند ؛ اما واژینوپلاستی به روش های جراحی مذکور نسبت به این روش ها دارای نتایجی مطلوب تر خواهد بود.

تنـگ کردن واژن با روش واژینوپلاستی

واژینوپلاستی ، نوعی جراحی تنگ کردن واژن است که در راستای ترمیم نسوج داخلی مجرای واژن انجام پذیرفته و با ترمیم جداره های واژن و تنگ کردن کانال واژن ؛ گشادی واژن را مرتفع می نماید. این روش جراحی ، تحت بیهوشی موضعی یا عمومی قابل انجام است و تقریبا 2 ساعت به طول می انجامد.

در این جا باید متذکر شد از آن جا که دستگاه تناسلی دارای اهمیت قابل ملاحظه ای است ، انجام این عمل جراحی باید به یک پزشک متخصص زنان مجرب واگذار گردد ؛ تا افزون بر کسب نتایج ایده آل از انجام این جراحی ، از بروز عوارض احتمالی ناشی از عمل نیز جلوگیری به عمل آید.

راهکارهای خانگی برای تنگ کردن واژن

بیشتر افراد زمانیکه با مشکلی رو به رو می شوند ، در قدم اول به سراغ روش های خانگی می روند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که راهکارهای خانگی همیشه موثر نیستند و گاهی می توانند مشکلات و عوارض جدی تری را برای شما به همراه داشته باشند ؛ به همین علت پیشنهاد می شود اگر به دنبال رفع مشکلی هستید ، حتما در قدم اول به دنبال راهکارهای علمی و پزشکی آن باشید و از پزشک متخصص در این امر کمک بگیرید.

به این موضوع توجه داشته باشید زمانی که به دنبال روش های خانگی تنگ کردن واژن هستید و این موضوع را در اینترنت شروع به جستجو می کنید با لیستی از روغن های گیاهی موثر در تنگ کردن ناحیه تناسلی زنانه یا مواردی مثل استفاده از زردچوبه یا آبلیمو برای تنگ کردن ناحیه واژن رو به رو خواهید شد ؛ در حالی که استفاده از هیچ کدام از این ماده ها برای ناحیه حساسی مثل واژن پیشنهاد نمی شود و می تواند عارضه های پوستی و بیماری های خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

اگر با کمی تامل به این موضوع فکر کنید متوجه خواهید شد که چطور ماده خوراکی مثل آبلیمو یا زردچوبه می تواند سبب تنگ کردن واژن شود ؟! پس لطفا به موارد غیر علمی و نامعتبری که در هر رسانه ای پخش و منتشر می شود ، توجه نکنید و برای رفع مشکلاتی مثل جوانسازی واژن ، سفید کردن واژن ، تنگی ناحیه تناسلی بدون احساس خجالت ، از جراح و پزشک متخصص در این حوزه کمک بگیرید. متخصص زنانی که در حوزه زیبایی فعالیت داد ، بر اساس مهارت و دانش های لازم در این زمینه می تواند برای درمان مشکل شما بهترین گزینه را پیشنهاد دهد تا بدون عارضه به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

جراحی تنگ کردن واژن - دکتر زهرا سیفی

 

تنـگ کردن واژن با روش پرینورافی

مقصود از پرینه ، فاصله مابین مقعد و ناحیه تناسلی می باشد که نقش حائز اهمیتی در لذت جنسی داشته و علاوه بر این عضلات لگن را نیز در بر می گیرد. متاسفانه بسیاری از بانوان در هنگام زایمان طبیعی ، با پارگی قسمتی از ناحیه پرینه مواجه می شوند. لازم به ذکر است که پارگی ناحیه پرینه ، در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و در برخی موارد به خودی خود بهبود می یابد.

اما با توجه به این که این ناحیه از اندام تناسلی ، در صورت بهبودی خود به خودی ؛ دچار ظاهری ناخوشایند شده و همچنین موجب شل شدگی نسوج واژن می گردد ، متخصصین زنان توصیه می نمایند که در این موارد حتما جراحی تایتنینگ به روش پرینورافی ( پرینوپلاستی ) انجام پذیرد.

عمل تنگی واژن به روش پرینورافی نیز همچون تنگ کردن واژن به روش واژینوپلاستی ، هم می تواند تحت بیهوشی عمومی و هم تحت بیهوشی موضعی انجام شود. لازم به ذکر است که در جراحی پرینورافی ، علاوه بر ترمیم و نزدیک کردن نسوج جداره های پشت واژن به یکدیگر ، بخش بیرونی واژن نیز ترمیم شده و سایز دهانه واژن نیز کوچکتر می شود.

تزریق ژل برای تنگ کردن واژن

هرچند که واژینوپلاستی کاملا ایمن و بدون خطر است با این حال ممکن است برخی از افراد به روش های غیر تهاجمی تمایل بیشتری داشته باشند. اما آیا تزریق ژل به واژن می تواند در تنگی آن تاثیر داشته باشد ؟ برای این منظور در سال 2016 روی یک خانم 39 ساله که از گشاد بودن واژن خود شکایت داشت ، تحقیقی انجام شد. این خانم اولین زایمان خود را در سن 23 سالگی به صورت طبیعی انجام داد و از آنجایی که مراقبت های بعد از زایمان به خوبی آموزش داده نشده بود و از برش منطقه عضلانی بین واژن و مقعد برای زایمان استفاده شد بود ، این موضوع نیز در شل بودن و گشادی واژن این خانم در سن 39 سالگی تاثیر بسزایی داشت. طبق این تحقیق از تزریق اسید هیالورونیک و پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی جهت جوانسازی و تایتنینگ واژن استفاده شد که نتایج نشان می دهد بعد از گذشت سه ماه تزریق ژل به خوبی در بهبود وضعیت واژن موثر واقع شد. دقت داشته باشید که این پروسه باید حتما در مراکز معتبر و توسط پزشک متخصص انجام گیرد. همچنین در نظر داشته باشید که اگر میزان شلی واژن شما زیاد است بهتر است از روش جراحی برای تنگی واژن استفاده شود ؛ به این ترتیب نتیجه بهتر و رضایت بخش تر همراه با ماندگاری بیشتری حاصل خواهد شد.

ایا ورزش کردن در تنگ کردن واژن تاثیر دارد ؟

یکی از معروف ترین و بهترین ورزش ها برای تقویت عضلات و ماهیچه های کف لگن ، حرکت کگل است. در واقع شما به کمک فعالیت های ورزشی و تداوم و تکرار آن می توانید به سفت شدن واژن کمک نمایید که ورزش را می توان یکی از راه های ارزان بهبود وضعیت واژن دانست.

قرص برای تنگ شدن واژن

کپسول یا شیاف ویتامین E و ویتامین D از جمله قرص هایی هستند که برای سفت شدن واژن تجویز می شوند. شیاف ویتامین E در کاهش خشکی واژن و همچنین بهبود علائم آتروفی تاثیر زیادی دارد. دقت داشته باشید این ویتامین و داروها حتما باید زیر نظر پزشک متخصص تجویز و مورد استفاده قرار بگیرند.

آیا این جراحی ترشحات واژن را کاهش می دهد ؟

این موضوع به شرایط بدنی افراد بستگی داشته اما ممکن است منجر به کاهش ترشحات واژن بعد از عمل شود.

آیا امکان جراحی تنگ کردن واژن در دوران قاعدگی وجود دارد ؟

خیر ، باید روز جراحی خود را به نحوی مدیریت نمایید که بعد از اتمام دوره قاعدگی شما باشد.

چطور کیفیت رابطه جنسی در طی زمان تغییر می‌کند؟

یکی از اثرات بالارفتن سن که نمی‌توان جلوی آن را گرفت و یا منکر آن شد، شل شدگی قسمت اندام تناسلی خانم‌هاست. این شل شدن و کم شدن قدرت عضلات پایین تنه می‌تواند حساسیت و همین‌طور لذت و حس رابطه جنسی برای هر دو طرف می‌شود و رسیدن به ارگاسم را دشوار یا حتی غیرممکن می‌کند.

شاید برخی به اشتباه فکر کنند که این موارد پیش پا افتاده هستند و دلیل خوبی برای درمان نیستند اما هرگز نباید اهمیت رابطه جنسی در یک رابطه را دست کم گرفت. این به یک زوج اجازه می‌دهد تا هم از نظر جسمی و هم از نظر عاطفی، در سطح عمیق‌تر و صمیمی‌تر با هم ارتباط برقرار کنند. حذف این مورد بدون شک فشار زیادی را بر هر زوجی وارد می‌کند. اما جای نگرانی وجود ندارد؛ چون مطمئناً راه‌هایی مانند تایتنینگ برای درمان آن وجود دارد.

چرا افراد جوان‌سازی واژن انجام می‌دهند؟

خانم‌ها با انگیزه‌ها و اهدا مختلفی برای جوان‌سازی اقدام می‌کنند. برخی از مهم‌ترین این دلایل که بانوان را به درمان و جراحی تشویق می‌کند به شرح زیر هستند:

 • شل شدن پوست اطراف واژن.
 • عدم کنترل ادرار در زمان عطسه یا خندیدن
 • ابتلا به بی اختیاری ادرار
 • کاهش میل جنسی.
 • خشکی بیش از حد اندام تناسلی
 • رابطه جنسی دردناک
 • از دست دادن حس و رضایت جنسی.
 • عدم اعتماد به نفس یا عزت نفس پایین

روش‌های مختلف تنگ کردن و جوان‌سازی واژن چیست؟

روش‌های جوان‌سازی واژن می‌تواند جراحی یا غیرجراحی باشد

روش‌های جراحی: این متدهای معمولاً با بی حسی موضعی و توسط متخصص و جراح زنان انجام می‌شود که عبارت‌اند از:

 1. لابیاپلاستی: تغییر شکل لابیا
 2. واژینوپلاستی: کانال واژن را بعد از زایمان سفت یا ترمیم می‌کند.
 3. کاهش کلاهک کلیتورال: بافت اضافی را که کلیتوریس را می‌پوشاند از بین می‌برد.
 4. مونسپلاستی: بافت چربی را از ناحیه استخوان عمومی حذف می‌کند.
 5. ولووپلاستی: ناحیه فرج (تناسلی خارجی) را تغییر شکل می‌دهد.
 6. پرینئوپلاستی: پرینه (فضای بین واژن و مقعد) را تقویت می‌کند.

روش‌های غیر جراحی جوان‌سازی واژن: روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی واژن غیر تهاجمی با زمان بهبودی کوتاه است. این متدها در مطب و با بی حسی موضعی انجام می‌شوند. شامل:

 1. درمان با لیز: لیزر لایه‌های بالایی بافت واژن را گرم می‌کند و باعث می‌شود بافت لایه‌های پایینی کلاژن بیشتری بسازد.
 2. هایفوتراپی

چگونه می‌توان عضلات واژن را تقویت کرد؟

تمرین‌های ورزشی خاص لگن عمدتاً برای تقویت عضلات کف لگن بسیار مؤثر هستند. این عضلات، هسته اصلی بدن شما را تشکیل می‌دهند و بر عملکرد سالم مثانه، روده بزرگ، روده کوچک و رحم تأثیر مثبتی دارند. وقتی عضلات کف لگن به دلیل عواملی مانند پیری یا زایمان ضعیف می‌شوند، ممکن است فرد کنترل ادرار خود را از دست بدهد، احساس کند همیشه نیاز به تخلیه مثانه دارد حتی زمانی که این احساس واقعیت ندارد، در منطقه لگن خود درد احساس کند و در روابط جنسی با درد مواجه شود.

هرچند تمرین‌های کف لگن برای درمان مواردی مانند بی‌اختیاری کمی ادرار و تنگ شدن واژن نتایج مثبتی دارند، اما برای زنانی که با مشکلات شدید بی‌اختیاری ادرار مواجه هستند، توصیه نمی‌شوند.

در این موارد، پزشک ممکن است به شما کمک کند و با ارائه برنامه درمانی مناسب برای شرایط بدنی شما، به حل مشکل شما کمک کند. واژن سالم، کلید سلامتی لگن و راحتی عمومی فرد است. با انجام تکنیک‌ها و روش‌های طبیعی و خانگی برای سفت و تنگ کردن واژن، می‌توانید بدون هیچ درد و ناراحتی، به مقابله با سستی واژن بپردازید. اجازه دهید به برخی از این روش‌ها نگاهی بیندازیم.

نشانه‌هایی که بعد از جراحی تنگ کردن واژن باید به جدیت بپردازید

از آنجایی که هر عمل جراحی ممکن است به همراه عوارضی بیاید، باید بعد از انجام جراحی واژن، زیر نظر پزشک مراقبت شوید تا در صورت بروز عوارض ممکن، به سرعت با آن‌ها برخورد شود. خونریزی، ترشحات بیش از حد و تب که ممکن است نشانه‌های عفونت باشند و درد از عوارض جراحی تنگ کردن واژن است؛ بنابراین لازم است به دقت وضعیت فیزیکی خود را مورد بررسی قرار دهید.

اگر شخص علائمی مانند تنگی نفس، تپش قلب، کاهش اشتها، تهوع و استفراغ، تورم غیرطبیعی در منطقه کشاله ران و تب را تجربه کند که با استفاده از داروهای ضد درد بهبود نیابد و خونریزی بدون کنترلی را تجربه کند، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کند. از موارد دیگری که ممکن است بعد از جراحی غیرعادی تجربه شود، درد شدید به دلیل تنگی بیش از حد واژن است. این ممکن است باعث آسیب به اعصاب واژن شود و برای درمان، نیاز به مراجعه به یک متخصص با تجربه دارید.

تغذیه مناسب بعد از جراحی تنگ کردن واژن چگونه است؟

تغذیه مناسب پس از جراحی تنگ کردن واژن می‌تواند به سرعت بهبود فرایند بهبودی و بهبودی عمومی کمک کند. در اینجا چند نکته برای تغذیه مناسب پس از جراحی تنگ کردن واژن ارائه شده است:

 • مصرف آب به اندازه کافی: برای حفظ آب‌درمانی و حالت بهبود یافته برای بدن بسیار مهم است. مصرف آب به اندازه کافی باعث جلوگیری از خشکی و التهابات در منطقه عمل شده و فرایند بهبود را تسریع می‌دهد.
 • مصرف مواد غذایی غنی از پروتئین: پروتئین‌ها برای بازسازی بافت‌های بدن بسیار حیاتی هستند. مواد غذایی مانند ماهی، مرغ، تخم مرغ، لوبیا، نخود و مغزهای روغنی می‌توانند منابع خوبی از پروتئین باشند.
 • مصرف مواد غذایی حاوی فیبر: مصرف مواد غذایی حاوی فیبر می‌تواند در جلوگیری از یبوست پس از عمل مفید باشد. میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و دانه‌های کامل منابع خوبی از فیبر هستند.
 • مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C و روی: این مواد غذایی به فرایند بازسازی بافت‌ها کمک می‌کنند. میوه‌هایی مانند پرتقال، توت فرنگی، نارنگی، خرما و سبزیجاتی مانند بروکلی و گیاهان دارویی مانند پیاز، سیر و زنجبیل می‌توانند منابع خوبی از این ویتامین و مواد معدنی باشند.
 • مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا-۳: این اسیدها می‌توانند در کاهش التهابات و سرعت بهبودی کمک کنند. ماهی‌هایی مانند ماهی‌های چرب، روغن کنجد، انگور و گردو منابع خوبی از این اسیدها هستند.
 • مصرف مواد غذایی حاوی آهن: آهن برای ترمیم بافت‌های زخمی بسیار مهم است. منابع غذایی شامل گوشت قرمز، مرغ، ماهی، نخود، لوبیا و غلات کامل می‌توانند منابع خوبی از آهن باشند.

اطمینان حاصل کنید که پس از جراحی با پزشک یا تغذیه‌شناس خود مشورت کنید تا برنامه تغذیه‌ای مناسبی برای شما تنظیم شود که با فرایند بهبودی شما هماهنگ باشد.

آیا بعد از جراحی تنگ کردن واژن فعالیت‌های روزمره محدود می‌شود؟

بله، بعد از جراحی تنگ کردن واژن، فعالیت‌های روزمره ممکن است محدود شود. این محدودیت‌ها معمولاً به ویژگی‌های هر فرد و نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. در صورتی که جراحی تنگ کردن واژن به صورت معمولی انجام شود، افراد ممکن است تا یک هفته پس از عمل به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. این مدت زمان ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد و بستگی به میزان توانایی بازیابی بدن از عمل جراحی دارد.

به طور کلی، در دوره بهبودی پس از جراحی تنگ کردن واژن، پزشک شما ممکن است توصیه‌هایی را برای محدود کردن فعالیت‌های شما ارائه دهد، تا از تضعیف عملیات جراحی جلوگیری شود و فرایند بهبودی به خوبی پیش برود. این توصیه‌ها می‌توانند شامل مواردی مانند جلوگیری از وزن برداشتن سنگین، جلوگیری از انجام تمرینات ورزشی شدید، و استفاده از لوازم حمامی خاص برای حفظ بهداشت منطقه عمل شده و غیره باشند.

مهم است که همواره پس از عمل جراحی، دستورالعمل‌های پزشک خود را رعایت کنید و در صورتی که هرگونه نگرانی یا سوالی دارید، به پزشک خود مراجعه کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات