تنگ کردن واژن + معرفی انواع روش ها + دکتر سیفی

تنگ کردن واژن که در اصطلاح به آن واژینوپلاستی اطلاق می شود ، نوعی عمل جراحی زیبایی مربوط به خانم ها می باشد که با انجام آن ، می توان گشادی و شل شدگی که در اثر بالا رفتن سن یا زایمان طبیعی در واژن خانم ها ایجاد شده است را برطرف نمود. با انجام این عمل زیبایی علاوه بر تنگ شدن واژن ، عضلات کف لگن نیز تنگ شده و عضلات پرینه بیرون از واژن تقویت و بازسازی می شوند. دکتر زهرا سیفی ، بهترین متخصص زنان غرب تهران ، ایشان با اتکا بر توانمندی و تجارب فراوانی که در زمینه انواع جراحی های زیبایی زنان ، از جمله لابیاپلاستی در تهران ، تزریق ژل به واژن ، تزریق چربی واژن و غیره کسب نموده اند ، بهترین نتایج را برای مراجعین خود رقم می زنند.

 

تنگ کردن واژن - دکتر سیفی

فهرست مطالب

روش تنگ کردن واژن

همانطور که گفتیم با تنگ کردن واژن ، پرینه ، عضلات واژن و بافت اطراف پرینه تنگ می شوند که این امر موجب بیشتر شدن قدرت و کنترل عضلات واژن و به دنبال آن افزایش لذت و حساسیت جنسی خانم ها می شود. عضلات واژن معمولا طی زایمان طبیعی بیش از حد کشیده و شل می شوند ، اما مشکل اصلی زمانی به وجود می آید که این عضلات شل و ضعیف شده و در نهایت موجب نارضایتی جنسی گردند. واژینوپلاستی هم به تنهایی قابل انجام بوده و هم می توان آن را با روش های دیگری همچون تزریق چربی واژن ، پرینورافی ، سفید کردن واژن و غیره ، با روش های جراحی یا با بهره گیری از لیزر مونالیزا تاچ انجام داد.

نحوه انجام عمل تنگ کردن واژن

لازم به ذکر است که گشادی و شلی واژن علائمی اعم از کاهش کیفیت رابطه جنسی ، بی اختیاری ادرار ، عفونت واژینال ، خارش و سوزش واژن ، خشکی واژن و موارد متعدد دیگری را به دنبال دارد. عمل تنگ کردن واژن ، یکی از پرطرفدارترین اعمال جراحی زنان می باشد که در حال حاضر شیوع گسترده ای یافته است. در حقیقت عمل واژینوپلاستی ، به منظور تنگ کردن عضلات کانال داخلی واژن مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک آن می توان علائم ناشی از گشادی واژن را مرتفع ساخت. جراح و متخصص زنان تهران ، برای انجام این عمل زیبایی که به طور معمول حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد ، فرد را بیهوش نموده یا تحت بی حسی موضعی قرار می دهد. سپس بافت های نرم اطراف واژن را با تکنیک های به خصوصی تنگ نموده و عضلات کشیده شده پشت واژن را با استفاده از بخیه های قابل جذب متصل نموده و کوتاه می کند. با کم شدن اندازه کانال واژن ، اصطکاک و تماس بیشتری طی رابطه جنسی ایجاد می شود که این امر با لذت بیشتری برای زوجین همراه خواهد بود.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل واژینوپلاستی می باشند ؟

بهترین کاندیدا برای انجام عمل تنگ کردن واژن در تهران ؛ خانم هایی هستند که با تغییر شکل واژن ، کشیدگی یا جراحت طی زایمان واژن مواجه شده اند. البته خانم هایی که تا به حال زایمان نداشته اند نیز می توانند اقدام به انجام این جراحی نمایند. به طور کلی در پی زایمان طبیعی ، ممکن است نسوج اطراف واژن شل شوند. حال آن که به دنبال این اتفاق ، عضلات کف لگن فرد تضعیف شده و جداره واژن شل می شود و در نتیجه ، این مسئله سبب بروز پیامدها و عوارض متعددی ، از جمله بی اختیاری ادرار و غیره می گردد. علاوه بر این به دنبال تغییرات فوق الذکر ، کیفیت روابط جنسی زوجین نیز تحت الشعاع قرار گرفته و می توان گفت که گشاد شدن یا شل شدن واژن ، زندگی جنسی فرد را نیز مختل می کند. انجام عمل واژینوپلاستی ، می تواند با بازیابی جوانی واژن علاوه بر درمان اختلالات پیش آمده ، اعتماد به نفس زنان را افزایش داده و بر کیفیت روابط جنسی آنان بیفزاید. به جهت آن که بدانید فردی مناسب برای این پروسه هستید ، بهتر است به یک متخصص جراحی زیبایی زنان در تهران مراجعه کنید.

مزایای جراحی تنگ کردن واژن

درمان گشادی واژن در افرادی که با این معضل روبرو هستند ، افزون بر افزایش لذت جنسی و احساس رضایت بیشتر از آمیزش جنسی ، می تواند درمان سایر علائم ناشی از این اختلال که پیشتر به آن ها اشاره شد از قبیل بی اختیاری ادراری ، خشکی واژن ، افتادگی واژن و غیره را نیز برطرف سازد.

📍توضیحات دکتر زهرا سیفی در خصوص تنگ کردن واژن با پرینورافی

 

 

تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا

یکی از پروسه های جوانسازی واژن که امروزه میان بانوان طرفداران بسیاری پیدا کرده است ، تنگ کردن واژن با لیزر در تهران می باشد. لیزر مونالیزا یکی از بهترین تکنولوژی های موجود در این زمینه بوده که از سوی بهترین متخصص زنان غرب تهران ، جهت رفع گشادی و آتروفی واژن مورد استفاده قرار می گیرد. در لیزر مونالیزا از انرژی CO2 فرکشنال استفاده شده که کلاژن سازی را تحریک می کند. کلاژن نیز یکی از مولفه های اصلی سلامت و جوانی بافت های ناحیه تناسلی می باشد. همچنین کلاژن یکی از دلایل مقاومت و مستحکم بودن دیواره واژن به حساب می آید.

مزایا جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا

همانطور که گفته شده این لیزر با تحریک عمل کلاژن سازی ، بافت های واژن را وادار می کند تا به طور طبیعی پروسه جوانسازی را به انجام برسانند. بدین نحو دیواره های واژن مجدداً استحکام خود را بدست آورده و به اصطلاح واژن تنگ می شود. به علاوه ، تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا و نتیجه حاصل شده از آن مزایای دیگری را نیز به همراه دارند :

 1. خشکی واژن را برطرف نموده و خاصیت کشسانی بافت آن را افزایش می دهد.
 2. درد هنگام رابطه جنسی به طور کامل رفع می شود و تحریک پذیری واژن به حالت نرمال خود باز می گردد.
 3. خارش و سوزش که به سبب خشکی نمود یافته بوده اند ، کاملا برطرف می شود.

 

تنگ کردن واژن - دکتر سیفی

مراقبت های بعد از جراحی واژینوپلاستی

 • افراد پس از انجام این عمل جراحی باید به مراتب بیشتر از قبل در رعایت بهداشت فردی بکوشند.
 • پس از عمل در صورتی که احساس سوزش در ناحیه واژن داشته یا این که با تورم در این ناحیه مواجه شدید ، نگران نباشید ؛ چرا که این مسئله از عوارض بدیهی و موقتی عمل می باشد و طی چند روز فروکش کرده و برطرف می شود.
 • بعد از جراحی باید از پوشیدن لباس زیرهای جذب و چسبان اجتناب کنید.
 • افراد تا 72 ساعت پس از عمل ، باید استراحت نموده و از انجام کارهای روزمره خودداری نمایند.
 • داشتن مقاربت جنسی ، به مدت 6 الی 8 هفته پس از عمل ممنوع خواهد بود.
 • تا 6 هفته پس از عمل تنگ کردن واژن ، باید از انجام ورزش های سنگین و همچنین استحمام و قرارگیری در وان آب و رفتن به استخر پرهیز کنید.

آیا جراحی واژینوپلاستی درد دارد ؟

عمل تنگ کردن واژن در تهران ، از جمله اعمال جراحی با حداقل خطر محسوب می شود که احتمال بروز عوارض احتمالی ناشی از این جراحی ( عفونت و خونریزی ) بسیار ناچیز است و به ندرت رخ می دهد.

توصیحات بهترین متخصص جراحی زیبایی زنان تهران ، دکتر سیفی ، درباره تنگ کردن دائمی واژن بدون جراحی

 

آیا بعد از بارداری نیاز به انجام پروسه تنگ کردن واژن می باشد ؟

در دوره بارداری به موجب تغییرات هورمونی ایجاد شده ، طبیعی است که بافت های بدن ، از جمله بافت های ناحیه تناسلی و واژن ، دستخوش تغییراتی شوند. عموما دوره حاملگی باعث می شود که عضلات ناحیه تناسلی استحکام خود را از دست داده و واژن گشاد شود. همچنین زایمان طبیعی نیز می تواند تا حدی در این امر تاثیر گذار باشد. چنانچه بارداری باعث بروز تغییرات زیادی در ناحیه شرمگاهی شود به گونه ای که گشادی واژن موجب خشکی آن و کاهش لذت جنسی در حین مقاربت گردد ، خوب است زنان تحت روند تنگ کردن واژن در تهران قرار بگیرند. انجام این پروسه جوانسازی واژن بعد از بارداری ، زمانی که تعادل هورمون ها برقرار شده ، می تواند نتایج بسیار عالی را به ارمغان بیاورد. البته این را هم بدانید که انجام پروسه مذکور پیش از بارداری هم ممکن بوده و حاملگی و زایمان لزوما نتیجه آن را تغییر نمی دهند. به تشخیص دکتر زنان ، این پروسه طی جراحی یا با لیزر به انجام می رسد.

هزینه جراحی تنگ کردن واژن چقدر است ؟

در ارتباط با عمل واژینوپلاستی ، باید اشاره داشت که هزینه این جراحی به روشی که دکتر زنان بدین منظور در نظر می گیرد بستگی دارد ؛ زیرا این عمل می تواند به روش جراحی ، لیزر یا با استفاده از نخ صورت پذیرد. همچنین لازم به ذکر است که وضعیت اندام تناسلی و موارد متعدد دیگری نیز در برآورد قیمت نهایی این جراحی ، تاثیرگذارند. از این رو برای احتساب هزینه دقیق عمل تنگ کردن واژن در تهران ، فرد باید از سوی بهترین متخصص زنان مورد معاینه و ارزیابی های تخصصی قرار گیرد.

چه افرادی به تنگ کردن واژن نیاز پیدا می کنند ؟

عوامل مختلفی موجب افتادگی و شلی واژن در بانوان می شود. در ادامه به رایج ترین این عوامل اشاره شده است ، که افراد در صورت نیاز می توانند برای برطرف کردن این مشکل ، اقدام به تنگ کردن واژن نمایند :

 • از مهم ترین مواردی که سبب شل شدگی و افتادگی ناحیه تناسلی در خانم ها می شود ، افزایش سن می باشد ؛ چرا که این موضوع سبب کاهش خاصیت کلاژن سازی می شود و در نتیجه خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • خانم هایی که تجربه زایمان طبیعی داشتند نیز از آنجایی که ماهیچه های واژن آن ها در طی زایمان تحت تاثیر قرار می گیرند ، کاندید مناسبی برای انجام این پروسه هستند.
 • انجام ورزش های پیوسته و سنگین از دیگر علل افتادگی و شل شدن واژن است.
 • روابط جنسی مکرر ، انجام جراحی های مختلف زنانه ، حمل اجسام سنگین ، یبوست مداوم ، آسیب دیدگی لگن و یائسگی از دیگر عواملی است که موجب می شود ، خانم ها به جراحی تنگ کردن واژن در تهران ؛ نیاز پیدا کنند.

برطرف کردن شلی واژن چه اهمیتی دارد ؟

ممکن است بسیاری از افراد تنها به جنبه های زیبایی و بهبود کیفیت رابطه جنسی این مسئله توجه داشته باشند ، در حالی که به کمک جراحی تنگ کردن واژن از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری می شود که در ادامه به آن ها اشاره شده است :

 • افزایش ترشحات واژن
 • بی اختیاری در ادرار
 • بروز عفونت های واژینال به صورت مکرر
 • افزایش میکروب های ناحیه تناسلی

تنگ کردن واژن با دستگاه rf

یکی از بهترین و جدیدترین تکنولوژی ها که به کمک درمان شلی و افتادگی ناحیه تناسلی بانوان نیز آمده است ، دستگاه آر اف می باشد. این دستگاه به کمک امواجی که از خود تولید می کند به اعماق بافت واژن نفوذ پیدا کرده و با تولید گرما و افزایش خونرسانی سبب کلاژن سازی و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود و بدین ترتیب مشکل گشادی واژن برطرف می شود. این پروسه روشی سرپایی بوده و نیازی به بیهوشی ندارد. از دیگر مزیت های این روش از جوانسازی واژن می توان به این نکته اشاره نمود که برای تنگ کردن واژن با دستگاه rf هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات