جوانسازی واژن

همه چیز درباره جوانسازی واژن

جوانسازی واژن ؛ به رفع تیرگی اندام تناسلی بانوان ، تنگ کردن واژن و رفع شلی و گشادی واژن که در پی عواملی از قبیل زایمان طبیعی ، بالا رفتن سن ، نوسانات وزنی و غیره پدید می آیند ؛ اشاره دارد.

مواجهه با مشکلات فوق الذکر علی الخصوص شلی و گشادی واژن ، منجر به کاهش اعتماد به نفس و متعاقبا کاهش میل جنسی شده و رابطه جنسی زوجین را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند تبعات زیادی به دنبال داشته باشد.

البته باید متذکر شد که تیرگی واژن ( بخش بیرونی اندام تناسلی خانم ها ) نیز از فاکتورهای بسیار مهم و اثرگذار در کیفیت مقاربت جنسی می باشد ؛ لذا داشتن واژن تیره می تواند اثرات منفی بر روی کیفیت رابطه جنسی گذاشته و مانع به اوج رسیدن لذت جنسی در زوجین شود.

از این رو شاهد آن هستیم که زنان همواره ، نسبت به مقوله جوانسازی واژن ، گرایش داشته و به دنبال یافتن راهکاری موثر در این راستا می باشند.

جوانسازی واژن ، از جمله فعالیت هایی است که انجام آن در صلاحیت متخصص زنان می باشد ؛ لذا خانم ها جهت انجام آن باید به جراح و متخصص زنان مراجعه نمایند.

دکتر زهرا سیفی بهترین متخصص زنان تهران ، از جمله حاذق ترین متخصصان زنان تهران هستند که قادر به ارائه کلیه جراحی ها و خدمات زیبایی بانوان اعم از سفید کردن واژن ، تنگ کردن واژن ، تزریق چربی واژن ، تزریق ژل به واژن و غیره می باشند.

جوانسازی واژن

دلیل نیاز به جوانسازی واژن

با افزایش سن چیزی که همه به صورت واضح آن را لمس می کنند ، وجود چین و چروک و افتادگی پوست است. کاهش کلاژن سازی که با افزایش سن به وجود می آید ؛ دلیل اصلی این رویداد است که در تمام سطح پوست خود را نشان می دهد.

این کاهش کلاژن برای شخص قابل لمس نیست و تنها بازخورد آن را روی پوست و مخاط بدن قابل حس می کند. یکی از این بخش های مهم که برای بانوان از حساسیت بیشتری برخوردار بوده ، اندام تناسلی است که با تغییر شکل و ظاهر باعث نگرانیشان می شود.

حال برای بازسازی کلاژن لازم است در ابتدا از آن پیشگیری کرد و تا جای ممکن آن را به تعویق انداخت یا این که در سنین بالا به دنبال درمان آن بود.

تاثیرات کاهش سطح کلاژن

یکی از تاثیراتی که کلاژن و کاهش آن به دنبال دارد ، کاهش سطح مخاط واژن است که با نزدیک شدن به دوره یائسگی و افزایش سن ، آتروفی و نازک شدن مخاط واژن را ایجاد می کند. از نشانه های آن می توان خشکی واژن و درد هنگام نزدیکی را نام برد.

از دیگر اثرات کاهش سطح کلاژن بدن ، تاثیرگذاشتن بر روی دیواره پیشابراه بوده و باعث تکرر ادرار در خانم ها می شود به طوری که فرد با هر عطسه یا سرفه ترس ریزش ادرار دارد و این امر خود روابط اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

علت افتادگی و شل شدن واژن

علاوه بر سن ، دلایل دیگری در ظاهر واژن تاثیر می گذارد از جمله ؛ حاملگی ، زایمان های مکرر ( حتی اگر زایمان به صورت طبیعی نباشد ) ، ورزش های سنگین ، کارهای سنگین ، اختلالات مادرزادی ، بیماری های تاثیر گذار ؛ مانند رایوتراپی و شیمی درمانی.

چرا بانوان جوانسازی واژن را انتخاب می کنند ؟

اکثر زنان به دلایل زیبایی ، جوانسازی واژن را انجام می دهند. بهبود اعتماد به نفس معمولاً سهم زیادی در تصمیم گیری نسبت به انجم این اقدام زیبایی دارد.

البته باید اشاره داشت از آن جا که واژن ، دارای “آناتومی طبیعی” بسیار متنوعی در افراد مختلف است ؛ قاعدتا بر اساس آناتومی بدن هر فرد ، آن چه برای یک شخص ایده آل است ، ممکن است برای شخص دیگر ایده آل نباشد.

از این رو بانوان باید نسبت به این مقوله و نتایج آن ، انتظارات واقع گرایانه داشته باشند.

اگرچه گرایش به زیبایی ، امری ذاتی است ؛ اما نباید افراد به دنبال حصول این مسئله ، سلامت جسمی خود را به خطر بنیندازند.

لذا اکیدا توصیه می شود ، قبل از مبادرت به انجام هر گونه عمل زیبایی واژن در راستای جوانسازی این ناحیه ، حتما به یک متخصص زنان مجرب در این حوزه مراجعه نمایید و با ایشان در این خصوص مشورت کنید.

صحبت های دکتر زهرا سیفی جراح و متخصص زنان تهران درباره روشن سازی و جوانسازی واژن

مزایای جوانسازی واژن

جوانسازی واژن ، انواع روندهای زیبایی و ترمیمی اندام تناسلی زنان را در بر می گیرد و به رفع مشکلات و اختلالات ناشی از افزایش سن و زایمان می پردازد.

لازم به ذکر است جوانسازی واژن ، علاوه بر آن که بخش بیرونی ناحیه تناسلی خانم ها را از لحاظ زیبایی بهبود بخشیده و کیفیت قاربت جنسی آن را بهبود می بخشد ؛ سبب درمان مشکلات ناشی از اختلالات ناشی از افزایش سن و همچنین بارداری و زایمان که متوجه واژن می شوند ، نیز می گردد.

باید اشاره داشت که جوانسازی واژن ، شلی واژن را برطرف ساخته و واژن را برای تولید سلول های جدید تحریک می کند ؛ از این رو مزایای ذیل را به دنبال دارد :

 • جوانسازی واژن ، نقطه جی را تقویت می کند. ( نقطه جی به قسمتی از ناحیه خارجی واژن اطلاق می شود که لذت جنسی را افزایش می دهد.
 • با جوانسازی واژن می توان ، کلیتوریس را مستتر کرده و از بافت های اطراف آن را حذف نمود.
 • با عمل واژینوپلاستی که از جمله اعمال جوانسازی و ترمیمی واژن به شمار می رود می توان کانال واژن را تنگ کرده و کیفیت رابطه جنسی را افزایش داد.
 • لابیاپلاستی ، از متداول ترین اعمال جراحی زیبایی زنان است که به کمک آن می توان اقدام به فرمدهی لابیاهای مینور و ماژور نموده و حتی سایر لابیاهای مینور را تغییر داده و در صورتی که بیش از حد طبیعی بزرگ باشند ، اقدام به کوچکتر کردن آن ها نمود.

کاندیدای مناسب جوانسازی واژن

به طور کلی مناسب ترین اشخاص جهت جوانسازی واژن ، افرادی هستند که واژن آن ها نیازمند ترمیم بوده و دچار خشکی یا اصطلاحا آتروفی واژن هستند ؛ البته افرادی که با هر یک از شرایط ذیل مواجه باشند نیز گزینه خوبی برای جوانسازی واژن خواهند بود :

 • خانم هایی که حین مقاربت جنسی احساس درد می کنند.
 • بانوانی که از علائم یائسگی رنج می برند.
 • زنانی که به دلیل تعدد زایمان با گشادی واژن مواجه هستند.
 • خانم هایی که بدون دلیل خاصی دچار سوزش واژن هستند.
 • بانوانی که تیرگی واژن برای آن ها آزاردهنده است.
 • خانم هایی که عضلات واژن آن ها به صورت مادرزادی ، شل است.
 • بانوانی که لابیاهای ( مینور و ماژور ) آن ها بزرگ تر از حد معمول یا نامتقارن است.
 • خانم هایی که به دلیل ضعف عضلات کف لگن و واژن ( ناشی از خشکی واژن ) دچار تکرر و بی اختیاری ادرار هستند.

شایان توجه است که اکثر مشکلات زنان در صورتی که منشأ آن اختلالات دستگاه تناسلی باشد از طریق جوانسازی واژن ، برطرف خواهند شد.

روش های غیرتهاجمی جوانسازی واژن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در عرصه پزشکی زیبایی زنان و استقبال گسترده از آن ؛ شاهد رشد گسترده عمل های زیبایی زنان و جوانسازی واژن ، در جوامع مختلف هستیم.

البته توجه داشته باشید که جهت انجام متدهای مدرن جوانسازی واژن و حصول نتایج موفقیت آمیز از آن باید به یک متخصص زنان ماهر و مجرب ، مراجعه نمایید.

دکتر زهرا سیفی بهترین متخصص زنان تهران ، با تجربیات فراوانی که طی سالیان متمادی طبابت خویش کسب نموده اند ، قادر به ارائه بهترین و موثرترین راهکارها به مراجعین محترم خود می باشند.

لازم به ذکر است که جوانسازی واژن ، هم با تکنیک های غیرتهاجمی ؛ نظیر تزریق ژل ، تزریق چربی ، لیزر و مواردی از این قبیل قابل انجام است و هم از طریق تکنیک های تهاجمی نظیر لابیاپلاستی و واژینوپلاستی و غیره می تواند انجام پذیرد.

در ادامه مقاله ، به کارآمدترین روش های غیرجراحی یا اصطلاحا روش های غیرتهاجمی جوانسازی واژن پرداخته ایم ؛ جهت کسب اطلاعات کافی در این خصوص با ما همراه باشید.

جوانسازی واژن با تزریق چربی

لازم به ذکر است از آن جا که در روش تزریق چربی به واژن ، از چربی بدن خود فرد استفاده می شود ؛ طبیعتا ماندگاری نتایج دریافتی ، بسیار بالا بوده و بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نخواهد داد.

با تزریق چربی به لابیاهای ماژور یا هر نقطه ای که جراح و متخصص زنان صلاح بداند ، می توان شادابی و جوانی را به واژن بازگرداند.

توجه داشته باشید که با تزریق چربی به نقطه جی کلیتوریس ، می توان زمینه ارگاسم های واژینال قوی و متعدد و با کیفیت مطلوب را فراهم آورد.

جوانسازی واژن با آر اف

در تکنیک آر اف ، با بهره وری از انواج الکترومغناطیسی نسبت به جوانسازی واژن اقدام می گردد.

این امواج با افزایش خونرسانی به پوست ، کلاژن سازی در پوست را تحریک کرده و و بدین ترتیب منجر به تنگ تر شدن واژن می شوند.

جوانسازی واژن با آر اف ، هیچ گونه درد و خونریزی به همراه ندارد و از آن می توان به منظور درمان خشکی واژن نیز بهره جست.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

در این تکنیک ، در راستای جوانساز واژن از گاز دی اکسید کربن بهره گرفته می شود و به کمک آن می توان به رفع تیرگی واژن و نیز رفع چین و چروک و شلی پوست بخش بیرونی واژن پرداخت.

جوانسازی واژن با لیزر CO2

در حال حاضر تکنولوژی لیزر که در حقیقت ، تکنیکی ایمن ، غیر تهاجمی و با اثربخشی بالا می باشد ؛ امکان جوانسازی واژن را به بهترین نحو ممکن میسر ساخته است ، تا جایی که شاهد افزایش شمار متقاضیان استفاده از این روش ، در سر تا سر جهان هستیم.

لیزر CO2 ، افزون بر این که تنگ شدن واژن را به دنبال دارد ، در سفید کردن واژن ، رفع سوزش واژن ، برطرف کردن التهاب واژن ، درمان بی اختیاری ادرار ، آتروفی واژن نیز تاثیر قابل ملاحظه ای داشته و می تواند با ایجاد لغزندگی واژن ؛ در درمان خشکی واژن نیز موثر واقع گردد.

جوانسازی واژن

آیا جوانسازی واژن با لیزر درد دارد ؟

خیر ، همانطور که اشاره شد عمل جوانسازي واژن تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و بنابراین در حین عمل ، فرد دردی حس نخواهد کرد.

البته لازم به ذکر است فرد پس از عمل ممکن است با درد مختصری مواجه گردد که زودگذر بوده و به تدریج و تقریبا طی 3 الی 7 روز مرتفع می گردد ، توجه داشته باشید که درد جزئی ناشی از عمل ؛ با مصرف مسکن های خفیف ، قابل التیام خواهد بود.

مزایای جوانسازی واژن با لیزر

 • در مدت زمان کوتاهی قابل انجام بوده و هر جلسه آن ، تقریبا 15 دقیقه به طول می انجامد.
 • فرآیند جوانسازي واژن با تکنیک لیزر ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود و از این رو در این روش ، نیازی به بیهوشی وجود ندارد.
 • ریسک بروز عوارض و خطرات در جوانسازي واژن با لیزر ، نسبت به دیگر روش ها بسیار ناچیز می باشد.
 • پس از درمان با لیزر ، فرد به سرعت بهبود می یابد و نیاز به استراحت طولانی ندارد.
 • می توان گفت این روش ، در اکثر خانم ها بویژه بانوانی که امکان درمان های هورمونی برای آن ها وجود ندارد ؛ به عنوان مثال در افراد مبتلا به سرطان ، مناسب است.

هزینه جوانسازی واژن با لیزر چقدر است ؟

هزینه جوانسازی واژن با لیزر ؛ به عوامل مختلفی بستگی دارد و از آن جا که این عوامل در هر فردی متفاوت است ، هزینه جوانسازي واژن نیز در همه افراد یکسان نبوده و از شخصی به شخص دیگر متغیر است.

به طور کلی به منظور آگاهی از قیمت جوانسازي واژن با لیزر باید به مطب پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید و تحت معاینات و آنالیزهای دقیق قرار گیرید.

جوانسازی واژن با تزریق بیوفیلر

به مرور زمان و با افزایش سن و البته گاهی اوقات در پی برخی علل محیطی ، لابیاماژورها ( لب های بزرگ بخش بیرونی اندام تناسلی خانم ها ) ؛ با افتادگی ، گودی ، چین و چروک و گاها عدم تقارن لابیاها مواجه شده و ظاهر ناخوشایندی می یابند.

لذا غالبا خانم هایی که با این معضل روبرو هستند ، در هنگام نزدیکی جنسی با همسرشان دچار کاهش اعتماد به نفس شده و کیفیت رابطه جنسی آن ها تحت الشعاع این مسئله ، واقع می گردد.

در چنین مواردی می توان به کمک تزریق پی آر پی به احیای این ناحیه کمک کرده و با پر کردن گودی های به وجود آمده و رفع چین چروک ها و اصلاح ناقرینگی لابیاها ، فرم ظاهری آن را بهبود بخشید.

در روش پی آر پی ، از پلاسمای خون خود فرد بهره گرفته می شود ؛ این تکنیک توانسته انقلاب عظیمی در حوزه پزشکی درمانی و زیبایی ؛ پدید آورد.

همانطور که اشاره شد در تکنیک PRP ، پلاسمای خون خود شخص در راستای زیبایی و جوانسازی واژن مورد استفاده قرار می گیرد ؛ لذا می توان اذعان داشت که این ماده کاملا با بدن فرد تطابق داشته و در نتیجه ، حداقل عوارض را به دنبال خواهد داشت.

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن با پی آر پی ( پلاسمای غنی از پلاکت )

امروزه اختلال در عملکرد جنسی یا بی اختیاری ادرار ، روزانه زندگی میلیون ها زن را بدون لحاظ رده سنی تحت تأثیر قرار می دهد.

بسیاری از عوامل در اختلال برانگیختگی جنسی زنان دخیل هستند و مشکلات عملکردی دستگاه تناسلی آنان ؛ به طور عمده این اتفاقات ، معمولا در پی تغییرات هورمونی و جسمی ؛ از جمله کاهش سطح تستوسترون و استروژن ، خشکی واژن ، شرایط مزمن سلامتی و استرس رخ می دهند.

جوان سازی واژن به روش پی آر پی ، بخشی از یک رویکرد تلفیقی است که برای درمان این اختلالات طراحی شده است.

این تکنیک جوانسازی واژن ؛ شامل تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به دیواره فوقانی واژن و کلیتوریس است که باعث تکثیر سلول های بنیادی و سبب رشد بافت “جوان تر” می شود.

این نوع پلاسما ، حاوی غلظت بالایی از پلاکت ها و پروتئین های فعال زیستی است که در صورت لزوم با استفاده از پرتوی لیزر باعث آزاد شدن فاکتورهای رشد برای تقویت کلاژن و تشکیل الاستین و ضخیم شدن بافت واژن می شود.

در نتیجه منجر به تحریک راحت تر ، تقویت جنسی و بهبود آبرسانی به بخش بیرونی اندام تناسلی و جوانسازی واژن می شود.

تزریق پی آر پی به واژن چه مدت طول می کشد ؟

پلاسما ، بخش مایع خون است که تقریبا از آب و پروئین تشکیل شده است که به سلول های سفید و قرمز خون و پلاکت اجازه می دهد با جریان خون حرکت کنند.

پلاکت در واقع ، نوعی سلول خونی است که لخته خون را تشکیل می دهد و همچنین در فرآیند بهبودی نیز نقش دارد.

پزشکان می توانند از پلاسمای غنی از پلاکت ( پی آرپی ) در جراحات یا آسیب های وارد به تاندون، رباط ، عضله ، مفصل و پوست استفاده کنند.

پزشک برای تهیه پلاسما ؛ خون را از بدن بیمار خارج می کند و به وسیله یک دستگاه ، پلاسمای غنی از پلاکت را از خون جدا می کند.

سپس قسمتی از بدن که گیرنده پی آرپی است را بی حس می کند ؛  زمانی که بیمار بی حس است ، پزشک با استفاده از سوزن ، پلاسما را تزریق می کند.

در صورت تزریق پی آر پی جهت جوانسازی واژن ؛ باید متذکر شد که از خونگیری ، تا فرآوری و تزریق مجدد به محل درمان تقریبا یک ساعت طول می کشد.

آیا تزریق پی آر پی به واژن دردناک است ؟

بدین منظور از آرامبخش سبک استفاده می شود تا در حین عمل هیچ گونه ناراحتی ای احساس نشود ، همچنین امکان درمان ترکیبی ؛ شامل PRP تخمدان ، رحم و واژن در همان روز وجود دارد.

ماندگاری تزریق PRP موقتی است و بنابراین تکرار تزریق لازم است که غالبا یکسال پس از آخرین تزریق ، باید انجام پذیرد.

guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات