درمان کیست تخمدان

درمان کیست تخمدان

حاملگی دیررس یا ناباروری دلایلی دارد. برخی از این ناباروری ها را می توان درمان کرد، و برخی ها قابل درمان نیستند. مردان نیز در تولید مثل نقش بزرگی دارند، چرا که سلامت و فعالیت اسپرم ها و دستگاه تناسلی مرد نقش مهمی در باروری زن ایفا می کنند. یکی از بیماری های رحمی که در خانم ها ایجاد می شود، وجود برخی ازکیست ها در تخمدان می باشد.

درمان کیست تخمدان
درمان کیست تخمدان

کیست تخمدان باعث عدم تخمک گذاری یا عدم توانایی انتقال تخمک به لوله فالوپ (رحمی) به منظور لقاح طبیعی با اسپرم می شود. هم چنین وجود کیست در تخمک ممکن است باعث تخمک گذاری ضعیف و کند شود، که فاقد توانایی باروری خواهد شد.
سه عامل باعث به وجود آمدن کیست تخمدان در خانم ها می شود، از جمله: رطوبت رحمی، افزایش وزن و غلظت خون .

چه افرادی کیست تخمدان نمی گیرند

• خانم هایی شیرده
• خانم های باردار
• زنانی که قرص های پیشگیری مصرف می کنند
درمان کیست تخمدان
خانم هایی كه كیست تخمدان دارند، چنانچه بدون هیچ گونه عوارضی باشند، به صورت خودکار به مرور زمان، درمان می شوند. اما اگر همراه با علائم حادی هم چون درد در شکم، پاره شدن کیست، درد در لگن، حالت تهوع یا خونریزی های داخلی (واژینالی) باشد، نیاز به درمان از روش جراحی پیدا می کنند. یکی از علائم حاد کیست تخمدان پیچ خوردگی است،که عارضه تحریک پریتون را ایجاد می کند، و فرد را دچار کم خونی شدید می نماید. چنانچه زود درمان نشود، عوارض جانبی شدیدی به همراه می آورد که سلامتی فرد را تهدید می کند.
باید گفت که درمان ها از خانمی به دیگری متفاوت می باشد و به حجم، بزرگی و علائم کیست ایجاد شده، بستگی دارد.
پزشک یا متخصص زنان با مشورت خود بیمار اقدام به برگزیدن بهترین درمان می کند.
شایان ذکر است که خانم ها باید به صورت مرتب و منظم سالانه به پزشک زنان و زایمان مراجعه نمایند و اقدام به انجام سونوگرافی کنند تا در صورت بروز هر عارضه اقدام به کنترل آن نمایند. زیرا بیشتر کیست ها در تشخیص به موقع با مصرف برخی از داروها قابل درمان می باشند، و نیازی به درمان با جراحی ندارند.

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران

درمان نابروری

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

درمان پولیپ رحم

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات