روش های تعیین جنسیت

روش های تعیین جنسیت

آیا شما هم قصد تعیین جنسیت جنین خود را دارید؟ آیا با روش های تعیین جنسیت آشنایی دارید؟

امروزه افراد زیادی تمایل دارند تا جنسیت فرزندشان را خود تعیین کنند.اگر شما هم قصد تعیین جنسیت فرزند خود را دارید

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در مورد روش های تعیین جنسیت آگاه شوید.

انواع روش تعیین جنسیت

امروزه روش های علمی زیادی برای روش های تعیین جنسیت وجود دارد.مانند IVF  و PGD که در آزمایشگاه نطفه تشکیل می شود و فرزند دلخواه شما در این روش کاشته می شود و به ثمر می رسد.

تعیین جنسیتروش PGD در تعیین جنسیت

روش PGD نیز مانند  IVF می باشد و مراجعه کننده همان پروسه را طی می کند.روزی که تخمک گرفته می شود و لقاح در آزمایشگاه انجام می شود بعد از آن متخصص ژنتیک نمونه ای از جنین می گیرد و تعیین جنسیت انجام می شود. پسر یا دختر شدن بستگی به این دارد که چه تعداد از جنین های شما دختر یا پسر هستند.ممکن است زوجی 10 تا جنین داشته باشند که از این 10 تا 2 یا 5 یا 7 تا پسر باشند وبقیه دختر باشند که تعداد پسر و دختری که تشکیل می شود را انتقال می دهند.اگر زوجی قصد پسردار شدن داشته باشند اگر از این 10 تا جنین 4 تای آن پسر باشد 2 تای آن انتقال داده می شود و میتوان  2 تا از آن ها را فریز کرد که اگر در مرحله اول بارداری صورت نگرفت در دفعات بعد انتقال جنین انجام گیرد که میزان موفقیت آن حدود 45 درصد می باشد. این روش هزینه بالایی دارد و ضریب اطمینان آن برای تعیین جنسیت درصد بالایی دارد.

روش تخمک گذاری در تعیین جنسیت

تخمک گذاری از روش های دیگر تعیین جنسیت می باشد که به عنوان یک روش ساده شناخته شده است، این روش کاملا طبیعی و بدون مصرف دارو می باشد و توسط مدیریت زمان تخمک گذاری و اقدام به بارداری انجام می شود.

برای مشاهده نمونه از تولد نوزاد به روش تعیین جنسیت توسط دکتر زهرا سیفی متخصص زنان و زایمان می توانید ویدئو زیر را مشاهده نمایید . 

روش تغذیه در تعیین جنسیت

روش قدیمی تر استفاده از روش تغذیه برای تخمک گذاری می باشد که با تغییراتی که در تغذیه شما داده می شود باعث تغییرPH  مایعات بدن می شود و به این طریق تعیین جنسیت را انجام می دهند. استفاده از این روش کاملا طبیعی بوده و والدین با مراقبت های غذایی می توانند به هدف خود برسند .

دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران در باره تعیین جنسیت جنین می تواند مشاوره و راهکارهایی را در اختیار بیمار خود بگذارد که بیمار بتواند راحت تر این دوره را بگذراند و آسان تر با علائم و نشانه های آن خود را تطابق دهد . راه های ارتباطی : 44977660 و پیچ اینستاگرام

 روش IUI در تعیین جنسیت

روش دیگر روش IUI می باشد که روش ساده تر و کم هزینه تری می باشد و دارای پروسه کوتاه مدت تری است. یک داروی ساده برای تحریک تخمک گذاری تجویز می شود. روزی که تخمک بالغ شد روش IUI انجام می شود. میزان موفقیت این روش از لحاظ تعیین جنسیت 75 تا 80 درصد می باشد و میزان باروری 25 الی 30 درصد است که به اندازه یک حاملگی طبیعی می باشد.

این روش برای کسانی که چند فرزند پسر دارند و فرزند سوم یا چهارمی از همان جنس نمی خواهند توصیه نمی شود زیرا ضریب خطای آن 20 درصد می باشد و روش PGD و IVF برای این مورد توصیه می شود.

کلام آخر

شما بر اساس شرایط جسمی، شرایط اجتماعی و اقتصادی خود هر کدام از این روش ها را می توانید انتخاب کنید و اقدام به بارداری کنید. برای مشاوره های بیشتر می توانید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات