زایمان سزارین با بیهوشی

زایمان سزارین با بیهوشی

آیا زایمان سزارین با بی حسی بهتر است یا با بیهوشی کامل؟ مطمئنا شما مادران عزیز که قصد زایمان سزارین را دارید این سوال برایتان پیش آمده است که کدام روش برای شما بهتر است! در رابطه با این موضوع نظر متخصص زنان و زایمان، دکتر بیهوشی و همچنین نظر خود شما اهمیت دارد.

در این مطلب توضیح کلی در مورد روش بیهوشی داده می شود و به مزایا و معایب آن اشاره خواهیم کرد.

سزارین با بیهوشی

در زایمان سزارین به روش بیهوشی شما مانند تمام جراحی های دیگر وارد اتاق عمل می شوید، بعد از قرار گرفتن بر روی تخت جراحی پرستار بیهوشی در وهله اول دستگاه چک علائم حیاتی را به شما وصل می کند. بعد از کنترل نبض، فشار خون و تنفس، داروی بیهوشی ار طریق رگ شما تزریق می شود، از زمان تزریق تا بیهوش شدن شما زمانی کمتر از 30 ثانیه لازم است. بعد از انجام عمل زایمان سزارین و متولد شدن نوزاد عزیز شما توسط متخصص زنان و زایمان، شما با فاصله ی کمی بعد از اتمام عمل بیدار خواهید شد، در این حالت تحت نظر دکتر بیهوشی، تمام علائم شما کنترل می شود.

زایمان سزارین با بیهوشی
زایمان سزارین با بیهوشی

مانند جراحی های دیگر بعد از اتمام عمل، شما در اتاق ریکاوری تا زمان بهوش آمدن کامل نگه داشته می شوید. بعد از بیدار شدن کامل و نبود هیچ گونه مشکل شما به بخش دیگری منتقل خواهید شد.

عوارض زایمان سزارین با بیهوشی

در بیهوشی کامل با بیدار شدن و از بین رفتن تاثیر داروی بیهوشی، شما بلافاصله درد را احساس خواهید کرد، این در حالتی است که در روش بی حسی موضعی به دلیل اینکه تاثیر دارو کم کم از بین می رود شما درد زیادی را بلافاصله بعد از عمل احساس نخواهید کرد.

در حالت بیهوشی کامل در زایمان سزارین، شما بلافاصله بعد از به دنیا آمدن نوزادتان قادر به دیدن او نخواهید بود.

بعد از بیدار شدن کامل، شما بیشتر دچار حالت تهوع و استفراغ خواهید شد.

به علت داشتن حالت گیجی بعد از بیهوشی نمی توانید ارتباط فوری با نوزاد خود برقرار کنید.

احتمال تاثیر گذاشتن داروی بیهوشی قبل از زایمان بر روی نوزاد شما وجود دارد.

احتمال این وجود دارد که شما به داروی بیهوشی حساسیت داشته باشید.

هنگام انجام عمل سزارین به روش بیهوشی، برای کنترل تنفس شما، دستگاه تنفس مصنوعی برای شما وصل می شود، که در این حالت تنفس شما به وسیله لوله ای که داخل حنجره شما قرار داده می شود انجام می گیرد، ممکن است بعد از بهوش آمدن و برداشتن لوله تنفسی شما احساس گلودرد شدیدی داشته باشید.

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران

 

guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات