سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه رحم

این نوع بیماری با تمام خصوصیاتش از بیماری سرطان رحم متفاوت تر است . این بیماری ابتدائا باید گفت که برخلاف سرطان رحم که در افراد مسن دیده می شود بیماری سرطان دهانه رحم در افراد جوان و میانسال مشاهده می شود . تفاوت ثانوی این بیماری در اختفاء ماندن نوع بیماری است که تشخیص آن چندان راحت نمی باشد . اما به رغم تمام این نهفتگی ها در صورت تشخیص بیماری – مداوا و رفع بیماری به سهولت انجام می پذیرد . آنچه که مسلم است باید این بیماری نسبت به بیماری سرطان رحم زودتر تشخیص داده و به مداوایش پرداخته شود . همان گونه که تشخیص بیماری سرطان رحم از روی خونریزی غیر طبیعی و ترشح خون آلود مقدور می گردد بیماری سرطان دهانه رحم نیز از همان ترشح خون آلود مشخص می شود . این بیماری را می توان از روی نشانه های زیر تشخیص داد .

سرطان دهانه رحم را خود فرد نمی تواند به راحتی تشخیص دهد شاید با وجود علائم آن به این مسسئله شک کند که آیا به این بیماری مبتلا شده است یا خیر اما در مجموع و به صورت کلی می بایستی یک متخصص زنان با تجربیاتی که دارد این بیماری را تشخیص دهد و درمان کند . دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران می تواند با تمام روش های نوین این بیماری را تشخیص دهد و برای درمان آن اقداماتی را انجام دهد .

اگر زنی به غیر از دوران قاعدگی حالت خونریزی در خود مشاهده نماید و یا به طول خونریزی ماهانه را بیشتر تشخیص دهد و غیر طبیعی تلقی نماید و یا این که بعد از نزیکی و مقاربت بلافاصله با خونریزی غیر طبیعی مواجه گردد باید وضعیت رویت شده را غیر طبیعی دانسته و آن ها را نشانه ای از بروز سرطان دهانه رحم بشمارد . این بیماری نیز اگر از جانب شخص مبتلا سهل انگاشته و نادیده گرفته شود با پیشروی بیمار مانند سایر سرطان های رایج فرد مبتلا را به استضعاف جسمانی – کم خونی – خستگی مفرط و بی حالی و کم اشتهایی سوق می دهد.

بهترین نکته در بیماری سرطان دهانه رحم این است : اگر چنانچه زنی در طبیعی بودن دوران خونریزی خویش را تشخیص دهد و یا ترشح خون آلودی در خود مشاهده نماید دلیل این نیست که بلافاصله در اولین دوران ابتلا سرطان را تشخیص داده است . به عبارتی روشن تر باید گفت که سرطان دهانه رحم به این سادگی قابل تشخیص نیست و نشانه ای ندارد که آدمی بتواند از ابتدای امر آن را تشخیص دهد . بلکه خونریزی شاید دوران شدت سرطان را مشخص نماید . گاهی دیده شده است که زنان مبتلا به سرطان دهانه رحم با رویت خونریزی و یا ترشح به دکتر مراجعه نموده و پس از آزمایشات گوناگون شدت سرطان تشخیص داده شده است . گاهی نیز از میزان شدت آن علائمی مشخص شده است ولی هیچکدام دلیل آن نبوده است که فرد به تازگی به سرطان مبتلا شده است .

سرطان-دهانه-رحم
سرطان-دهانه-رحم

درمان

برای درمان آن می بایستی زنان در طی سال چندین بار به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نماید و از چنین مراحلی خود را تحت معاینات لازم و متقضی قرار دهد . متخصص زنان با شروع و ایجاد پرونده درمانی می تواند شخص را تحت کنترل قرار گرفته و با رویت نخستین علائم و یا نشانه ها بلافاصله به درمان آن اقدام کند. در چنین شرایطی اگر فردی حتی شدیدا تحت ابتلای بیماری سرطان دهانه رحم قرار بگیرد بلافاصله کنترل شده و درمان خواهد گشت .

برخی از خدمات دکتر زهرا سیفی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

کیست تخمدان

زایمان طبیعی

راه های ارتباطی دکتر زهرا سیفی

44977660

info@drz-seify.com

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر زهرا سیفی

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات