بعد از سزارین می توان طبیعی زایمان کرد؟

فهرست مطالب

بعد از سزارین می توان طبیعی زایمان کرد؟

امروزه بحث بارداری از جمله مباحث حساس و نگران کننده است که باید آگاهی های لازم را برای همه جوانب آن داشته باشید تا بتوانید بارداری موفق و لذت بخشی را سپری نمایید . بارداری از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و از قبل از اقدام به بارداری تا بعد از زایمان شامل مراقبت ها و نکات مهمی است که رعایت آن ها بسیار مهم است .

زایمان طبیعی بعد از سزارین

انواع زایمان

بارداری به دو روش زایمان سزارین و طبیعی به پایان می رسد . انتخاب روش زایمان بر طبق شرایط مادر سنجیده می شود البته نظر فرد باردار نیز می تواند در انخاب آن موثر باشد . اما در حالت کلی شرایط تعیین کننده است و در موارد بسیاری مشاهده شده مادر بر اثر مشکلات بارداری در ماه های آخر مجبور به سزارین شده است . حال موضوعی که بیشتر خانم ها را متشوش می سازد داشتن تجربه سزارین است به طوری که بسیاری از خانم ها به ناچار سزارین شده اند و برای بارداری بعدی خود می خواهند زایمان طبیعی داشته باشند. در این بخش، سایت دکتر زهرا سیفی به توضیح بیشتر این موضوع پرداخته است تا با افزایش آگاهی شما قدمی موثر در بهبود کیفیت زندگی داشته باشد.

با سابقه سزارین می توان زایمان طبیعی داشت؟

با شرایط و توضیحات کامل در مورد خطرات این زایمان برای خانم باردار می تواند این کار را انجام داد . توضیحاتی شامل اینکه زایمان طبیعی نمی تواند برای مادر و نوزاد خطر جانی داشته باشد و امکان بررسی که این خطر چه موقع رخ خواهد ، وجود ندارد . بنابراین با این توضیحات و با تمهیدات لازم مانند بیمارستانی که این کار صورت می گیرد بانک خون داشته باشد یا شرایط برخورد شرایط اورژانس را برای خانم باردار داشته باشد ، می توان اقدام به زایمان طبیعی نمود .

گاهی اوقات نیز خانم های باردار بعد از شروع درد ، برای سزارین دوم دیر به پزشک مراجعه می کنند به طوری که هنگام مراجعه روند زایمان پیش رفته است . در این شرایط نیز می توان زایمان طبیعی صورت گیرد .

دکتر زهرا سیفی متخصص زنان غرب تهران در مورد زایمان طبیعی می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار بیمار خود بگذارد که بیمار بتواند راحت تر این دوره را بگذراند و آسان تر با علائم و نشانه های آن خود را تطابق دهد . راه های ارتباطی : 44977660 و پیچ اینستاگرام

 مراقبت دوران بارداری

در دوران بارداری می توان با انجام فعالیت های مناسب، جسم مادر را برای یک زایمان طبیعی آماده کرد . مراقبت ها و تغذیه در این دوران بسیار اهمیت دارد و اینکه مادر در وزن ایده آل قرار گیرد، فعالیت های ورزشی اصولی داشته باشد و چکاپ های دوره ای را به موقع انجام دهد ، می تواند در داشتن زایمانی راحت موثر باشد . مسلما داشتن بیماری های زمینه ای مانند فشار خون و قند خون بالا در نحوه زایمان تاثیر خواهد داشت و با وجود وضعیت مادر بهترین گزینه توسط متخصص زنان و زایمان تعیین می گردد تا هم سلامت مادر و هم نوزاد تضمین گردد .

کلام آخر

با مشاوره از متخصص زنان و زایمان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید زایمان بی خطری را تجربه نمایید . به مراقبت های دوران بارداری اهمیت بدهید و آن ها را جدی بگیرید که نقش تعیین کننده در نحوه زایمان مادران خواهد داشت .

guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات