سفید کردن واژن + بلیچینگ دائمی واژن

به طور کلی غلظت بالای ملانین زیر پوست سبب تیرگی پوست می شود ؛ تیرگی بخش خارجی ناحیه تناسلی زنان نیز در پی همین مسئله اتفاق می افتد و می توان گفت یکی از دغدغه های اصلی بانوان محسوب شده و آنان را بر این می دارد تا به دنبال راهی برای سفید کردن واژن خود باشند. راهکارهایی که در گذشته به منظور روشن سازی واژن مورد استفاده قرار می گرفت ، هیچ یک دائمی نبوده و نتایج ماندگاری به دنبال نداشتند ؛ در نتیجه روش های سنتی روشن سازی واژن هرگز منتج به سفید کردن رنگ پوست بخش خارجی ناحیه تناسلی به صورت دائمی نشده و محققان و پزشکان حوزه جراحی های زیبایی زنان را بر این داشت که به دنبال یافتن راهی موثر و کارآمد در راستای سفید کردن ناحیه تناسلی با ماندگاری بالا باشند. با پیشرفت علم پزشکی روش های نوینی در راستای سفید کردن و روشن سازی واژن اعم از لیزر Co2 ، کربوکسی تراپی و RF پا به عرصه ظهور نهادند که در ادامه به معرفی آن ها و شرح توضیحاتی اجمالی پیرامون هر یک خواهیم پرداخت. دکتر زهرا سیفی ، جراح و متخصص زنان تهران ، از ممتازترین پزشکان متخصص زنان در حوزه زیبایی بانوان می باشند. ایشان توانمندی و تبحر بالایی در این زمینه دارند و امکان روش شدن بخش خارجی دستگاه تناسلی را با روش های فوق الذکر ، به بهترین نحو ممکن برای مراجعین محترم خود میسر می سازند. شما عزیزان در صورت تمایل به سفید کردن ناحیه تناسلی بانوان می توانید با مراجعه به مطب دکتر سیفی ، به نتایج ایده آلی دست یابید.

در ویدئوی زیر ، صحبت های دکتر سیفی را در خصوص سفید کردن واژن ملاحظه می فرمایید.

علل تیرگی واژن

تیرگی واژن می تواند در اثر علل مختلفی ایجاد شود ؛ از جمله رایج ترین عواملی که سبب تیرگی ناحیه تناسلی می شوند عبارتند از :

 • ژنتیک
 • افزایش سن
 • عفونت واژن
 • تغییرات هورمونی
 • پوشیدن لباس زیر تنگ و چسبان
 • مرطوب ماندن واژن به مدت طولانی
 • اصلاح موهای ناحیه شرمگاهی با تیغ
 • و غیره

آیا امکان سفید کردن واژن با لیزر وجود دارد ؟

امروزه فناوری لیزر ، در بسیاری از اعمال جراحی اعم از درمانی و زیبایی کاربرد وسیعی یافته است و مورد استقبال فراوانی واقع شده است. استفاده از این فناوری در جراحی های زیبایی زنان و اعمال جوانسازی واژن بانوان نظیر سفید کردن نیز بسیار موثر واقع شده و نتایج مطلوبی به دنبال داشته است. روشن سازی واژن با لیزر ، در واقع نوعی تکنیک ایمن و غیر تهاجمی می باشد که طی چند جلسه ( بسته به وضعیت فرد ) قابل انجام است و در اکثریت موارد ، رضایت خاطر بیماران را به دنبال دارد.

سفید کردن واژن با لیزر

رفع تیرگی واژن با لیزر ، از پرطرفدارترین و کارآمدترین روش های سفید کردن واژن در تهران با دکتر سیفی به شمار می رود که نتایجی ایده آل به همراه دارد. سفید کردن سازی واژن با لیزر ، در حقیقت یکی از جدیدترین تکنیک های رفع تیرگی واژن محسوب می شود که به وسیله اشعه لیزر ، قسمت تیره شده پوست اندام تناسلی را مورد هدف قرار داده و با افزایش کلاژن سازی در پوست به سفید شدن واژن می انجامد. برای انجام این کار ؛ ابتدا به کمک کرم های مخصوص ، بخش بیرونی ناحیه تناسلی تحت بی حسی موضعی قرار گرفته و پس از آن ، مبادرت به انجام روشن کردن ناحیه تناسلی با لیزر انجام خواهد پذیرفت. لذا می توان گفت که سفیدی ناحیه تناسلی با لیزر ، یک عمل غیرتهاجمی است که فاقد درد بوده و تنها طی چند دقیقه انجام می شود.

مزایای سفید کردن واژن با لیزر

 • فرد طی انجام آن دردی احساس نخواهد کرد.
 • به منظور انجام آن نیازی به بیهوشی نمی باشد.
 • مدت زمان باقی ماندن نتایج آن طولانی خواهد بود.

از آن جا که لیزر ، سبب تحریک کلاژن سازی شده و میزان تولید کلاژن و الاستین که پروتئین های جوان نگهدارنده پوست هستند را نیز افزایش می دهد ؛ علاوه بر روشن سازی واژن ، به جوانسازی ناحیه تناسلی نیز خواهد انجامید.

رضایت و تجربه مراجعه کننده از سفید کردن واژن با دکتر سیفی

آیا امکان روشن سازی واژن در دختران باکره وجود دارد ؟

بله ؛ سفید کردن واژن یا روشن سازی واژن ، بر روی بخش بیرونی اندام تناسلی متمرکز است و از این رو با پرده بکارت ارتباطی نداشته و آسیبی به آن وارد نخواهد ساخت. لذا دختر خانم های باکره نیز می توانند از این روش بهره برده و مبادرت به انجام آن نمایند.

هزینه روشن سازی واژن چقدر است ؟

خانم هایی که قصد انجام روشن سازی واژن در تهران را دارند باید جهت اطلاع از هزینه این عمل ، به دکتر زنان مراجعه فرمایند. بهترین جراح و متخصص زنان غرب تهران ، پس از بررسی های لازم و تعیین روش مورد نیاز برای متقاضی عمل ، هزینه آن را مشخص نموده و به اطلاع بیمار خواهد رسانید.

سفید کردن واژن - دکتر سیفی

نکاتی درباره سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

در خصوص تعداد جلسات لازم جهت این امر ، باید اشاره داشت دوزی که استفاده می شود و قدرت دستگاه ؛ به پوست بیمار بستگی دارد و این کار باید با نهایت دقت انجام شود تا سوختگی پوست ایجاد نشود ؛ لذا باید متذکر شد که انجام لیزر سفید سازی واژن ، مستلزم انتخاب متخصص زنان خوب در تهران می باشد. باید خاطر نشان نمود که جهت دستیابی به نتیجه دلخواه و مطلوب ؛ معمولا یکماه تا یکماه و نیم یکبار و به دفعات 3 تا 5 جلسه ، باید فرآیند لیزر و روشن سازی واژن بر روی ناحیه تناسلی فرد زیباجو صورت گیرد. لازم به ذکر است که حین درمان با لیزر ، فرد دردی حس نخواهد کرد ؛ البته در پایان کار ، احساس کمی سوزش امری بدیهی است که با قراردهی کیسه های یخ بر روی موضع مورد نظر به مدت یک تا دو ساعت ، می توان از تشدید درد پیشگیری کرده و آن را تسکین بخشید. دوران نقاهت سفید کردن واژن با لیزر در تهران با دکتر زهرا سیفی ، حدودا یک هفته است که باید طی این مدت از پمادهای تجویز شده از سوی پزشک ، به طور مرتب و مطابق دستور استفاده شود. توجه داشته باشید که در جلسه اول پس از لیزر و حدودا 2 تا 3 هفته پس از آن ، هنوز کمی تیرگی در ناحیه تناسلی وجود خواهد داشت که این اتفاق به دلیل آن است که لیزر سبب ایجاد یک سوختگی سطحی در پوست می شود ؛ از این رو نگران نباشید ، زیرا پس از این که پوست تیره می ریزد ( 3 تا 5 جلسه بعد ) ؛ پوست زیرین نمایان شده و نتیجه مطلوب ، پدیدار می گردد.

توضیحات دکتر سیفی در خصوص دائمی ترین راه سفید کردن واژن

آیا نتیجه سفید کردن واژن با لیزر دائمی است ؟

لیزر ، از نوین ترین تکنولوژی هایی است که امروزه در زمینه انواع اعمال جراحی ؛ از جمله جراحی های زیبایی زنان مورد استفاده گسترده ای واقع شده است. عمموما لیزر ، دارای نتایجی با ماندگاری طولانی مدت است ؛ لذا چنانچه از لیزر جهت سفید کردن واژن در تهران استفاده شده باشد ، مشروط به رعایت صحیح مراقبت های پس از آن ، غالبا نتایجی با ماندگاری بالا به دنبال خواهد داشت.

آیا با خمیر دندان می توان واژن را سفید کرد ؟

دقت داشته باشید که مواد شیمیایی تشکیل دهنده خمیر دندان می تواند به پوست ناحیه تناسلی شما آسیب وارد کند ؛ به همین دلیل این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود و برای ناحیه تناسلی شما مضر است.

از چه سنی برای سفید کردن واژن می توان اقدام نمود ؟

اگر تصمیم به روشن کردن ناحیه تناسلی خود با روش هایی مثل لیزر دارید ، در واقع محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و بعد از 18 سالگی و سن بلوغ می توانید برای این فرآیند اقدام نمایید. دقت داشته باشید از آنجایی که این روش کاملا ایمن و غیر تهاجمی است ؛ دختران جوان و باکره نیز بدون هیچ گونه نگرانی می توانند برای سفید کردن بیکینی با این روش اقدام نمایند.

سفید کردن واژن با لیزر هر چند وقت یکبار باید انجام شود ؟

این موضوع به شرایط فردی بیمار بستگی دارد. به صورت کلی این پروسه درمانی تا سه جلسه در سال و زیر نظر پزشک متخصص زنان می تواند انجام شود.

آیا انار می تواند تیرگی های ناحیه بیکینی را از بین ببرد ؟

اگر به دنبال روش های خانگی برای بلیچینگ و سفید کردن واژن هستید ، باید بدانید که این پروسه ها اغلب زمانبر بوده و گاه به دلیل ایجاد حساسیت های پوستی می تواند خطرناک باشد. اما درحالت کلی عصاره انار با دارا بودن هایپرپیگمانتاسیون می تواند سبب روشن تر شدن پوست شود. برای این منظور می توانید یک قاشق غذا خوری انار را به همراه کمی گلاب و یک قاشق خامه لبنی تازه مخلوط کرده و به آرامی به مدت سه دقیقه روی ناحیه واژن خود ماساژ دهید و در نهایت آن را به کمک آب خنک بشویید.

گیاهان دارویی موثر در سفید کردن واژن

از جمله گیاهان دارویی که در طب سنتی به عنوان سفید کننده ناحیه تناسلی شناخته می شوند به مواردی مثل چوب صندل ، پیاز قرمز ، چای سیاه و چای سبز می توان اشاره نمود.

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی

یکی دیگر از روش های موثر در راستای روشن سازی واژن به شمار می رود که طی آن پزشک با تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست ناحیه تناسلی ، سلول ها و رنگدانه های پوستی را فعال نموده و بدین ترتیب با جایگزین نمودن سلول های پوستی جدید به جای سلول های پوستی قدیمی علاوه بر رفع تیرگی واژن موجب جوانسازی واژن نیز می شود. ماندگاری سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی بالا بوده و تقریبا تا دو سال پس از انجام آن نیازی به تکرار تزریق نخواهد بود.

تاثیر کربوکسی تراپی بر سفید کردن واژن

توجه داشته باشید که استفاده از کربوکسی تراپی در سفید کردن بیکینی ، تحت بی حسی موضعی انجام گرفته و نتایج خوشایندی در پی دارد. ناگفته نماند کربوکسی تراپی علاوه بر روشن سازی پوست ناحیه تناسلی ، می تواند با بهبود گردش خون در بافت این ناحیه و تحریک تولید پروتئین های جوانساز پوست ، منجر به ایجاد الاستیسته شده و سبب جوانسازی بافت اندام تناسلی نیز گردد.

مطب خانم دکتر زهرا سیفی ، بهترین متخصص زنان تهران ، مجهز به مدرن ترین دستگاه های لیزر و کربوکسی تراپی می باشد. ایشان با بکارگیری جدیدترین متدهای روشن سازی ناحیه تناسلی ، دستیابی به یک اندام جنسی زیبا را برای بانوان گرامی تحقق بخشیده اند. شما همراهان گرامی که به دنبال یافتن راهکاری اثربخش برای سفید کردن واژن می باشید ، می توانید به منظور دریافت پیشرفته ترین خدمات در حوزه کلیه اعمال زیبایی واژن ، به مطب دکتر سیفی مراجعه فرمایید.

سفید کردن واژن با استفاده از رادیوفرکوئنسی

رادیوفرکوئنسی یا RF که به سلول درمانی نیز موسوم است ، یکی دیگر از راه های روشن سازی واژن می باشد که طی آن پلاسمای خون خود فرد به ناحیه تناسلی تزریق می گردد. به طور کلی پلاسمای خون در راستای زیباسازی و جوانسازی پوست بسیار موثر است. در این روش با استفاده از امواج رادیویی اقدام به تحریک کلاژن سازی در پوست ، صورت گرفته و بدین ترتیب تیرگی واژن برطرف می شود.

بهترین روش سفید کردن واژن

به منظور انتخاب هر یک از روش های فوق الذکر نیاز به مراجعه به پزشک متخصص زنان ضروری می باشد. جراح و دکتر زنان خوب در تهران پس از بررسی شرایط عمومی بیمار ، تعیین علت تیرگی واژن و تشخیص و صلاحدید خود یکی از روش های مذکور را مورد استفاده قرار می دهد.

سفید کردن واژن

چند جلسه برای سفید کردن واژن نیاز است ؟

در پاسخ به این سوال نمی توان یک عدد دقیق ارائه داد ، چرا که این مسئله با توجه به روش سفید کردن واژن ( لیزر ، کربوکسی تراپی و رادیوفرکوئنسی ) ، نوع پوست و وسعت تیرگی ناحیه تناسلی و موارد متعدد دیگری ؛ متغیر خواهد بود.

آیا سفید کردن واژن با لیزر سبب ناباروری می شود ؟

خیر ؛ انجام هر گونه فعالیت با لیزر بر روی ناحیه تناسلی ، هرگز منجر به ناباروی نخواهد شد ؛ چرا که میزان نفوذ اشعه لیزر بسیار ناچیز بوده و تنها به پوست نفوذ کرده و به تحریک سلول ها و افزایش کلاژن سازی منتج می شود.

هزینه سفید کردن واژن در تهران

از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان سفید کردن واژن در تهران با آن روبرو بوده و عمدتا از پزشک در خصوص آن سوال می کنند ، این است که هزینه این پروسه چقدر است ؟ هزینه روشن کردن بیکنی یا به عبارتی روشن سازی واژن ؛ وابسته به فاکتورهایی از قبیل تعداد جلسات درمانی ، روش مورد استفاده و آیتم های دیگری می باشد و بر اساس آن ها محاسبه می شود. از این رو اگر می خواهید از هزینه های سفید کردن ناحیه تناسلی بانوان مطلع شوید ، باید به پزشک و جراح متخصص زنان مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن - دکتر سیفی

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

 1. توصیه می شود بعد از انجام هر یک از روش هایی که برای سفیدسازی واژن استفاده می کنید ، حتما لباس های نخی و گشاد بپوشید.
 2. نیازی به استفاده از داروی آنتی بیوتیک نیست اما در برخی موارد ممکن است داروهای آنتی بیوتیک موضعی توسط پزشک تجویز شود.
 3. بعد از گذشت 2 الی 5 روز از درمان ، برقراری رابطه جنسی مانعی ندارد.
 4. لازم است نواحی واژن را خشک و تمیز نگه دارید.
 5. انجام فعالیت های ورزشی بعد از درمان مانعی ندارد.
 6. در صورتی که به هرگونه عفونت و عارضه پوستی دچار شدید ، لازم است این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید.
 7. از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی به مدت یک هفته بعد از سفید کردن واژن خودداری نمایید.
 8. بعد از هر بار شستشوی واژن با دستمال تمیز و نرم ناحیه را خشک کنید.
 9. بهداشت شخصی خود را رعایت نمایید.
 10. در صورتی که احساس کردید لباس زیر شما خیس و یا مرطوب شده است ، لازم است حتما آن را تعویض نمایید.

چه افرادی برای سفید کردن واژن مناسب هستند ؟

 • افرادی که با برقراری رابطه جنسی به دلیل تیرگی ناحیه واژن خود مشکل دارند.
 • افرادی که به صورت ژنتیکی دارای پوست تیره هستند.
 • افرادی که به دلیل داشتن واژن تیره اعتماد به نفس خود را از دست داده اند.

معرفی انواع روش های واتنینگ واژن

سفید کردن واژن با روش های خانگی

زمانی که این واژه را در اینترنت جستجو می کنید ، با روش های زیادی رو به رو خواهید شد که بسیاری از این روش ها از نظر علمی صحت نداشته و ممکن است مشکلاتی را برای فرد ایجاد نماید. توصیه می شود در صورتی که به هر دلیلی از تیرگی ناحیه واژن خود رنج می برید ، حتما به متخصص زنان و زایمان تهران مراجعه کرده تا با مشورت فردی که در این زمینه تخصص و مهارت لازم را دارد ، بهترین روش برای سفید کردن ناحیه تناسلی در تهران انتخاب شود.

آیا سفید کردن واژن موجب سرطان این ناحیه می شود ؟

در واقع این موضوع تا حد زیادی به روشی که برای انجام این فرآیند به کار گرفته می شود ، بستگی دارد. در صورتی که از مواد شیمیایی برای سفیدی ناحیه واژن استفاده شود ، ممکن است فرد به عارضه های شدیدی مبتلا شود ؛ با این حال هنوز مدرکی مبنی بر سرطان زایی روش های سفید کردن واژن وجود ندارد. از آنجایی که ناحیه تناسلی از حساسیت بالایی برخوردار است ، توصیه می شود هرگز از روش های خانگی با استفاده از مواد شیمیایی اقدام به روشن کردن ناحیه مورد نظر نکنید ؛ بهتر است برای این منظور حتما به دکتر زنان مراجعه شود.

سفید کردن واژن - دکتر سیفی

انجام پروسه سفید سازی واژن برای چه کسانی ممانعت دارد ؟

همانگونه که این روش درمانی سبب بهبود بسیاری از مشکلات زنان می گردد ، اما در بعضی شرایط انجام این فرآیند می تواند با عارضه و عواقب نامناسبی همراه باشد. برخی از موارد منع شده در هنگام مراجعه برای انجام روش های مختلف سفید نمودن واژن ، به شرح زیر هستند :

 1. همانگونه که می دانید بارداری و یا شیردهی ، پروسه بسیار حساس و مهمی برای خانم ها است ، در این بازه می بایست از انجام هرگونه فرایند حساس از جمله سفید کردن واژن اجتناب کرد.
 2. اگر شما سابقه بیماری های مقاربتی همچون تبخال تناسلی یا زگیل تناسلی و بیماری های از این قبیل را دارید ، این نوع درمان برای شما ممانعت دارد ؛ زیرا سبب تشدید شرایط بیماری شما و ایجاد جوش می گردد.
 3. اگر دچار هرگونه عفونت و یا بیماری های قارچی هستید ، می بایست پس از بهبودی کامل به این درمان روی آورید.
  مراقبت های پیش از سفید کردن واژن
 4.  پیش از انجام پروسه سفید سازی واژن به هر روشی اعم از لیزر ، می بایست یک الی دو روز پیش از نوبت ویزیت خود توسط پزشک خود را شیو نمایید.
 5.  در هنگام مراجعه می بایست تمیز و پاکیزه باشید.
 6.  اگر در دوره قاعدگی هستید می بایست وقت دیگری به ویزیت دکتر بروید.
 7.  از استفاده هرگونه لوسیون و مواد شیمیایی حساس در این بازه که سبب بروز جوش و یا اگزما در واژن شما می شوند، اجتناب نمایید.

آیا می توان در دوره قاعدگی اقدام به سفید کردن واژن از طریق لیزر نمود؟

خیر. همانگونه که در مطالب فوق اشاره شد برای انجام این پروسه درمانی شما می بایست پاک باشید. محل اعمال این پروسه واژن و اطراف واژن است. در هنگام قاعدگی این پروسه با تداخل همراه می شود و متخصص نمی تواند روند درمانی را به درستی انجام دهد.

افزایش ماندگاری سفید کردن واژن

پاسخ به سوالات متداول شما در رابطه با سفید کردن واژن

آیا سفید کردن ناحیه تناسلی خطرناک است ؟

در صورتی که سفید کردن واژن در تهران زیر نظر پزشک متخصص زنان تهران انجام شود ، خطرناک نیست. این پروسه به هیچ عنوان ناحیه داخلی واژن را تحت تاثیر قرار نمی دهد ؛ به همین دلیل عارضه و خطری را به دنبال نخواهد داشت. لازم به ذکر است که به سفید کردن بیکینی ، بلیچینگ واژن نیز گفته می شود.

آیا لیزر موهای زائد موجب سفید شدن واژن می شود ؟

در واقع لیزر کردن موهای زائد به صورت مستقیم منجر به سفیدی ناحیه تناسلی نمی شود. اما به دلیل از بین رفتن موهای زائد و موهای زیر پوستی به مرور این روش در سفید تر شدن ناحیه واژن تاثیر دارد.

چگونه از تیره شدن واژن جلوگیری کنیم ؟

از پوشیدن لباس های تنگ خودداری نمایید ، از روش هایی مثل لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده نمایید ، توصیه می شود ناحیه تناسلی خود را مرطوب نگه دارید.

چه روغن هایی در سفیدی و جوانسازی واژن تاثیر دارند ؟

ماساژ ناحیه واژن به کمک روغن سیاه دانه ، روغن رازیانه و روغن آرگان برای سفید کردن و جوانسازی ناحیه واژن می تواند مفید باشد.

دلایل تیرگی واژن و راهکارهای سفید کردن مؤثر

برای انتخاب بهترین روش‌های سفید کردن واژن، ضروری است که با دلایل مختلفی که می‌توانند منجر به تیرگی این ناحیه شوند، آشنا شوید. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث تیره شدن نواحی تناسلی در زنان شوند. برخی از این دلایل شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اصلاح مداوم، خصوصاً با ژیلت و تیغ‌های نامرغوب
 • استفاده از دئودورانت یا کرم‌های معطر در ناحیه تناسلی
 • پوشیدن لباس‌های زیر پلی‌استری
 • تعریق زیاد در نواحی تناسلی
 • پوشیدن لباس‌های تنگ به‌صورت مکرر و اصطکاک مداوم در این ناحیه
 • استفاده از کرم‌های موبر
 • عفونت قارچی
 • بارداری و مشکلات و بیماری‌های زنان
 • تغییر وزن ناگهانی و به‌صورت مکرر
 • اختلالات هورمونی، خصوصاً کم‌کاری یا پرکاری تیروئید
 • بیماری‌های کبدی.

دلایل دیگر تیرگی پوست ناحیه واژن، هایپرپیگمنتاسیون است که در آن میزان ملانین در پوست افزایش می‌یابد. این امر ناشی از کم آبی پوست، سیگار کشیدن یا افترا به نور خورشید می‌باشد. عوامل دیگری چون شیمی‌درمانی، کمبود برخی از ویتامین‌ها و کم‌خونی نیز می‌توانند به تیرگی ناحیه واژن ارتباط داشته باشند. در این موارد، استفاده از روش‌های مختلف جهت سفید کردن بیکینی توصیه می‌شود.

آیا سفید کردن واژن با روش‌های خانگی مؤثر است؟

واژن، یک عضو با اشکال و اندازه‌های مختلف در زنان، یک جزء طبیعی از بدن است و تنوع در این ناحیه امری معمولی و طبیعی است که باید به عنوان یک ویژگی فیزیکی شخصیت هر فرد تلقی شود. از نظر پزشکان، داشتن پوست تیره در این ناحیه نیز به عنوان یک ویژگی طبیعی محسوب می‌شود، و دلیل آن می‌تواند میزان بالای ملانوسیت در این ناحیه باشد. با این حال، می‌توان به برخی از دلایل تیرگی واژن اشاره کرد:

 • روابط جنسی زیاد و متعدد
 • بارداری
 • اختلالات پوستی و کبدی
 • ژنتیک و تغییرات هورمونی بدن
 • افزایش سن
 • کمبود ویتامین و مواد معدنی
 • مرطوب بودن واژن
 • پوشیدن لباس زیر پلاستیکی و تنگ
 • عدم رعایت بهداشت
 • اصلاح موهای زائد با تیغ و ژیلت
 • عفونت‌های قارچی
 • افزایش و کاهش وزن
 • عدم تهویه هوا در این ناحیه
 • افزایش و کاهش وزن
 • بیماری‌هایی چون سرطان معده
 • سائیده شدن واژن در پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری

این دلایل می‌توانند در مدت زمان کوتاه یا در طولانی‌مدت موجب سیاهی و تیرگی ناحیه واژن شوند. این وضعیت برای برخی از زنان ممکن است یک موضوع نگران‌کننده و آزاردهنده باشد، اما باید توجه داشت که تیرگی و سیاهی این ناحیه برای هر زنی در هر سنی امکان‌پذیر است و نباید باعث نگرانی زیاد شود.

گیاهانی که واژن را سفید می‌کنند

برخی گیاهان برای سفید کردن واژن مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زیر، تعدادی از آنها را معرفی می‌کنیم:

 • عصاره چای سبز: تحقیقات نشان داده است که عصاره چای سبز می‌تواند به عنوان یک درمان طبیعی برای رفع تیرگی نقاط تیره پوست شود. از این روش می‌توان برای سفید کردن ناحیه تناسلی نیز استفاده کرد.
 • ترکیب گلاب و چوب صندل: گلاب یا روغن گل رز پوست را مرطوب می‌کند و چوب صندل برای درمان تغییر رنگ پوست شناخته شده است. با ترکیب این دو، می‌توانید یک ترکیب خمیری بسازید و بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید.
 • عصاره پیاز قرمز: عصاره پیاز قرمز یکی از مواد تشکیل‌دهنده برخی از کرم‌های روشن‌کننده پوست است و می‌تواند به طور مؤثری پوست را روشن کند.

همچنین، مطالعات حیوانی نشان داده است که آب چای سیاه می‌تواند لکه‌های تیره را روشن کند. شما می‌توانید برگ چای سیاه را به آب جوش اضافه کنید و پس از دم کردن، از آن برای پاک‌سازی ناحیه مورد نظر استفاده کنید. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از هر یک از این روش‌ها، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

راهکارهای مراقبتی پس از انجام لیزر سفید کردن واژن

 • به مدت حداقل ۱ تا ۲ هفته پس از عمل، از رابطه جنسی و فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید تا ناحیه تحت درمان بهبود یابد.
 • برای جلوگیری از اصطکاک و تحریک در ناحیه تحت درمان، از لباس‌های گشاد و قابل‌تنفس استفاده کنید.
 • حداقل ۱ هفته پس از عمل، به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنید.
 • ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید. از حمام کردن، استفاده از وان آب‌گرم یا شنا حداقل ۱ هفته پس از عمل خودداری کنید.
 • از کرم یا پماد تسکین‌دهنده که توسط پزشک توصیه شده است، بر روی ناحیه تحت درمان استفاده کنید تا بهبودی را تسریع بخشید و ناراحتی را کاهش دهید.
 • دستورالعمل‌های پس از درمان را که پزشک شما ارائه داده است، به دقت رعایت کنید و هرگونه علائم غیرعادی یا علائم عفونت مانند قرمزی، تورم، درد یا ترشح را به پزشک خود گزارش دهید.
 • برای نظارت بر پیشرفت خود و اطمینان از موفقیت درمان، در قرارهای بعدی با پزشک خود مشورت کنید.

علت تیرگی واژن چیست؟

برای انتخاب بهترین روش سفید کردن واژن، بهتر است با دلایل مختلفی که ممکن است موجب تیرگی واژن شوند آشنا شوید. دلایل گوناگونی وجود دارد که می‌توانند منجر به تیرگی نواحی تناسلی در زنان شوند. مهم‌ترین دلایل عبارت‌اند از:

 • اصلاح مداوم، به ویژه با استفاده از ژیلت و تیغ‌های نامناسب
 • استفاده از دئودورانت یا کرم‌های معطر در ناحیه تناسلی
 • پوشیدن لباس‌های زیر از جنس پلی‌استر
 • تعریق زیاد در نواحی تناسلی
 • استفاده مکرر از لباس‌های تنگ و اصطکاک مداوم در این ناحیه
 • استفاده از کرم‌های موبر
 • عفونت قارچی که یک مشکل شایع پوستی است و هم مردان و هم زنان ممکن است با آن روبرو شوند
 • بارداری و مشکلات و بیماری‌های زنان
 • تغییرات ناگهانی و مکرر وزن
 • اختلالات هورمونی در بدن، به خصوص کم‌کاری یا پرکاری تیروئید
 • برخی بیماری‌های کبدی

علاوه بر این، تیرگی پوست ناحیه واژن ممکن است ناشی از هایپرپیگمنتاسیون باشد که در آن میزان ملانین در پوست افزایش می‌یابد. این موضوع ممکن است به دنبال هیدراتاسیون، سیگار کشیدن یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید باشد. عوامل دیگری مانند شیمی‌درمانی، کم‌خونی، کمبود برخی از ویتامین‌ها و غیره نیز می‌توانند دلایل تیرگی پوست ناحیه واژن باشند. در تمام این موارد می‌توان از روش‌های مختلفی برای سفید کردن بیکینی استفاده کرد ، اما همواره بهترین و مطمئن ترین راهکار برای انجام پروسه سفید کردن واژن استفاده از لیزر می باشد که بدون عارضه بهترین نتیجه را به شما می دهد. شما نیز می توانید با مراجعه به دکتر سیفی این روش سفید سازی را انجام دهید.

مراقبت‌های لازم پس از انجام سفید کردن واژن با لیزر

 • حداقل به مدت ۱ تا ۲ هفته پس از عمل، از رابطه جنسی و فعالیت بدنی شدید خودداری کنید تا ناحیه تحت درمان به خوبی بهبود یابد.
 • برای جلوگیری از اصطکاک و تحریک در ناحیه تحت درمان، لباس‌های گشاد و قابل‌تنفس بپوشید.
 • حداقل ۱ هفته بعد از عمل به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنید.
 • ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید. حداقل ۱ هفته بعد از عمل، از حمام کردن، استفاده از وان آب‌گرم یا شنا خودداری کنید.
 • کرم یا پماد تسکین‌دهنده توصیه شده توسط پزشک را روی ناحیه تحت درمان بمالید تا بهبودی را تسریع بخشد و ناراحتی را کاهش دهد.
 • دستورالعمل‌های پس از درمان را که پزشکتان ارائه داده است، به‌دقت دنبال کنید و هرگونه علائم غیرعادی یا علائم عفونت مانند قرمزی، تورم، درد یا ترشح را گزارش دهید.
 • برای نظارت بر پیشرفت خود و اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن درمان، در قرارهای بعدی با پزشک خود شرکت کنید.

افرادی که نباید از روش‌های سفید کردن واژن استفاده کنند

برخی از افراد بهتر است از انجام روش‌های سفید کردن واژن خودداری کنند. این افراد شامل موارد زیر می‌شوند:

 • زنان باردار یا شیرده
 • خانم‌هایی که به تازگی زایمان کرده‌اند
 • افراد مبتلا به بیماری التهابی لگن
 • خانم‌های مبتلا به عفونت‌های مقاربتی
 • افرادی که تحت پرتودرمانی در ناحیه لگن قرار گرفته‌اند
 • زنانی که پوست حساسی دارند
 • افرادی که از بیماری‌های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس رنج می‌برند
 • خانم‌هایی که سابقه واکنش‌های آلرژیک دارند

آیا سفید کردن واژن با روش‌های خانگی مؤثر است؟

بسیاری از محصولات و روش‌های خانگی مدعی سفید کردن واژن هستند، اما این ادعاها اغلب تأیید علمی ندارند. رنگ و تغییرات واژن به عوامل مختلفی مانند ژنتیک، هورمون‌ها، سلامت عمومی و تغذیه مرتبط است. روش‌های خانگی معمولاً شامل استفاده از موادی مانند آلوئه‌ورا، زردچوبه، ماست یا روغن‌های گیاهی هستند. این مواد ممکن است خواص مرطوب‌کننده و تسکین‌دهنده داشته باشند، اما تأثیر آنها بر رنگ واژن به صورت کامل در علم پزشکی آزمایش نشده است.

علاوه بر این، برخی از محصولات یا مواد خانگی ممکن است تعادل pH واژن را مختل کرده و به جای بهبود، مشکلات جدیدی ایجاد کنند. در برخی موارد، استفاده از این مواد می‌تواند باعث حساسیت و تحریک شود بنابراین، بهتر است قبل از استفاده از هر محصول یا روش خانگی، با پزشک یا متخصص بهداشت زنان مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که استفاده از آن به سلامت و بهداشت واژن شما آسیبی نمی‌زند.

علت تیرگی واژن در طول بارداری چیست؟

علت دقیق تیرگی پوست در طول بارداری کاملاً مشخص نیست، اما اعتقاد بر این است که این تغییر به دلیل افزایش سطح هورمون‌های تولید شده در بارداری رخ می‌دهد. این هورمون‌ها شامل موارد زیر هستند:

 1. هورمون محرک ملانوسیت (MSH): این هورمون ملانوسیت‌ها، سلول‌هایی که رنگ‌دانه تولید می‌کنند، را تحریک می‌کند و باعث تیره‌تر شدن پوست، ظهور کک‌ومک و خال‌های مادرزادی می‌شود.
 2. استروژن
 3. پروژسترون

هایپرپیگمانتاسیون معمولاً در سه ماه اول بارداری رخ می‌دهد و به‌عنوان یکی از علائم اولیه بارداری در نظر گرفته می‌شود. با این حال، ممکن است تیرگی پوست در بارداری اول چندین ماه بعد از بارداری ظاهر شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
سارا
سارا
1 سال گذشته

سلام من یه دختر ۱۶ساله دارم واژنش بسیار تیره هست مخصوصا کلوتیرویس خیلی نگرانم میشه راهنمایی کنید ایا درمان میشه

بهار
بهار
8 ماه ها گذشته

سلام امیدوارم حالتون همیشه خوب باشه🕊
ببخشید این عمل مانع لذت فرد از رابطه جنسیش نمیشه و تحریک پذیری رو داره؟ و اینکه فقط پوست روشن میشه یا لابیا هم هست؟