لابیاپلاستی در تهران + فیلم و نمونه کار

لابیاپلاستی ، نوعی عمل جراحی زیبایی زنان است که با هدف اصلاح لب های کوچک یا لبه درونی و لب های بزرگ یا لبه خارجی بخش بیرونی ناحیه تناسلی بانوان انجام می پذیرد. برای انجام عمل زیبایی لابیا در شهر خود باید بهترین جراح و متخصص زنان را که در این حوزه از مهارت و تخصص بالایی برخوردار است بیابید. دکتر زهرا سیفی بهترین متخصص زنان تهران ، یکی از بهترین های این حوزه در استان تهران می باشند که شما عزیزان می توانید برای انجام عمل لابیاپلاستی در تهران به مطب ایشان مراجعه نموده و با اطمینان خاطر تحت این عمل جراحی قرار گیرید.

صحبت های دکتر زهرا سیفی جراح و متخصص زنان در تهران ؛ درباره عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی چیست ؟

( labiaplasty ) در واقع ، نوعی جراحی زیبایی واژن است که طی آن در لب های داخلی و خارجی بخش بیرونی اندام تناسلی با نوان به منظور بهبود ظاهر این ناحیه ، تغییراتی ایجاد می شود. لازم به ذکر است که جراحی کوچک کردن لابیا بیشتر بر روی لب های داخلی ناحیه تناسلی متمرکز است و اصلاحاتی را بر روی لب های داخلی واژن ایجاد می کند و به این ترتیب به کوچکتر شدن آن ها منتج شده و نهایتا سبب می شود که لب های داخلی ناحیه تناسلی از لب های خارجی این ناحیه ، تجاوز نکرده و بیرون نزند. در خصوص لب های خارجی واژن نیز باید اشاره داشت ؛ تغییراتی که در عمل لابیاپلاستی بر روی این بخش ایجاد می شود غالبا به منظور رفع چروکیدگی و تیرگی پوست این ناحیه که عموما به دنبال افزایش سن و موارد متعدد دیگری حادث می گردند ، می باشد. همچنین ناگفته نماند که در عمل زیبایی لابیا ، می توان پوست اضافه کلاهک کلیتوریس که معمولا مانع به ارگاسم رسیدن بانوان می شود را برداشته و به این ترتیب با انجام این عمل جراحی و برداشتن مقدار اضافی این ناحیه از بخش بیرونی واژن ، بر کیفیت مقاربت جنسی و رضایت از عملکرد جنسی افزود.

دلایل انجام لابیاپلاستی در تهران با دکتر سیفی

به طور کلی سایز و حتی رنگ لبه های بخش خارجی ناحیه تناسلی زنان با افزایش سن ، زایمان و سایر عوامل به میزان قابل توجهی تغییر می کند. تا جایی که در برخی افراد لب های داخلی واژن از لب های خارجی ، بزرگ تر بوده و از آن بیرون می زنند ؛ از این رو نه تنها ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند ، بلکه سبب بروز برخی مشکلات از قبیل ایجاد درد و ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان و همچنین احساس درد در هنگام انجام بعضی از حرکات ورزشی و غیره می شوند. از این رو خانم هایی که از ظاهر اندام تناسلی خود ناراضی هستند می توانند با انجام عمل جراحی لابیاپلاستی با بهترین دکتر زنان تهران ، فرم ظاهری بخش بیرونی اندام جنسی خود را بهبود بخشند. البته ناگفته نماند که بزرگ بودن لبه های داخلی واژن در برخی افراد ، ناشی از وراثت می باشد و علل خارجی در آن دخیل نیستند.

لابیاپلاستی در تهران - دکتر سیفی

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل لابیاپلاستی نمی باشند ؟

عمل کوچک کردن لابیا ، برای خانم هایی که مبتلا به بیماری های زنان یا اصطلاحا بیماری های مربوط به ژینوکولوژی هستند ، گزینه مناسبی نمی باشد. همچنین انجام این عمل جراحی برای بانوانی که اعتیاد به مصرف مواد مخدردارند نیز مناسب نخواهد بود ، چرا که مصرف دخانیات در روند بهبود زخم های این جراحی ، خلل ایجاد خواهد کرد. ضمنا خانم هایی که اهداف غیر منطقی از انجام عمل لابیاپلاستی در تهران ، دارند و در معیارهایی که برای زیبایی واژن در نظر دارند دچار افراط و زیاده روی هستند نیز به هیچ عنوان نباید اقدام به انجام این عمل جراحی نمایند.

عمل لابیاپلاستی با بهترین متخصص زنان تهران چگونه انجام می شود ؟

عمل لبیاپلاستی در تهران با دکتر سیفی می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی و تزریق آرامبخش صورت پذیرد. قبل از آغاز عمل ، به لبه های کوچک واژن نوعی بی حس کننده تزریق می گردد ؛ تا بدین ترتیب سبب ایجاد انقباض بیشتر در سیستم گردش خون لب های داخلی شده و از شدت خونریزی کاسته شود.

لابیاپلاستی در دختران باکره

یکی از سوالات متداول در زمینه عمل زیبایی لابیا در رابطه با انجام این جراحی در دختران مجرد و باکره است. در پاسخ به این پرسش باید گفت لابیاپلاستی هیچ مشکلی برای دختران باکره ایجاد نمی کند ؛ زیرا لابیا در ناحیه بیرونی واژن قرار دارد ؛ از این رو این جراحی هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند ؛ بنابراین بعد از 18 سالگی در صورتی که از بزرگی و یا غیر قرینگی اندازه لابیاهای خود رنج می برید ، می توانید برای برطرف کردن این موضوع به متخصص زنان مراجعه نمایید و بدون هیچ گونه ترس و نگرانی این جراحی را انجام دهید.

تجربه و رضایت مراجعه کنندگان از انجام عمل لابیاپلاستی و تزریق ژل به واژن

تاثیرات لابیاپلاستی بر روابط جنسی

خوب است بدانید که این جراحی در همه جهات بر بهبود روابط جنسی تاثیر مثبت دارد. در نگاه اول از جنبه روانی موجب می شود تا خانم ها احساس بهتری نسبت به بدن و اندام خصوصی خود داشته باشند که این موضوع در افزایش اعتماد به نفس آن ها و احساس راحتی بیشتر در حین برقراری رابطه زناشویی کمک کننده است. از طرف دیگر کوچک شدن لابیاها موجب می شود تا احساس ناراحتی و دردی که به دلیل سایش در حین رابطه ایجاد می شود ، از بین رفته و همچنین به دلیل نمایان شدن کلیتوریس ، لذت جنسی در حین رابطه جنسی افزایش پیدا می کند.

انجام لابیاپلاستی در حین زایمان امکان پذیر است ؟

خیر ؛ زیرا در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی لابیاها دچار تورم زیادی هستند که بعد از گذشت 3 الی 4 ماه از انجام زایمان به حالت طبیعی خود باز می گردند ؛ به همین دلیل در حین زایمان لابیا در فرم طبیعی خود قرار ندارد ؛ از این رو نتیجه مطلوبی نمی توان به دست آورد. نکته مهم دیگر افزایش میزان خونریزی در زمان انجام همزمان عمل لابیاپلاستی و زایمان است که این موضوع می تواند خطرات جدی برای بیمار به همراه داشته باشد.

لابیاپلاستی در تهران - دکتر سیفی

روش های عمل زیبایی لابیا با بهترین جراح لابیاپلاستی تهران

 • برش لبه داخلی : این روش ، در حقیقت به عنوان تکنیک اصلی جراحی کوچک کردن لابیاها شناخته می شود که طی آن در لبه آزاد لب های کوچک واژن ، برشی ایجاد می گردد و تغییرات لازم اعمال می شود. پس از ایجاد برش و اعمال اصلاحات لازم ، لب های کوچک بخیه زده خواهند شد. از مزایای این روش می توان به حذف تیرگی ها و بدفرمی لبه های داخلی اشاره کرد. اما باید متذکر شد که در این روش ، چین و چروک طبیعی لبه های کوچک واژن از بین رفته و از این رو ظاهر واژن ، حالتی غیرطبیعی به خود می گیرد.
 • برش wedge : منظور از این روش ، ایجاد برشی در لبه کوچک واژن و برداشتن میزان جزئی از بافت ضخیم لبه داخلی می باشد. بر خلاف تکنیک قبلی ، در این روش چین خوردگی های طبیعی لب های داخلی حفظ شده و در نتیجه احتمال آسیب دیدن اعصاب موجود در لبه داخلی وجود نخواهد داشت. ناگفته نماند که در این روش ، چنانچه پوست لب های داخلی به میزان زیادی برداشته شود به زخم جراحی فشار وارد خواهد آمد و به این ترتیب زخم باز خواهد شد ، لذا عمل لابیاپلاستی به این روش نیاز به دقت بالایی دارد و در کل به عنوان روشی مشکل تلقی می گردد.
 • لیزر : عمل لابیاپلاستی با لیزر ، جدیدترین و نوین ترین تکنیک می باشد که از جمله فواید آن می توان به ایجاد برش دقیق و همچنین انجام بدون درد و خونریزی عمل اشاره نمود. دکتر زهرا سیفی بهترین متخصص زنان تهران در حوزه اعمال جراحی زیبایی زنان قادر به ارائه بهترین خدمات به مراجعین خود می باشند. در ادامه سرکار خانم دکتر سیفی ، در مورد جراحی زیبایی لابیا که سوال شایع بسیار از بانوان است به چندین پرسش رایج پاسخ فرموده اند.

لابیاپلاستی با لیزر توسط دکتر زهرا سیفی

انتخاب کدام یک از این روش ها برای عمل زیبایی لابیا بهتر است ؟

این مسئله به انتخاب جراح معالج شما بستگی دارد که بعد از معاینه شما در رابطه با آن تصمیم می گیرد.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر زهرا سیفی

مزایای لابیاپلاستی با لیزر در تهران

تکنولوژی لیزر طی سالیان اخیر به میزان چشمگیری پیشرفت داشته است تا جایی که امکان انجام بسیاری از اعمال جراحی از جمله اعمال جراحی زیبایی زنان ؛ نظیر عمل لابیاپلاستی را محقق نموده است.

 • عدم نیاز به بخیه
 • کوتاه شدن دوران نقاهت عمل

لازم به ذکر است در برخی موارد ممکن است جراح در صورت صلاحدید اقدام به ایجاد یک یا دو بخیه در ناحیه عمل نماید که جای بخیه ها نیز به مرور از بین رفته و باقی نخواهد ماند. باید توجه داشت که انتخاب روش جراحی ، بر اساس صلاحدید دکتر خوب برای لابیاپلاستی در تهران و وسعت نیاز بیمار تعیین می گردد.

در چه سنی می توان عمل لبیاپلاستی را در تهران انجام داد ؟

رشد جسمی و بلوغ جنسی ، در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد ؛ از این رو نمی توان سن دقیقی برای انجام عمل لابیا پلاستی مشخص نمود ؛ اما به طور کلی باید اشاره داشت که برای انجام این نوع از عمل زیبایی زنان ، محدودیت سنی وجود نداشته و پس از اتمام فرآیند بلوغ می توان نسبت به انجام آن مبادرت نمود. در حالت کلی اگر بخواهیم بازه سنی مشخصی را برای عمل لابیاپلاستی در تهران با دکتر سیفی ، مشخص کنیم ، می توان گفت خانم هایی که در بازه سنی 18 الی 50 سالگی قرار دارند ، بهترین گزینه برای انجام آن می باشند.

دوره نقاهت بعد از عمل لابیاپلاستی در تهران چگونه است ؟

عمل کوچک سازی لابیا معمولا دوره نقاهت کوتاهی دارد و لازم به ذکر است که بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر ، بیمار در همان روز عمل ترخیص شده و دوره نقاهت او تنها بعد از چند ساعت پس از عمل ، به اتمام خواهد رسید.

آیا انجام عمل کوچک کردن لابیا برای دختران مجرد امکان پذیر است ؟

بله ، این عمل برای دختران مجرد هم قابل انجام است.

آیا عمل لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

به طور کلی در صورتی که این پروسه توسط جراح و متخصص زنان خوب برای عمل لابیاپلاستی در تهران انجام شود که از مهارت و تخصص بالایی در این زمینه برخوردار است ، هیچ گونه عارضه جدی مشاهده نخواهد شد. در ادامه به برخی از عارضه های این جراحی اشاره شده است :

 • پس از عمل لابیاپلاستی در تهران ، ممکن است افراد با تورم و درد خفیف طی روزهای ابتدایی پس از عمل ، روبرو شوند که مسئله ای طبیعی است و نباید از مواجهه با آن دچار نگرانی شد. ( درد ناشی از جراحی لابیا با مصرف داروهای تجویز شده قابل التیام بوده و تورم ناشی از این عمل نیز طی چند روز تا چند هفته به تدریج برطرف می گردد )
 • درد حین مقاربت جنسی از دیگر مواردی است که افراد پس از عمل لابیاپلاستی با آن مواجه خواهند شد ؛ لذا توصیه می شود به مدت 4 الی 5 هفته بعد از عمل ، از داشتن رابطه جنسی پرهیز گردد.
 • رویارویی با عفونت در ناحیه واژن از دیگر عوارض احتمالی جراحی لبیاپلاستی به شمار می رود ؛ در راستای پیشگیری از بروز عفونت توصیه می شود که محل جراحی ، تمیز و خشک نگاه داشته شود.
 • از دیگر عوارض عمل کوچک کردن لابیا می توان به باز شدن بخیه ها پس از عمل ، نامتقارن شدن لابیاها ، آسیب دیدن کلیتوریس و کاهش تمایلات جنسی اشاره نمود که قاعدتا در صورت انتخاب صحیح جراح ، احتمال وقوع این موارد به میزان قابل توجهی تقلیل یافته و حتی به صفر خواهد رسید.

هزینه لابیاپلاستی در تهران با دکتر زهرا سیفی

افرادی که تمایل به انجام این جراحی دارند به منظور آگاهی از هزینه این عمل جراحی می بایست به مطب جراح متخصص این حوزه مراجعه نمایند. زیرا برای هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران نمی توان قیمت قطعی معین نمود و نیاز به معاینات و آنالیزهای خاصی می باشد که باید توسط پزشک انجام گیرد. پزشک متخصص پس از انجام بررسی های لازم ، هزینه نهایی عمل را به اطلاع بیمار خواهند رسانید. ناگفته نماند که جنبه های دیگر این پروسه ، در مقاله دیگه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

خارش بعد از عمل لابیاپلاستی

بسیاری از بیماران پس از انجام جراحی زیبایی لابیا ممکن است دچار احساس خارش شوند. این عارضه اغلب به سه دلیل رخ می دهد :

 1. بعد از گذشت سه روز از انجام عمل جراحی ، فاز ترمیم بخیه ها شروع می شود و به همین علت احساس خارش در این نواحی احساس خواهد شد. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که میزان احساس خارش با توجه به شرایط بدن هر فرد متفاوت است و نشان از بسته شدن زخم ها و بهبود یافتن محل جراحی دارد ؛ از این رو جای نگرانی نیست.
 2. در صورتی که خارش بعد از عمل جراحی لابیا همراه با درد و تورم بود ، نباید این موضوع را به ترمیم محل برش و بخیه ها نسبت داد. در واقع ممکن است این عارضه به دلیل عفونت اتفاق افتاده باشد که در چنین شرایطی باید برای درمان اورژانسی اقدام نمایید.
 3. رشد قارچ در ناحیه تناسلی و مصرف آنتی بیوتیک از دیگر عوامل محرک خارش بعد از عمل زیبایی لابیا است.

فیلم واقعی از جراحی لابیاپلاستی

خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی طبیعی است ؟

لابیا ناحیه ای حساس بوده که برای ترمیم و بهبودی به مدت زمان نسبتا طولانی نیاز دارد. برای کنترل و جلوگیری از خونریزی بعد از جراحی لابیاپلاستی در تهران ، لازم است به نکات مراقبتی پس از عمل توجه کافی داشته باشید و به هیچ عنوان زخم ها و محل برش های جراحی را دستکاری نکنید. همچنین توصیه می شود داروهای تجویز شده را طبق دستورالعمل متخصص زنان به صورت مرتب استفاده نمایید. رعایت نکات بهداشتی نیز از دیگر موارد مهمی است که در روند بهبودی و موفقیت درمان تاثیرگذار است.

آیا لابیاپلاستی را می توان با تزریق چربی به واژن همزمان انجام داد ؟

تزریق چربی به واژن ار جمله فرآیندهای زیبایی است که همزمان با عمل لابیاپلاستی نیز قابل انجام است. تزریق چربی به ناحیه بیکینی با نام هایی مثل فت اینجکشن و فت گرافتینگ نیز شناخته می شود.

چه افرادی نباید لابیاپلاستی انجام دهند ؟

اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار نیستید و بیماری زمینه ای دارید ، انجام این پروسه پیشنهاد نمی شود ؛ چرا که در جراحی زیبایی لابیا ، در قدم اول سلامت بیمار در اولویت قرار دارد. همچنین بیمارانی که به مشکلات و اختلالات روانی دچار هستند ، نمی توانند کاندید خوبی برای این جراحی باشند ؛ چرا که به دلیل وسواس های شدید فکری به دنبال ایده ال ترین حالت هستند و از هیچ نتیجه ای رضایت کافی را به دست نمی آورند و ممکن است بعد از عمل های زیبایی به افسردگی دچار شوند.

مشاوره و پاسخ به سوالات متداول لابیاپلاستی

 • آیا لابیاپلاستی موجب بی اختیاری ادرار می شود ؟

خیر ، اگر برای انجام این پروسه زیبایی به متخصص زنان مراجعه نمایید که سابقه و تجربه زیادی در زمینه عمل زیبایی لابیا دارد ، هرگز دچار مشکلاتی نظیر بی اختیاری در ادرار نخواهید شد. از طرفی این پروسه روی ناحیه بیرونی و در قسمت لابیاهای واژن انجام می شود ؛ از این رو هیچ آسیبی به دستگاه مجاری ادراری وارد نخواهد شد.

 • آیا نتیجه جراحی زیبایی لابیا برگشت پذیر است ؟

خیر این فرآیند با نتایج دائمی و همیشگی همراه است ؛ در طی این فرایند لابیاها کوتاه می شود و بدیهی است که دیگر به صورت مجدد رشدی نخواهد داشت.

 • آیا بیمه هزینه لابیاپلاستی را پرداخت می کند ؟

خیر ، هیچ یک از جراحی های زیبایی زنان تحت پوشش بیمه نیست و لازم است تمامی هزینه های مربوطه توسط خود بیمار پرداخت شود.

 • چه تفاوتی بین لابیا ماژورپلاستی و لابیا مینوپلاستی وجود دارد ؟

هدف اصلی در هر دو این فرآیندها کوتاه کردن و تغییر شکل لابیاهای واژن است. لابیا ماژورپلاستی نوعی فرآیند بوده که بر روی لایه های خارجی لب های واژن یعنی لبیا ماژور تمرکز دارد ؛ در حالی که در پروسه لابیا مینوپلاستی تمرکز اصلی روی لایه های داخلی لب ها واژن یعنی لابیا مینورپلاستی است.

 • آیا عمل ترمیمی لابیا بر توانایی بچه دار شدن تاثیر دارد ؟

به صورت کلی عمل زیبایی لابیا یا جراحی ترمیمی لابیا تاثیری در بارداری و به دنیا آوردن فرزند ندارد. با این حال برای جلوگیری از تغییر نتایج این فرآیند پیشنهاد می شود اگر به فکر اصلاح فرم لابیاهای خود با جراحی هستید ، لابیاپلاستی در تهران را بهتر است حداقل سه ماه بعد از زایمان یا چندین ماه قبل از باردار شدن انجام دهید.


نظرات بسته شده است.