لابیاپلاستی با جدیدترین روش + همراه با فیلم

عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن ، از جمله پرطرفدارترین جراحی های زیبایی زنان است که در حال حاضر بسیار مورد توجه خانم ها در سر تا سر جهان قرار گرفته است. در ادامه این مقاله از دکتر زهرا سیفی ، بهترین متخصص زنان و زایمان تهران ، هر آنچه که درباره این عمل زیبایی باید بدانید را به صورت جامع و اصولی برای شما شرح داده ایم. به طور کلی ناحیه تناسلی خانم ها از دو بخش بیرونی و داخلی تشکیل یافته است. جراحی زیبایی لابیا بر روی بخش بیرونی ناحیه تناسلی انجام می پذیرد.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر زهرا سیفی

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

لازم به ذکر است که ناحیه خارجی اندام تناسلی ، خود به دو بخش شامل لابیاهای داخلی ( لب های کوچک ) و لابیاهای بیرونی ( لب های بزرگ ) تقسیم می شود. زیبایی اندام جنسی فرمول خاصی ندارد ، چرا که معمولا لابیاها فرم خاصی نداشته و در هر فردی متفاوت است ؛ اما گاهی اوقات شاهد آن هستیم که اندازه لابیاهای داخلی ، بزرگتر از حد طبیعی بوده و با نقاطی تیره و نامتقارن همراه است. در چنین مواردی قاعدتا زیبایی ناحیه تناسلی تحت الشعاع قرار گرفته و این امر ، از میزان اعتماد به نفس فرد و متعاقبا کیفیت رضایت جنسی وی و همچنین شریک جنسی اش خواهد کاست.

البته ناگفته نماند که بزرگی لابیاهای داخلی ، صرفا سبب ایجاد اثر سوء بر زیبایی ناحیه تناسلی نشده و می تواند عوارضی اعم از عفونت های قارچی ، دردناک شدن رابطه جنسی ، احساس درد و ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های چسبان ، ایجاد درد در هنگام انجام ورزش هایی نظیر دوچرخه سواری و مواردی از این قبیل را نیز به دنبال داشته باشد. از این رو به جرأت می توان گفت افرادی که با این اختلال مواجه هستند ، باید جهت ترمیم لابیاها مبادرت به انجام عمل لابیاپلاستی نمایند و بدین منظور به جراح زیبایی زنان مراجعه کنند. یکی از مهم ترین علل گرایش به انجام این عمل تاثیر قابل توجه این عمل جراحی بر افزایش اعتماد به نفس خانم ها و در پی آن رضایت از مقاربت جنسی می باشد.

برای انجام عمل لابیاپلاستی در تهران باید به چه پزشکی مراجعه کرد ؟

پزشکان متخصصین زنان و جراحان پلاستیک ، صلاحیت انجام عمل جراحی لابیاپلاستی را دارند و برای انجام آن می بایست به این پزشکان مراجعه نمود. لازم به ذکر است که این پروسه هم با لیزر و هم با جراحی قابل انجام است و انتخاب روش با لیزر یا جراحی ، بعد از ویزیت بیمار توسط بهترین متخصص زنان تهران مشخص شده و بستگی به نظر او دارد. ضمنا جراحی کوچک کردن لابیا ، کاملا بدون درد بوده و می تواند در کلینیک ، مطب یا بیمارستان و توسط جراح و متخصص زنان انجام شود.

صحبت های دکتر زهرا سیفی بهترین جراح زیبایی زنان تهران ، درباره عمل لبیاپلاستی

 

تکنیک های قابل اجرا در لابیاپلاستی

الگوریتم های مختلفی برای انجام عمل لابیاپلاستی و جوانسازی واژن مورد استفاده قرار می گیرد که بنا به شرایط ظاهری لابیامینورها قابل اجرا است. در ادامه هر یک از این الگوریتم ها و تکنیک ها را بازگو خواهیم نمود :

 1. تریم ( trim ) : یک برش عمودی کوچک با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر در طول لابیای مینور زده می شود. سپس جراح بافت اضافی را برمی دارد و در پایان، برش را بخیه می زند.
 2. Wedge : این تکنیک جایگزین کاهش حجم لابیای مینور با ایجاد برش v شکل است. این روش سه گوش بافت را از پایه لابیای مینور برمیدارد. لابیای باقیمانده را ازپایه لابیای مینور محکم میکشد و لبه ها بخیه می شوند.
 3. Seculped Liner ( or Curvilinear ) Resection : تکنیک خطی ، در این روش بافت اضافه لابیامینور به صورت خط یا منحنی جدا می شود.
 4. V-Wedge Resection : تمرکز این تکنیک بر روی قسمت مرکزی لابیامینور بوده و به همین جهت اعصاب حسی آن صدمه ای نمی بیند. عمل حذف لابیا در این تکنیک به شکل V یا Y است.
 5. Z-Plasty Technique : زمانی که نیاز به برداشتن حجم بیشتری از لابیا باشد این تکنیک کاربرد دارد. ممکن است طی این روش قسمتی از کلاهک کلیتوریس و بخشی از پرینه نیز حذف گردد. ( پرینه همان ناحیه بین دهانه واژن و مقعد است. ) شکل جدا کردن بافت اضافه لابیامینور در این تکنیک به شکل Z یا W می باشد.
 6. Superioe – Inferior Pedicle Flat Technique : همان متد V-Wedge Resection است ؛ منتها عمل برداشتن قسمت های اضافه لابیا به شکل V باز می باشد.
 7. Stem – Iris Sciccors Technique : اصلاح شده تکنیک Seculped Liner است و تحت بیهوشی انجام می شود.
 8. De-Epitheliazaton Technique : این تکنیک از حساسیت بالایی برخوردار بوده و دقت عمل زیادی را می طلبد. در این روش قسمت های چروکیده لابیا به صورت eye-shaped برداشته می شود.

بهترین جراح و متخصص زنان تهران برای انجام جراحی زیبایی واژن ، با توجه به فرم و ایراد لابیاها ، یکی از تکنیک های فوق را بر می گزیند.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر سیفی

کدام تکنیک برای کوچک کردن لابیا بهتر است ؟

چنانچه تصمیم به انجام جراحی لابیاپلاستی در تهران گرفته اید ، به احتمال زیاد مجلات پزشکی ، توصیفات و گزارش های خبری را خوانده اید ، عکس های قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی را بررسی کرده اید و با اصطلاحات و تکنیک های مختلف این جراحی تا حدودی آشنا شده اید. لازم به ذکر است که تکنیک های این جراحی بسیار متفاوت هستند و پیش تر به آن ها اشاره شد ؛ اما به طور کلی این جراحی با هدف کاهش سایز یا فرمدهی لابیاهای مینور انجام می پذیرد. البته ناگفته نماند که در موارد نادر ، ممکن است لابیاپلاستی ماژور به طور خاص در زنان میانسال توصیه شود. حال ممکن است با این سوال روبرو شده باشید که تکنیک جراحی تا چه اندازه مهم است و مناسب ترین تکنیک برای شما چیست ؟

پاسخ این است :

واقعاً آنقدر مهم نیست“، نگرانی واقعی باید این باشد که جراح بر تکنیک های مختلف این جراحی اشراف داشته باشد و بتواند بهترین روش را با ارزیابی وضعیت شما تعیین کند.

چه کسانی کاندیدای ایده آلی برای جراحی لابیاپلاستی هستند ؟

اگر به علت بزرگی لابیاها احساس ناراحتی جسمی هنگام نشستن ، ورزش یا حتی رابطه جنسی دارید ، یا بعد از زایمان دچار کشیدگی لابیا شده اید ، می توانید کاندید مناسبی برای این جراحی باشید. افراد بالای 18 سال گزینه مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی در تهران هستند ، البته در موارد خاص خانم های زیر 18 سال که با بی نظمی قابل توجه لابیاها روبرو هستند نیز در صورت صلاحدید پزشک ، ممکن است برای جراحی زیبایی واژن در نظر گرفته شوند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای لابیاپلاستی نیستند ؟

 • این جراحی ، به بیهوشی عمومی نیاز دارد ؛ لذا درصورت بارداری ، می تواند برجنین تاثیر منفی داشته باشد. همچنین از آن جا که تغییرات هورمونی شدید که در دوران بارداری اتفاق می افتد و لابیا در این دوران تغییر کرده و متورم می باید این پروسه را تا بعد از زایمان به تاخیر بیندازید.
 • اگر به عفونت مخمر ، تبخال دستگاه تناسلی یا هر بیماری دیگری مبتلا هستید ، عمل لابیاپلاستی را به زمان دیگری موکول کنید تا عفونت برطرف شود.
 • عفونت و زخم های داخلی واژن نیز به منظور پیشگیری از عوارض جانبی عمل بهتر است که درمان شوند و در صورت عدم درمان ، باید از انجام این عمل خودداری شود.
 • تبخال تناسلی ، عفونت مقاربتی است که می تواند باعث ایجاد تاول یا زخم در لابیاها شود ؛ بنابراین در صورت ابتلا به این بیماری ، مهم است که در اسرع وقت درمان را شروع کنید.

در این ویدئو دکتر زهرا سیفی بهترین جراح و متخصص زنان در تهران ، در خصوص نگرانی هایی که در مورد عمل لابیاپلاستی وجود دارد توضیحاتی ارائه فرموده اند.

جای بخیه لابیاپلاستی

در بیشتر مواقع بعد از عمل، بهترین جراح لابیاپلاستی تهران به جهت پیوند زدن برش ها از بخیه های جذبی استفاده می کند که در نهایت جذب شده یا خود به خود جدا شده و می افتند. در جلسه ویزیت بعد از عمل که معمولا بعد از گذشت یک الی دو هفته مقرر می گردد ، پزشک زنان جای بخیه های لابیا ها را بررسی نموده و روند بهبودی تان را ارزیابی می کند. به طور میانگین جذب شدن بخیه ها حدود 3 الی 4 هفته زمان نیاز دارد. بخیه های ساپورت کننده که در لایه های عمیق تری از بافت لبیا ایجاد شده اند ، برای جذب شدن به طور کامل به زمان بیشتری ، حدود چند ماه ، نیازمند هستند. در زمان ریکاوری برای اینکه از جای بخیه های این جراحی اثری باقی نماند و همچنین به طرز مطلوبی بهبود پیدا کنند ، بایستی همواره آن ناحیه خشک و پاکیزه نگه داشته شود. بهترین دکتر برای لبیاپلاستی در تهران ، تکنیک های مراقبتی لازم در خصوص این مسئله را ارائه می دهد تا احتمال وقوع عفونت و کند شدن روند بهبودی تا حد زیادی به حداقل رسد. این را هم بدانید که اگر لابیا پلاستی با لیزر به انجام برسد بخیه و جای بخیه ای در کار نیست.

لابیاپلاستی در حین زایمان

این سوال برای تعدادی از بانوان پیش می آید که می شود در حین زایمان لابیاپلاستی نیز انجام داد ؟ همانطور که می دانید برای دستیابی به نتیجه مطلوب از عمل زیبایی واژن ، بهتر است که در زمان انجام پروسه ، لابیاها در طبیعی ترین حالت خود باشند تا معایب آن ها به طور واضح دیده و البته برطرف شوند. از طرف دیگر در دوران بارداری تغییراتی که در بدن زنان ایجاد می شوند ، لابیاها را نیز تحت تاثیر قرار می دهند که این موارد تا کمی بعد از زایمان هم ماندگار بوده و لابیاها رفته رفته به شکل اول خود باز می گردند. مورد بعدی این است که اگر مادر زایمان طبیعی داشته باشد ، خود بعد از وضع حمل باید مراقبت های خاصی از واژن را به عمل آورد. بنابراین ، پیشنهاد می شود برای جلوگیری از بالا رفتن ریسک عفونت و خونریزی و البته کسب بهترین نتیجه ممکن ، در حین زایمان لبیاپلاستی انجام نداده و آن را به چندین ماه بعد ، حدوداً 4 ماه ، موکول کنید.

خارش بعد از لابیاپلاستی

خارش پس از عمل زیبایی زنان یک امر طبیعی است و احتمالا تا یک الی دو هفته اول ، یعنی تا زمانی که محل برش ها ترمیم شوند ، باید وجود این امر را مد نظر داشته باشید. مراقبت باشید ناحیه ای از واژن که احساس خارش دارید را نخراشید. می توانید با قرار دادن کمپرس یخ بر آن قسمت به بهبود این امر کمک کنید. اگر خارش بعد از لابیاپلاستی بیش از مدت معلوم همچنان باقی بماند باید فوراً جراح خوب برای عمل زیبایی لابیا در تهران ، را در جریان بگذارید. زیرا ممکن است نشان دهنده وجود عفونت قارچی یا باکتریایی یا حساسیت داشتن به دارو و پماد باشد.

ترس از عوارض عمل لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

به طور کلی ، عمل زیبایی لابیا در تهران به لحاظ ایمنی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) مورد تایید واقع شده و در دسته جراحی های بی خطر قرار دارد. البته لازم به ذکر است که این مهم، در صورت انتخاب یک متخصص زنان خوب در تهران که مجرب و متبحر بوده، محقق خواهد شد ؛ لذا در غیر این صورت می تواند با عوارض جبران ناپذیری همراه باشد.

شایع ترین عوارض جراحی کوچک کردن لابیا

 • احساس درد و سوزش پس از عمل لابیاپلاستی : جزو رایج ترین عوارض این جراحی است که جای نگرانی ندارد و حداکثر 72 ساعت به طول خواهد انجامید. این درد و سوزش را می توان به کمک داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک معالج ، تسکین بخشیده و کنترل نمود.
 • بروز تورم در لبه های واژن : از دیگر عوارض متداول این پروسه است و به هیچ عنوان مسئله ای نگران کننده نبوده و زمان فروکش کردن آن در هر فردی متفاوت است ، اما به طور معمول نهایتا تا یکماه ادامه خواهد داشت و پس از آن به طور کامل برطرف می گردد.
 • احساس درد در حین مقاربت جنسی : یکی دیگر از مواردی است که ممکن است پس از عمل زیبایی زنان رخ دهد، این اتفاق در صورتی بروز خواهد کرد که شما قبل از زمان تعیین شده از سوی بهترین پزشک برای جراحی کوچک کردن لابیا در تهران ، اقدام به برقراری رابطه جنسی نمایید.

پشیمانی از جراحی لابیاپلاستی

صحبت های دکتر زهرا سیفی ؛ در مورد نگرانی های بیماران در مورد جراحی لابیا پلاستی را در فایل صورتی زیر می توانید گوش دهید :

روش های کوچک کردن لابیا

لابیاپلاستی ، از رایج ترین اعمال زیبایی در خانم ها به شمار می رود که با کاهش سایز لابیا مینور سبب بهبود ظاهر اندام تناسلی و بهبود کیفیت روابط جنسی زوجین شده و همچنین برای آن دسته از بانوانی که به دنبال بزرگ بودن سایز لابیاها در انجام امور روزمره خود با مشکل مواجه هستند ، نیز می تواند مثمر ثمر واقع گردد. عمل کوچک کردن لابیا با دو روش جراحی و لیزر قابل انجام است که تشخیص آن در صلاحیت بهترین متخصص زنان تهران می باشد و با توجه به وضعیت بیمار و صلاحدید جراح لابیاپلاستی تهران ، تعیین می گردد. در ادامه مقاله ، به شرح توضیحاتی مختصر پیرامون هر یک از روش های عمل زیبایی واژن پرداخته ایم.

جراحی زیبایی لابیا

انجام موفقیت آمیز عمل زیبایی واژن به تکنیک جراحی ، مستلزم تبحر و تخصص بالای جراح زنان می باشد. به طور کلی عمل جراحی ، در قیاس با لابیاپلاستی با لیزر به دقت بیشتری نیاز دارد. در ذیل به برخی از مهم ترین مزایا و معایب لابیایلاستی با جراحی اشاره شده است :

مزایا :

 • لابیاپلاستی به روش جراحی ، برای تمامی بانوان گزینه مناسبی می باشد.
 • بهترین دکتر زنان تهران می تواند به منظور انجام آن ، کلیه تکنیک ها را مورد استفاده قرار دهد.
 • به دلیل اشراف کامل جراح بر نحوه ایجاد بخیه در جراحی زیبایی واژن ، هرگز نگران بخیه های ایجاد شده و احتمال باز شدن آن ها نباشید.

معایب :

 • عمل زیبایی واژن با جراحی ، به نسبت لیزر ، تخصصی تر و پیچیده تر است ؛ لذا جهت کسب نتایج مطلوب از آن ، نیاز به انتخاب یک جراح لابیاپلاستی خوب در تهران می باشد.
 • دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی لابیا به روش جراحی در مقایسه با لیزر ، چندین روز بیشتر به طول خواهد انجامید.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر زهرا سیفی

عمل لابیاپلاستی با لیزر

طی این روش از عمل ، لیزر جایگزین تیغ جراحی می گردد. در این پروسه زیباسازی لابیاهای واژن ، می توان از تکنولوژی لیزر در راستای ایجاد برش و همچنین اصلاح اندازه لابیاها بهره برد ؛ لذا در این روش از عمل نیازی به ایجاد بخیه در موضع عمل ، نخواهد بود. لبیاپلاستی با لیزر ، نسبت به انجام این پروسه با تیغ جراحی از پیچیدگی کمتری برخوردار بوده و دوران نقاهت آن نیز کوتاه تر از جراحی کوچک کردن لابیا ها به روش جراحی می باشد.

از مزایای لابیاپلاستی با لیزر ، می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • انجام عمل زیبایی واژن به روش لیزر ، آسان تر از جراحی می باشد.
  • برای انجام لابیاپلاستی با لیزر ، نیازی به بیهوشی و بستری شدن بیمار وجود ندارد.
  • دوران نقاهت این پروسه ، کوتاه خواهد بود.
  • برش هایی که طی این روش از عمل ، ایجاد می گردند از ظرافت قابل توجهی برخوردارند.

توضیحات دکتر زهرا سیفی درباره دوران نقاهت لابیاپلاستی

 

آیا لابیاپلاستی با لیزر درد دارد ؟

جراحی زیبایی واژن ، هم با لیزر و هم با روش جراحی قابل انجام می باشد. تشخیص روش مناسب برای انجام این عمل ، به عهده بهترین جراح و متخصص زنان تهران است. عمل کوچک کردن لابیا با لیزر ، تحت بیحسی موضعی انجام می شود ؛ لذا فرد هیچ گونه دردی طی این عمل احساس نخواهد کرد. البته در پایان عمل ، به منظور جلوگیری از بروز هر گونه احساس ناراحتی و درد احتمالی پزشک داروهایی را برای بیمار تجویز خواهند نمود.

آیا بارداری و زایمان بعد از جراحی زیبایی واژن بر نتیجه این عمل زیبایی تاثیر سوء می گذارد ؟

بارداری و زایمان ، اغلب هیچ آسیبی به نتایج لابیاپلاستی وارد نخواهند کرد. بافت لابیا که به عنوان مخاط شناخته می شود ، از پتانسیل ارتجاعی بالایی برخوردار است ؛ به این معنی که زایمان بندرت نتایج حاصل از جراحی را تغییر می دهد. تا جایی که اکثر خانم ها ، حتی بعد از زایمان طبیعی یا دوران یائسگی و روند طبیعی پیری نیازی به انجام این روش جراحی ندارند.

توضیحات دکتر سیفی ، متخصص زنان در مورد دوره نقاهت لابیاپلاستی

 

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

خانم های محترم باید مراقبت های بعد از عمل را مطابق دستور بهترین جراح و متخصص زنان تهران رعایت نمایند.

 • داروهای تجویز شده از سوی دکتر زنان خوب برای عمل زیبایی لابیا را طبق دستور مصرف نمایید.
 • حداقل پنج بار در روز ، باید ناحیه جراحی شده باید به آرامی شسته شود و پس از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی و شستشوی واژن باید به آرامی آن را خشک کنید.
 • لباس زیر پنبه ای بپوشید و از به تن کردن لباس زیر چسبان یا تحریک کننده به مدت 4 هفته خودداری کنید.
 • معمولا می توانید روز بعد از عمل لابیاپلاستی در تهران با دکتر سیفی ، دوش بگیرید ؛ در حین دوش گرفتن هرگز ناحیه جراحی شده را مالش ندهید و پس از خروج از حمام حتما موضع جراحی را به دقت خشک کنید.
 • به مدت دو هفته شنا نکنید و در آب غوطه ور نشوید. قرارگیری در استخر و وان آب ، احتمال عفونت را افزایش می دهد.
 • تا یکماه بعد از جراحی زیبایی واژن ورزش نکنند.
 • رانندگی کردن تا یکماه پس از عمل ممنوع می باشد.
 • خانم های عزیز باید از داشتن مقاربت جنسی تا یکماه بعد از عمل ، خودداری نمایند.
 • تا 2 هفته پس از عمل ، باید از کشیدن سیگار و قلیان و مصرف مشروبات الکلی پرهیز گردد.

آیا لابیاپلاستی در عصب حسی تغییر دائمی ایجاد می کند ؟

برداشتن بافت زائد لابیا بر عصب حسی بافت واژن تاثیری نمی گذارد. در این جراحی ، پزشک بر روی کلیتوریس هیچ گونه تغییری ایجاد نمی کند. بنابراین می توان گفت این جراحی ، میل جنسی و کیفیت رابطه جنسی را مختل نمی کند.

پیام رضایت بیمار از انجام لابیاپلاستی توسط دکتر سیفی بهترین جراح زیبایی زنان در تهران

لابیاپلاستی در تهران - دکتر زهرا سیفی

آیا لابیاپلاستی موجب پارگی و جراحت پرده بکارت می شود ؟

خیر، این جراحی به قسمت های داخلی واژن مانند پرده بکارت ارتباطی ندارد. جراحی زیبایی واژن فقط بافت لابیای مینور ، رنگدانه تیره و اضافی را اصلاح می کند. پرده بکارت ، یک بافت محکم در دهانه واژن است که پارگی آن ، در اولین رابطه جنسی رخ می دهد. لذا از آن جا که لابیاپلاستی بر روی ناحیه خارجی واژن انجام می شود ، دختران باکره پس از این جراحی همچنان باکره خواهند بود ؛ بنابراین به گفته متخصصین ، این جراحی در دختران بلامانع است.

آیا می توان واژن را با جراحی لابیاپلاستی تنگ کرد ؟

هدف از این پروسه ، کاهش اندازه لابیای مینور است ، در صورتی که به قدری بزرگ باشد که در لابیای ماژور پنهان نشود. همچنین این جراحی برای رفع عدم تقارن در هردو لابیا نیز انجام می پذیرد. این جراحی بر روی ناحیه خارجی اندام تناسلی انجام می شود ، از این رو تاثیری بر روی بخش داخلی واژن و تنگ شدن آن ندارد ؛ اما واژینوپلاستی که نوعی جراحی عملکردی است می تواند به منظور سفت کردن و ترمیم عضلات واژن مورد استفاده قرار گیرد.

لابیاپلاستی و سفید سازی واژن

جراحی کوچک کردن لابیا ها ، با هدف تغییر شکل لب ها انجام می شود ؛ بنابراین ازآن جا که قسمت های تیره لابیا برداشته می شود ، می توان گفت که این جراحی می تواند سفید شدن واژن را نیز به همراه داشته باشد.

آیا دوره ریکاوری عمل لابیاپلاستی دردناک است ؟

در دوره نقاهت ممکن است شما کمی ورم و درد در ناحیه واژن را تجربه کنید. اما کنترل این موارد چندان سخت نیست. برای این امر دکتر زنان برای شما دارو مسکن تجویز می کند. همچنین می توانید در طول روز از کمپرس سرد استفاده کنید تا شدت ورم کمتر شود و درد نیز تسکین پیدا کند. راه دیگری که به جلوگیری از افزایش درد بعد از عمل زیبایی لابیا واژن کمک می کند ، نپوشیدن لباس های تنگ و چسبان است. همچنین برای اینکه زخم ها عفونت نکنند و درد پس از عمل را افزایش ندهند ، باید داروهای آنتی بیوتیک تجویز شده را مصرف کنید.

فیلم واقعی جراحی لابیاپلاستی !

بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل این جراحی را دارند ، ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر به دنبال دیدن فیلم عمل لابیاپلاستی و چگونگی انجام این جراحی باشند و یا برخی دیگر به دنبال عکس های قبل و بعد از لابیاپلاستی هستند. هرچند که کسب آگاهی و دیدن میزان تغییرات حق داوطلبین می باشد. اما از آنجایی که عکس ناحیه تناسلی از ارگان های خصوصی و حساس زنان به شمار می آید ، اجازه نشر و انتشار اینگونه تصاویر و فیلم ها وجود ندارد. این موضوع می تواند در افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند نیز احساس راحت تری را ایجاد نماید. پیشنهاد می شود در صورتی که نگرانی و سوالی در این زمینه دارید ، حتما با جراح خود مشورت نمایید.

ارتباط لابیاپلاستی و میل جنسی

ممکن است برخی از بانوانی که قصد انجام این پروسه را دارند ، در رابطه با کاهش و یا از بین رفتن میل جنسی بعد از لابیاپلاستی نگرانی هایی داشته باشند. بهتر است بدانید که کلیتوریس ، تحریک پذیر ترین بخش ناحیه تناسلی بانوان است. زمانی که تحت انجام جراحی زیبایی واژن و کوچک کردن لابیاها قرار می گیرید ، از آنجایی که بافت و پوست های اضافه برداشته می شوند ، این موضوع موجب برجسته شدن و بیرون آمدن کلاهک کلیتوریس نیز می شود که در نهایت در تحریک پذیری بیشتری افراد موثر است. از طرف دیگر به دلیل زیبایی این ناحیه ، احساس اعتماد به نفس در بیماران افزایش پیدا کرده و این موضوع نیز در کیفیت رابطه جنسی و لذت بیشتر نقش موثرتری دارد. دقت داشته باشید که بعد از انجام این جراحی تا 2 ماه اجازه برقراری رابطه جنسی را نخواهید داشت و باید تا زمانی که به بهبودی کامل دست پیدا کنید ، صبر نمایید. تورم و التهاب در این مدت زیاد بوده و ترمیم بافت ها حداقل به 2 ماه زمان نیاز دارد.

بهترین فصل برای لابیاپلاستی

در رابطه با بهترین زمان برای انجام این پروسه باید به شهر محل سکونت خود و شرایط آب و هوایی که دارد ، توجه داشته باشید. به صورت کلی انجام عمل لابیاپلاستی در فصول گرم سال به ویژه در شهرها گرم و مرطوب توصیه نمی شود ؛ چرا که ممکن است دوران نقاهت را با ناراحتی های زیادی همراه کند.

لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی در یک جلسه

نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی

توصیه می شود بعد از انجام این جراحی زیبایی ، از خوابیدن به پهلو و یک سمت خودداری نمایید ؛ چرا که ممکن است این مسئله منجر به بروز تورم در یک سمت لابیا نسبت به سمت دیگر شود. به همین دلیل خوابیدن به پشت بهترین حالت برای استراحت کردن بعد از انجام عمل زیبایی لابیاها می باشد ، برای راحتی بیشتر می توانید یک بالش نرم و کوچک بین پاهای خود قرار دهید و سپس استراحت نمایید. حتما در هنگام خوابیدن و دوران نقاهت ، لباس های خنک نخی و گشاد ، بپوشید ؛ چرا که اصطکاک ناشی از لباس منجر به تحریک ناحیه تناسلی خواهد شد.

نحوه نشستن بعد از جراحی کوچک کردن لابیا

لازم است بعد از انجام این جراحی به نحوه نشستن خود نیز توجه داشته باشید ، بهترین حالت قرار دادن بالش های حلقوی و یا دوناتی شکل در ناحیه زیر لگن می باشد ، به این ترتیب فشاری به بخیه ها وارد نخواهد شد.

تاثیرات لابیاپلاستی بر کلیتوریس

به صورت کلی در بیشتر موارد این جراحی تاثیری بر روی پوست کلیتوریس ندارد. با این حال در شرایطی که فرد از پوست های اضافی اطراف ناحیه کلیتوریس خود ناراضی باشد ، در طی جراحی کوچک کردن لابیا ها می توان کلاهک کلیتوریس را اصلاح و کوچک نمایند به جراحی کوچک کردن کلیتوریس هودکتومی گفته می شود؛ به این ترتیب میل جنسی و تحریک در حین مقاربت افزایش پیدا خواهد کرد.

آیا با لابیاپلاستی می توانم به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنم ؟

برای پاسخ این پرسش پیشنهاد می شود به فایل صوتی زیر گوش دهید :

جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به واژن

خوشبختانه امروزه به کمک تکنیک های جدید می توان بسیاری از جراحی های مکمل را به صورت همزمان انجام داد که با مزیت های بسیاری همراه بوده و موجب رضایت بیشتر بیمار از نتیجه جراحی می شود. در واقع هدف از انجام همزمان دو فرآیند رسیدن به نتیجه ایده آل و رضایت بخش می باشد. دقت داشته باشید که جراحی های که به صورت همزمان انجام می شوند ، همیشه منوط به زیبایی نبوده و گاه این جراحی ها مکمل یکدیگر برای درمان یک عارضه می باشد ؛ از این رو لازم است چندین تکنیک به صورت همزمان به کار برده شود. در همین راستا یکی از سوالات و دغدغه های بسیاری از خانم هایی که قصد انجام عمل لابیاپلاستی در تهران با دکتر سیفی را دارند ، این است که آیا انجام این پروسه همزمان با جوانسازی و تزریق چربی به واژن امکان پذیر است ؟ در واقع در شرایطی که فرد دچار آتروفی واژن باشد ، شاهد چین و چروک هایی به وضوح در ناحیه تناسلی خواهیم بود که در اینصورت برای دریافت نتیجه بهتر انجام همزمان این دو عمل پیشنهاد می شود که در نهایت به درمان آتروفی نیز منجر خواهد شد. هر دو این تکنیک ها را می توان بدون نیاز به بیهوشی به صورت سرپایی در یک جلسه برای فرد متقاضی انجام داد.

تزریق ژل به لابیاماژور

برای برجسته کردن و پر کردن لب های واژن می توان از حجم دهنده ها یا فیلرها نیز استفاده نمود از جمله اثرات این پروسه موارد زیر می توان اشاره نمود :

 • موجب جوانسازی واژن می شود.
 • به حجیم و برجسته شدن لابیاها کمک می کند.
 • موجب از بین بردن چین و چروک های لابیا می شود.

چه افرادی برای تزریق ژل به لابیا همزمان با لابیاپلاستی مناسب هستند ؟

 • خانم هایی که لابیاهای لاغری دارند ، در حالی که دوست دارند لابیاهای آن ها فرم پرتر و سفت تری داشته باشد.
 • افرادی که به دلیل افزایش سن لابیاهای شل و افتاده دارند.
 • افرادی که فرم لابیاهای آن ها نامتناسب و نامتقارن است.

فیلم نحوه انجام عمل لابیاپلاستی

بهترین روش شستشوی واژن بعد از لابیاپلاستی

یکی از سوالات متداول افراد بعد از جراحی زیبایی لابیاها در رابطه با این موضوع است که بهترین روش برای شستشوی واژن بعد از عمل بدون آسیب به لابیاها چگونه است ؟ معمولا بیشتر بیماران بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی از ادرار کردن و یا شستشوی این ناحیه نگرانی و ترس هایی دارند ؛ در حالی که این عمل مشکلی را ایجاد نمی کند و افراد می توانند مانند گذشته به راحتی به توالت رفته و ناحیه واژن خود را شستشو دهند ، تنها باید دقت داشته باشید که فشار آب زیاد نباشد و به کمک دستمال نرم و تمیز به آرامی به صورت گذاشتن و برداشتن ناحیه واژن را خشک نمایید. همچنین صابون هایی بعد از عمل برای بیمار تجویز می شود که لازم است روزانه به کمک این صابون ها نیز ناحیه لابیاها شستشو داده شود. می توانید با مشورت و تجویز پزشک از اسپری های ضد باکتری نیز استفاده نمایید.

همه چیز در مورد لابیاپلاستی با لیزر

استفاده از کمپرس سرد و گرم بعد از لابیاپلاستی

استفاده از کمپرس گرم بعد از عمل لابیاها موجب افزایش خونرسانی می شود. معمولا در 48 ساعت اولیه بعد از عمل زیبایی لابیا برای کمک به کاهش خونریزی ، التهاب و تورم توصیه می شود از کمپرس سرد به صورت غیر مستقیم استفاده نمایید تا سرمای حاصل از یخ موجب سوختگی پوست نشود. بعد از 48 ساعت برای 1 روز می توانید از کمپرس گرم برای کمک به از بین رفتن کبودی ها و تسکین درد استفاده نمایید.

حمام سیتز بعد از لابیاپلاستی

بعد از گذشت 1 روز از انجام جراحی می توانید با اجازه متخصص زنان خوب برای لابیاپلاستی در تهران ، ناحیه واژن و لابیاها را شستشو دهید. برای این منظور می توانید روی صندلی توالت ، وان و یا لگن حمام تمیز نشسته و به کمک آب ولرم ناحیه را شستشو دهید. این کار به تسکین درد بعد از عمل کمک زیادی می کند.

بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

جراحی لابیاپلاستی جزو محبوب ترین جراحی های زیبایی واژن است اما طبق گزارشاتی که از بیماران متعددی دریافت شده، ممکن است مشکلاتی بعد از انجام این جراحی ، بیماران را درگیر نماید . این امر موجب گشته توضیحاتی در مورد روند انجام جراحی و چگونگی آن ارائه گردد تا افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، بتوانند با آگاهی یک انتخاب درست داشته باشند.

از لابیاپلاستی ترمیمی چه می دانید ؟

ویژگی جراح زیبایی زنان برای عمل لابیاپلاستی در تهران

عمل جراحی زیبایی زنان از جمله جراحی های زیبایی واژن است که باید توسط یک جراح متخصص زنان انجام گیرد. اما بسیاری از پزشکان که دست به این نوع جراحی ها می زنند. تخصص لازم را نداشته و به صورت تجربی کار می کنند ، این خود عواقبی برای بیمار به همراه خواهد داشت که ممکن است جبران ناپذیر باشد. این گونه عمل ها نه تنها باعث زیباتر شدن افراد نمی شوند بلکه باعث عدم تقارن واژن و عواقب بعدی خواهد بود.

جراح ‍، رکن اساسی در انجام جراحی زیبایی می باشد به طوری که نتیجه جراحی را تعیین می کند گرچه شرایط جسمی و روحی بیمار نیز در آن دخیل است اما اگر جراح ، تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشد حتی شرایط مساعد نیز در اختیار داشته باشد و از دستگاه های بروزی استفاده کند باز نتیجه ، مورد رضایت نخواهد بود.

عوارض جراح لابیاپلاستی غیر متخصص

هنگامی که جراحی توسط یک فرد غیر متخصص و به صورت نادرست انجام گیرد ممکن است علاوه بر غیر قرینه بودن لابیا ها ، باعث جدا شدن کامل لابیاها شده حتی در مواردی باعث ایجاد مشکلاتی در ارگاسم شوند . همچنین باعث کاهش اعتماد به نفس می شود و ظاهر نامطلوبی برای فرد به همراه خواهد داشت.

بهترین جراح لابیاپلاستی تهران کیست ؟

جراح لابیاپلاستی با بروز کردن سطح دانش خود از جدید ترین روش های زیبایی آگاهی دارد و می تواند با متوسل شدن به روش های نوین درمانی ، نتیجه مطلوب را در معقول ترین زمان ارائه دهد. متخصص زنان خوب از دستگاه های مناسب و جدید برای جراحی ، بهره می گیرد و برای بیمار بهترین راه درمانی را پیشنهاد می کند.

یک جراح در ابتدای عمل باید به طور کامل شرایط بیمار را بررسی نماید و توضیحات لازم را از روند جراحی به بیمار بدهد . حتی در صورت نیاز تعریفی از نتیجه عمل ، برای بیمار داشته باشد تا بیمار بتواند نتیجه را تصور نماید تا بعد از پایان کار انتظار ظاهری غیر معقول نداشته باشد . گاهی فرد از انجام عمل قصد تغییرات غیر علمی در ظاهر خود دارد که متخصص باید مشاوره های لازم را در این باره به وی ارائه دهد.

با توجه به موارد ذکر شده برای داشتن یک نتیجه قابل قبول از جراحی ، جراح متخصص زنان می تواند تاثیر بسیاری داشته باشد. اگر شما نیز قصد انجام جراحی لابیاپلاستی و یا دیگر جراحی های زیبایی واژن در شهر تهران را دارید ، بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان مناسب مراجعه نمایید.

 

لابیاپلاستی - دکتر زهرا سیفی

پاسخ به سوالات متداول در مورد لابیاپلاستی

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی لابیا چه زمانی است ؟

به گفته متخصص زنان تهران ، بانوان بایستی برای انجام این عمل جراحی زیبایی واژن ، حداقل تا سن بلوغ صبر کنند تا دوره رشد لابیاها تکمیل شود. پس از آن به لحاظ سنی محدودیتی برای انجام این عمل نخواهند داشت.

چه نوع بیهوشی برای این عمل استفاده می شود ؟

با توجه به این که این پروسه چندان پیچیده و تهاجمی نمی باشد ، متخصص می تواند تحت بی حی موضعی نیز آن را به انجام برساند که خود یک مزیت به حساب می آید.

آیا بعد از لابیاپلاستی اسکار بر جای می ماند ؟

با توجه به نوع تکنیک برش دهی و البته بافت لابیا که به طور طبیعی چروک و چین خوردگی هایی دارد ، محل اسکار و بخیه ها پس از عمل مشخص نخواهند بود.

خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی به چه صورت است ؟

مقداری خونریزی یا لکه بینی مدتی پس از جراحی امر نرمالی به حساب می آید. برای اینکه از آلوده شدن لباس تان جلوگیری کنید ، از پدهای بهداشتی استفاده نمایید.

 • نکته : برای جلوگیری از خونریزی پس از جراحی زیبایی واژن به هیچ عنوان نباید از تامپون استفاده کنید.

 

دانلود PDF مقاله

 


نظرات بسته شده است.