پلاسماتراپی واژن

پلاسماتراپی واژن چیست ؟

پلاسماتراپی واژن : پلاسما درمانی ، فناوری پزشکی منحصر به فرد برای درمان و ترمیم بافت های واژن و بهبود لب بزرگ و کوچک ناحیه تناسلی و قابلیت کشسانی دیواره واژن در زنان است. ( بهترین متخصص زنان تهران )

پلاسماتراپی واژن ؛ فرآیندهای متابولیکی را افزایش می دهد ، حساسیت مخاط و میکرو فلورای اندام های تناسلی زن را بازیابی می کند که به نوبه خود منجر به جوان سازی واژن می شود و تاثیری طولانی مدت دارد.

پلاسما ؛ مایع زرد رنگ شفاف خون که عمدتا از آب و پروتئین تشکیل شده است و محیطی برای گردش سلول های قرمز خون ، گلبول های سفید خون و پلاکت ها در بدن فراهم می کند.

پلاکت ها که به آن ها ترومبوسیت نیز گفته می شود ، سلول های خونی هستند که باعث لخته شدن خون و سایر عملکردهای لازم برای بهبود رشد می شوند.

وظیفه اصلی آن ها کمک به حرکت روان خون در بدن هنگام کار برای ثابت نگه داشتن فشار خون است.

پلاسماتراپی واژن

مکانیزم عملکرد پلاسما

پلاسما ؛ پروتئین های ضروی در لخته شدن خون و حمایت سیستم ایمنی بدن را منتقل و سطح pH را کنترل می کند و در فعال سازی پلاکت ها در روند بهبود طبیعی بدن نقش اساسی دارد.

پلاسمای غنی از پلاکت ، از خون بیمار گرفته می شود و سانتریفیوژ پلاسما و پلاکت ها را از سلول های دیگر خون جدا می کند و سپس از طریق تزریق دوباره به پوست وارد می شود.

پلاکت ، یکی از چهار مولفه اصلی خون است و باعث رشد و بازسازی سلول می شود و در نتیجه به بهبود زخم و رشد مجدد بافت کمک می کند.

همانطور که واژه ” پلاسمای غنی از پلاکت ” نشان می دهد ، غلظت پلاکت حدود 5 برابر بیشتر از خون معمولی است.

کاربردهای پلاسماتراپی واژن

از دست دادن میل جنسی برای بسیاری از زنان در نتیجه تغییرات هورمون یا تغییرات عاطفی و در روند طبیعی افزایش سن رخ می دهد. اما رابطه جنسی ممکن است در  بعضی زنان دردناک باشد.

خشکی واژن ، یکی از رایج ترین موضوعاتی است که زنان با افزایش سن با آن روبرو می شوند که می تواند به دلیل تغییر هورمون ها یا حتی عوارض جانبی برخی داروها باشد.

از دست دادن میل یا ناتوانی در رابطه جنسی ، نه تنها می تواند در روابط زناشویی تأثیر بگذارد ؛ بلکه می تواند بر اعتماد به نفس و سلامت عاطفی نیز تأثیر بگذارد.

پلاسماتراپی واژن

به طور کلی پلاسماتراپی واژن ، درمانی غیر تهاجمی است و کمتر از یک ساعت طول می کشد.

این روش ، تقریبا بدون درد است و هیچ عارضه جانبی ندارد.

از آن جا که این روش های درمانی ، برای بازسازی بافت سالم به فرآیندهای طبیعی بدن متکی هستند ؛ معمولاً 12 هفته طول می کشد تا تأثیر کامل درمان قابل مشاهده باشد.

لازم به ذکر است که پلاسماتراپی واژن ؛ برای درمان بی اختیاری ادرار ، خشکی و آتروفی واژن نیز کاربرد دارد.

تاییر پلاسماتراپی واژن در درمان آتروفی واژن

آتروفی واژن نازک شدن ، شل شدن ، پاره شدن دیواره واژن ، احساس سوزش و درد در هنگام رابطه جنسی است.

عوامل زیادی از جمله سرطان روده ، سرطان پستان ، سرطان تخمدان ، استفاده بی رویه از قرص های جلوگیری ، یائسگی و غیره می تواند موجب نازک شدن دیواره واژن شود.

تعداد پلاکت بالا در پلاسمای خون در این روش باعث می شود بافت واژن ، دوباره خود را بازسازی کند و خشکی واژن و نازکی آن از بین برود.

guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات