ناباروری

باروری و فرزندآوری از مهم ترین مقوله های زندگی مشترک می باشد و در حقیقت می توان گفت که بنیان خانواده بر این اصل ، استوار است. چه بسا شاهد آن هستیم که متاسفانه در برخی موارد  زندگی بسیاری از زوجین ، به دنبال عدم باروری ، دچار فروپاشی شده است. در گذشته ، راهکارهای کارآمدی به منظور درمان ناباروری و کمک به زوجین نابارور وجود نداشت ؛ اما در حال حاضر راه های مختلف و در عین حال موثری در راستای درمان این پیش آمد ناخوشایند وجود دارد که در صورت بهره وری از  آن ها ، تحت نظر بهترین جراح و متخصص زنان تهران ، حصول این مهم محقق خواهد شد. در درمان ، مهم ترین نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد ؛ تشخیص زوج نابارور و تعیین علت بروز آن می باشد. زوجین می توانند برای رفع مشکل خود به مطب دکتر زهرا سیفی در غرب تهران مراجعه نمایند.

 

ناباروری - دکتر زهرا سیفی

افراد در گذشته بر این باور بودند که  نازایی ، صرفا از سوی زن رخ می دهد ؛ اما با پیشرفت علم و تکنولوژی ، این مسئله به اثبات رسید که مسئله همیشه از سوی زن نبوده و در برخی موارد از سوی مرد یا از جانب هر دوی آن ها رخ می دهد. در ادامه به اجمال به ناباروری در زنان و مردان پرداخته ایم. جهت کسب اطلاعات کافی در این خصوص ، ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

تشخیص ناباروری در خانم ها

به منظور بررسی نازایی در خانم ها ، پیش از هر چیز در ابتدا باید زمان دقیق تخمک گذاری مشخص گردد تا به این ترتیب بتوان ارزیابی نمود که آیا عمل تخمک گذاری در این دوران ، به درستی صورت می پذیرد یا خیر ؟ بهترین پزشک متخصص زنان در بررسی بعدی ، باید رحم را مورد مطالعه قرار دهد ؛ لذا در این راستا یک عکس رنگی از رحم تهیه می نماید. در مرحله بعد ، در صورت نیاز ، عمل لاپاراسکوپی یا جراحی پیشنهاد خواهد شد تا چسبندگی های داخل رحمی تشخیص داده شوند.

صحبت های دکتر زهرا سیفی ، متخصص زنان و زایمان خوب در تهران ، درباره ناباروری در زنان

تشخیص ناباروری در آقایان

تشخیص علت ناباروری ، اولین قدم در درمان آن است. در خصوص آقایان توجه داشته باشید که جهت تشخیص این مسئله ، نیاز به آزمایش اسپرم می باشد. پزشک متخصص ، بدین منظور درخواست آزمایش اسپرم را برای آقا صادر می نماید و پس از اخذ نتیجه آزمایش ، تعداد و حرکت اسپرم ها را مورد آنالیز و ارزیابی قرار می دهد. لازم به ذکر است که اگر پس از آزمایش اسپرم ، مشکل خاصی پیدا نشد یا مشکل وجود داشت اما با جراحی قابل حل و درمان بود ؛ روش های جراحی پیشنهاد خواهد شد.

سن مناسب برای درمان نازایی

به طور کلی درمان نازایی در سنین پایین ، نتیجه بخش تر خواهد بود ؛ از این رو از سوی بهترین متخصص زنان تهران به زوجین توصیه می شود در صورت بروز نازایی ، در سنین پایین اقدام به درمان آن کنند. شانس موفقیت درمان ناباروری در خانم هایی که در بازه سنی 25 الی 32 سال قرار دارند ، به مراتب بیشتر از خانم هایی است که بیش از 40 سال سن دارند.

در چه مواردی اقدام به درمان نازایی ضرورت دارد ؟

زوجین در صورت مواجهه با برخی موارد ، باید سریعا نسبت به درمان ناباروری اقدام نمایند. این موارد عبارتند از :

 • رشد غیرطبیعی موهای زائد بدن در آقایان
 • سابقه انجام جراحی یا چسبندگی در ناحیه شکم در خانم ها
 • کوتاه بودن بیش از حد یا بلند بودن غیر طبیعی قد در آقایان
 • سابقه اصابت ضربه به بیضه یا عفونت بیضه در آقایان
 • بالا بودن سن زن ( بالای 35 سال ) یا بالا بودن سن زن و مرد
 • سابقه نازایی در خانواده درجه یک زن یا مرد

توضیحات دکتر زهرا سیفی ، بهترین دکتر زنان غرب تهران در خصوص راه های درمان ناباروری

درمان ناباروری

امروزه زوجین دیگر نباید نگران اختلالات نازایی باشند ؛ زیرا با توجه به پیشرفت روزافزون علم پزشکی امکان  درمان نازایی در اکثر زوج ها وجود داشته و بسته به علت آن روش های درمانی متفاوت می باشد. درمان با روش های کم تهاجمی شروع شده و در صورت عدم دریافت نتیجه ، سایر روش ها انجام می شوند. باید توجه داشت در مواردی که افراد ، فواصل زمانی بین دوره های درمانی را به درستی رعایت می کنند ، روند درمان با موفقیت بیشتری روبرو خواهد بود. در غیر این صورت ، احتمال کاهش یا حذف اثربخشی روند درمان ؛ افزایش یافته و در نتیجه این اتفاق ، سبب می شود که درمان ؛ موفقیت آمیز نبوده و به نتایج مطلوبی ختم نشود. لازم به ذکر است که انتخاب هر یک از روش های درمان نازایی با توجه به علل ناباروری ، متفاوت می باشد ؛ مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است در درمان نازایی ، تاثیر به سزایی دارند.

 • سن زوجین
 • علت ایجاد نازایی
 • مدت زمانی که نابارور بوده اید.
 • اولویت های شخصی
 • و مواردی از این قبیل

برای پی بردن به بهترین روش بایستی به یک دکتر زنان خوب در تهران مراجعه نمایید تا ایشان با توجه به شرایط شما یکی از راه های درمانی را که در ادامه به آن ها می پردازیم ، در پیش بگیرد.

پیشرفته ترین روش های درمان نازایی

 • دارو درمانی
 • IUI
 • IVF
 • ICSI
 • و غیره

ناباروری - دکتر زهرا سیفی

 

در ادامه ، به طور مختصر در رابطه با برخی از روش های فوق که در راستای درمان ناباروری از سوی بهترین جراح و متخصص زنان تهران به انجام می رسد ، توضیح خواهیم داد.

 •  IVF : در روش IVF یا لقاح خارج از رحمی ، تخمک ها در محیط آزمایشگاه توسط اسپرم بارور شده و سپس ، به رحم مادر منتقل می شوند ؛ لازم به ذکر است ، امکان منجمد کردن رویان ها برای دفعات بعد وجود دارد.
 • ICSI : ICSI یا میکرواینجکشن ، شبیه به روش IVF است  با این تفاوت که در این روش ، اسپرم های سالم به طور دقیق درون تخمک ها ، تزریق می شوند ؛ لازم به ذکر است ، شانس باروری در این روش نسبت به روش IVF ، بیشتر است.
 • IUI : IUI تحت عنوان تلقیح داخل رحمی نیز شناخته می شود ؛ در این روش درمان ناباروری ، اسپرم های مرد پس از شستشو در روز تخمک گذاری از طریق کاتتر پلاستیکی باریک و بلند به درون رحم ، منتقل می شوند و بدین ترتیب ، شانس بارداری افزایش می یابد.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات